FA Coach Academy,

Türkiye’nin ilk Koçlarını yetiştiren eğitim kurumu olarak, koçluğu meslek edinmek isteyen Koç adaylarına Uluslararası Diploma Programları ile eğitim hizmetleri sunmaktadır. Bu kapsamda ülkemizin lider kişi, kurum ve kuruluşları ile koçluk işbirliği içerisinde bulunmakta ve ülkemiz genelinde profesyonel eğitim programları sunmaktadır.

FA Coach Academy, koçluğun etik ve standartlarına bağlı kalarak bilimsel temeller üzerine oturttuğu eğitimlerini uluslararası alanda kabul ettirmiş ülkemizin ilk kurumlarından olma  özelliğini taşımaktadır. 2004 yılında Koç yetiştirmek üzere faaliyete geçen kurumumuz, Koçluk ithal eden kurum olmaktan öte Koçluk ihraç eden kurum haline gelmiştir. Bu süreç içinde Türkiye pazarına 3 okul kazandırmıştır.

Türkiye’nin değişik illerinden ve yurt dışından olmak üzere 1000 kişiden fazla Uluslararası Sertifikalı mezun koçumuz bulunmaktadır.

Amacımız Koçluk eğitim programlarını hem yeni koç adaylarına hem de profesyonel koçlara güçlü ve etkili biçimde sunmaktadır. Koçlarımızın Koçluk piyasasında saygın birer Koç olması amacıyla benzersiz hizmet ve olanaklar sunmaktayız.

FA Coach Academy, Avrupa’nın  yönetici, iş, kişisel ve takım koçluğu alanlarında faaliyet gösteren koçlar ve kurumların önde gelen kurumu Association for Coaching’ in (AC) resmi kurumsal üyesidir ve eğitim programları AC’ye onaylıdır. Ayrıca kurumumuz “International & European Coaching Institute” akreditasyon listesinde yer almaktadır.

FA Coach Academy tarafından bilimsel tekniklerle ve Türkiye şartlarında geliştirilen temel eğitim programımız “Advanced Coaching Training”  Association for Coaching (AC) tarafından kabul edilen Türkiye’nin ilk orijinal programı olmakla birlikte eğitim programlarının tamamı International Coach Federation (Uluslararası Koçluk Federasyonu) – ICF’den  ACTSH onayına sahiptir. Mezunlarımızın yetkin birer koç olması amacıyla Koçluk sektöründe global Kurum ICF (International Coach Federation)’un 11 temel yetkinliğini etkin ve doğru kullanabilen Koçlar yetiştirmekten gurur duyuyoruz.

Koçluk mesleğinde en yüksek standartları belirleyen 144 saatlik ICF ve AC (Association for Coaching) onayları ile kurumumuz; Türkiye’de sadece tek Uluslararası iki onaya sahip program olma özelliğini taşımaktadır.

Akademimiz ayrıca  2008 yılında faaliyete geçen Türkiye Koçluk Derneği’nin kurucusudur. Bu dernek, Türkiye’de Koçluğun etik ve standartlarını oluşturmak üzere hayata geçirilmiştir.

Mevcut mesleklerine koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinden koçluğa yönelmek isteyen kişiler, liderler, yöneticiler ve yönetici adayları Uluslararası Profesyonel Koçluk eğitim programlarını kurumumuzda bulabilirler.

FA Coach Academy, başarısını yaptığı işe olan inancı ve saygısı ile profesyonel anlayışına borçludur.

Eğitim programı ortakları;
Fatoş Ayvaz: Kurucu ortak
Gaye Vildan Öztuna: Kurum sahibi ve Genel Müdürü, Profesyonel Koç Eğitmeni, PCC (Professional Certified Coach- ICF), ÇSGB Mesleki Yeterlilik Belgeli Koç.

 

Kurucumuz Fatoş Ayvaz

376596_10150373847034041_371962159_nFatoş Ayvaz, Kurucu, Koç Eğitmeni. 1967 Antalya doğumlu. İnsan Davranışları üzerine Newport Üniversitesi’nde lisans yaptı. Bir bankada iç yönetmen iken koçluğu kendi üzerinde uyguladı ve arzuladığı geleceğe ulaşmak için 2002 yılında bankadan istifa etti. Aynı yıl Londra’da koçluk eğitimi aldı ve bu tarihten itibaren Londra’da bireysel koçluk hizmetlerine başladı. Türkiye’de Koçluğu yayan öncü kişilerden biri olarak kabul edilir.  Havayollarından, bankalara, okullara kadar bir çok sektörde ülkemizin lider kurumlarıyla çeşitli projeler gerçekleştirdi. Uluslararası Koçluk Okulları ile Türkiye’de ortak çalışmalar yaptı. FA Coach Academy’nin kurucusu olan Ayvaz, 2004 yılında Türkiye’nin ilk Koçlarını bir Üniversite bünyesinde yetiştirdi. Binlerce kişiye Koçluk seminerleri veren Fatoş Ayvaz’ın mezun ettiği uluslararası koç sayısı 1000 in üzerindedir.

 

 

 

 

 

Gaye Vildan Öztuna

PCC  (Professional Certified Coach – ICF) 

Owner /Genel Müdür / Profesyonel Koç Eğitmeni

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – KOÇ SEVİYE / 6 Mesleki Yeterlilik Belgeli Koç

img_0330Gaye Vildan Öztuna, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji (İnsan Bilimi) bölümünü Demografik Yapı Lisans Tezi ile bitirdi. Mutafçılar İnşaat ve Kaldırma Makineleri A.Ş. Satış biriminde satış koordinatörlüğü alanında çalıştıktan sonra sağlık sektörüne geçerek Medline sağlık firmasında aynı birimde devam etti. İstanbul Üniversitesinde formasyon eğitimi aldıktan sonra İngilizce Öğretmenliği yaptı.

2010 yılında birikimlerine koçluk bilgi ve becerilerini de ilave ederek FA Coach Academy’ de ICF ve AC onaylı “Uluslararası Üst Düzey Koçluk ” ile “Kurumsal ve Yönetici Koçluğu”, ”Eğiticinin Eğitimi” uzmanlık programlarını tamamladı. Profesyonel Yaşam Koçluğunun yanında öğrenci, kurumsal ve ilişkiler koçluğu uzmanlık alanlarında da aktif koçluk seansları yapmaktadır.

ICF Global ve ICF Türkiye üyesidir.Fatoş Ayvaz ile birlikte FA Coach Academy eğitimlerinin ICF ve AC program ortağıdır.

FA Coach Academy yöneticiliği ile birlikte 2012 yılından bu yana “Profesyonel Koç Eğitmenliği” yapmakta,  Kişisel Gelişim alanında yetişkinlere eğitim vermekte, ayrıca özel gruplara ve öğrencilere Koçluk ve Koçlukta Uzmanlık alanlarında seminerler düzenlemektedir. Böylece koçluk alanındaki tecrübelerini eğitmenlik ve danışmanlık yoluyla geniş kitlelerle paylaşmaktadır. 2018 yılında kurumunun eğitim programlarının tamamını revize ederek ICF onayını 144 saate yükseltmiştir.
ICF’den PCC (Profesyonel Sertifikalı Koç) ünvanlı ve ÇSGB Koç Seviye-6 (MYK) belgeli eğitmendir. Koçluk, Yöneticilik, Eğitmenlik, Mentorluk ve Kişisel Gelişim  kariyerini başarı ile sürdürmekte, Kİlinik Psikoloji yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

ALINAN EĞİTİMLER

ICF – ACSTH ve AC onaylı Advanced Coaching Training Program /FA COACH ACADEMY

Kurum ve Yönetici Koçluğu Eğitimi/FA COACH ACADEMY

Öğrenci Koçluğu Eğitimi/FA COACH ACADEMY

Öğrenci Koçluğu Eğitimi/ANECTO EĞİTİM DANIŞMANLIK

Öğrenci Koçluğu Eğitimi /LİVCON

İlişkiler Koçluğu Eğitimi/FA COACH ACADEMY

EFT Eğitimi/ANECTO EĞİTİM DANIŞMANLIK

Licensed Practitioner of Neuro Linguistic Programing International NLP Training (University of California / Be- live in U USA)

Motivational Coaching Strategies International NLP Training (University of California / Be- live in U USA)

Transaksiyonel Analiz Eğitimi – EMCC

Eğiticinin Eğitimi / FA COACH ACADEMY