FA Coach Academy,

Türkiye’nin ilk Koçlarını yetiştiren eğitim kurumu olarak, koçluğu meslek edinmek isteyen Koç adaylarına Uluslararası Diploma Programları ile eğitim hizmetleri sunmaktadır. Bu kapsamda ülkemizin lider kişi, kurum ve kuruluşları ile koçluk işbirliği içerisinde bulunmakta ve ülkemiz genelinde profesyonel eğitim programları sunmaktadır.

FA Coach Academy, koçluğun etik ve standartlarına bağlı kalarak bilimsel temeller üzerine oturttuğu eğitimlerini uluslararası alanda kabul ettirmiş ülkemizin ilk kurumlarından olma  özelliğini taşımaktadır. 2004 yılında Koç yetiştirmek üzere faaliyete geçen kurumumuz, Koçluk ithal eden kurum olmaktan öte Koçluk ihraç eden kurum haline gelmiştir. Bu süreç içinde Türkiye pazarına 3 okul kazandırmıştır.

Türkiye’nin değişik illerinden ve yurt dışından olmak üzere 1000 civarı Uluslararası Sertifikalı mezun koçumuz bulunmaktadır.

Amacımız Koçluk eğitim programlarını hem yeni koç adaylarına hem de profesyonel koçlara güçlü ve etkili biçimde sunmaktadır. Koçlarımızın Koçluk piyasasında saygın birer Koç olması amacıyla benzersiz Hizmet ve Olanaklar sunmaktayız.

FA Coach Academy, Avrupa’nın  yönetici, iş, kişisel ve takım koçluğu alanlarında faaliyet gösteren koçlar ve kurumların önde gelen kurumu Association for Coaching’ in (AC) resmi kurumsal üyesidir ve eğitim programları AC’ye onaylıdır. Ayrıca kurumumuz “International & European Coaching Institute” akreditasyon listesinde yer almaktadır.

FA Coach Academy tarafından bilimsel tekniklerle ve Türkiye şartlarında geliştirilen temel eğitim programımız “Advanced Coaching Training” programımız ise Association for Coaching (AC) tarafından kabul edilen Türkiye’nin ilk orijinal programı olmakla birlikte Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF)’in (ACTSH) onayına da sahiptir.

Akademimiz ayrıca  2008 yılında faaliyete geçen Türkiye Koçluk Derneği’nin kurucusudur. Bu dernek, Türkiye’de Koçluğun etik ve standartlarını oluşturmak üzere hayata geçirilmiştir.

Mevcut mesleklerine koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinden koçluğa yönelmek isteyen kişiler, benzersiz profesyonel koçluk eğitim programlarını kurumumuzda bulabilirler.

FA Coach Academy, başarısını yaptığı işe olan inancı ve saygısı ile profesyonel anlayışına borçludur.

Kurucumuz Fatoş Ayvaz

376596_10150373847034041_371962159_nFatoş Ayvaz, Kurucu, Koç Eğitmeni. 1967 Antalya doğumlu. İnsan Davranışları üzerine Newport Üniversitesi’nde lisans yaptı. Bir bankada iç yönetmen iken koçluğu kendi üzerinde uyguladı ve arzuladığı geleceğe ulaşmak için 2002 yılında bankadan istifa etti. Aynı yıl Londra’da koçluk eğitimi aldı ve bu tarihten itibaren Londra’da bireysel koçluk hizmetlerine başladı. Türkiye’de Koçluğu yayan öncü kişilerden biri olarak kabul edilir.  Havayollarından, bankalara, okullara kadar bir çok sektörde ülkemizin lider kurumlarıyla çeşitli projeler gerçekleştirdi. Uluslararası Koçluk Okulları ile Türkiye’de ortak çalışmalar yaptı. FA Coach Academy’nin kurucusu olan Ayvaz, 2004 yılında Türkiye’nin ilk Koçlarını bir Üniversite bünyesinde yetiştirdi. Binlerce kişiye Koçluk seminerleri veren Fatoş Ayvaz’ın mezun ettiği uluslararası koç sayısı 1000 in üzerindedir.