Kurucumuz Fatoş Ayvaz

376596_10150373847034041_371962159_nFatoş Ayvaz, Kurucu, Koç Eğitmeni. 1967 Antalya doğumlu. İnsan Davranışları üzerine Newport Üniversitesi’nde lisans yaptı. Bir bankada iç yönetmen iken koçluğu kendi üzerinde uyguladı ve arzuladığı geleceğe ulaşmak için 2002 yılında bankadan istifa etti. Aynı yıl Londra’da koçluk eğitimi aldı ve bu tarihten itibaren Londra’da bireysel koçluk hizmetlerine başladı. Türkiye’de Koçluğu yayan öncü kişilerden biri olarak kabul edilir.  Havayollarından, bankalara, okullara kadar bir çok sektörde ülkemizin lider kurumlarıyla çeşitli projeler gerçekleştirdi. Uluslararası Koçluk Okulları ile Türkiye’de ortak çalışmalar yaptı. FA Coach Academy’nin kurucusu olan Ayvaz, 2004 yılında Türkiye’nin ilk Koçlarını bir Üniversite bünyesinde yetiştirdi. Binlerce kişiye Koçluk seminerleri veren Fatoş Ayvaz’ın mezun ettiği uluslararası koç sayısı 1000 in üzerindedir.

 

 

 

 

 

Gaye Vildan Öztuna

PCC  (Professional Certified Coach – ICF) 

Owner /Profesyonel Koç Eğitmeni / Genel Müdür

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – KOÇ SEVİYE / 6 Mesleki Yeterlilik Belgeli Koç

img_0330Gaye Vildan Öztuna, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji (İnsan Bilimi) bölümünü Demografik Yapı Lisans Tezi ile bitirdi. Mutafçılar İnşaat ve Kaldırma Makineleri A.Ş. Satış biriminde satış koordinatörlüğü alanında çalıştıktan sonra sağlık sektörüne geçerek Medline sağlık firmasında aynı birimde devam etti. İstanbul Üniversitesinde formasyon eğitimi aldıktan sonra İngilizce Öğretmenliği yaptı.

2010 yılında birikimlerine koçluk bilgi ve becerilerini de ilave ederek FA Coach Academy’ de ICF ve AC onaylı “Uluslararası Üst Düzey Koçluk ” ile “Kurumsal ve Yönetici Koçluğu”, ”Eğiticinin Eğitimi” uzmanlık programlarını tamamladı. Profesyonel Yaşam Koçluğunun yanında öğrenci, kurumsal ve ilişkiler koçluğu uzmanlık alanlarında da aktif koçluk seansları yapmaktadır.

ICF Global ve ICF Türkiye üyesidir.Fatoş Ayvaz ile birlikte FA Coach Academy eğitimlerinin ICF ve AC program ortağıdır.

FA Coach Academy yöneticiliği ile birlikte 2012 yılından bu yana “Profesyonel Koç Eğitmenliği” yapmakta,  Kişisel Gelişim alanında yetişkinlere eğitim vermekte, ayrıca özel gruplara ve öğrencilere Koçluk ve Koçlukta Uzmanlık alanlarında seminerler düzenlemektedir. Böylece koçluk alanındaki tecrübelerini eğitmenlik ve danışmanlık yoluyla geniş kitlelerle paylaşmaktadır. 2018 yılında kurumunun eğitim programlarının tamamını revize ederek ICF onayını 144 saate yükseltmiştir.
ICF’den PCC (Profesyonel Sertifikalı Koç) ünvanlı ve ÇSGB Koç Seviye-6 (MYK) belgeli eğitmendir. Koçluk, Yöneticilik, Eğitmenlik, Mentorluk ve Kişisel Gelişim  kariyerini başarı ile sürdürmekte, Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

ALINAN EĞİTİMLER

ICF – ACSTH ve AC onaylı Advanced Coaching Training Program /FA COACH ACADEMY

Kurum ve Yönetici Koçluğu Eğitimi/FA COACH ACADEMY

Öğrenci Koçluğu Eğitimi/FA COACH ACADEMY

Öğrenci Koçluğu Eğitimi/ANECTO EĞİTİM DANIŞMANLIK

Öğrenci Koçluğu Eğitimi /LİVCON

İlişkiler Koçluğu Eğitimi/FA COACH ACADEMY

EFT Eğitimi/ANECTO EĞİTİM DANIŞMANLIK

Licensed Practitioner of Neuro Linguistic Programing International NLP Training (University of California / Be- live in U USA)

Motivational Coaching Strategies International NLP Training (University of California / Be- live in U USA)

Transaksiyonel Analiz Eğitimi – EMCC

Eğiticinin Eğitimi / FA COACH ACADEMY

 

FA COACH ACADEMY’DEN LİSANS ALAN EĞİTMENLERİMİZ

Pelin Narin Tekinsoy, ​1998 yılından beri Kişisel Gelişim alanında çalışan ve 2008 yılı itibariyle kurumsal ve bireysel olarak Profesyonel Koçluk hizmeti veren Pelin Tekinsoy ile 2009 dan beri Kişisel Gelişim ile ilgilenen ve 2013 den beri Profesyonel Koçluk Hizmeti veren Kamil Murat Özlen ile birlikte 2015 den beri faaliyet göstermektedir.

Profesyonel Koçluk Eğitimi ve Özel Koçluk Branş Programları yanı sıra, Kişisel Gelişim çalışma konularında da eğitim ve seminerler verilmektedir.

Bu kurum; Koçluk Etiği ve Türkiye’de Koçluk standartlarını teşkil etmek üzere kurulmuştur.

Amacımız, Türkiye’nin en iyi Profesyonel Koçlarını yetiştirmek ve Koçluk Etik değerleri çerçevesinde doğru standartlarda koçluk mesleğinin uygulanmasına katkıda bulunmaktadır.

Kamil Murat Özlen, Kamil Murat Özlen ICF Akredite PCC ünvanlı Profesyonel Koç ve Eğitmendir. 2015 yılında kurduğu Perfect Mind Coach Academy bünyesinde profesyonel Koç olmak isteyenler için ICF -ACSTH ve AC onaylı eğitim vermektedir.

Perfect Mind Business markası ile Kişisel ve organizasyonel gelişim alanlarında kurumsal firmalara ihtiyaçları doğrultusunda eğitim tasarlamakta, kurum içinde Yönetici ve Takımlara performansa yönelik Koçluk yapmaktadır.
Uzmanlık alanları; Bireysel Koçluk, Yönetici ve Takım Koçluğu, İlişkiler Koçluğu, Satış Koçluğu; Ekip Kurma ve Yönetimi, İleri Derecede İletişim, Profesyonel Satış, Zaman Yönetimi ve Beden dili Eğitimleridir.
Kamil Murat ÖZLEN, kariyerinde uzun yıllar Medya’da önemli kuruluşlarda Profesyonel Satış Yöneticisi olarak orta ve üst düzeyde görev yapmıştır. 1997’ de Sabah Gazetesi ile başlayan medya profesyonelliği, NTV Doğuş Grubu, Ciner Yayın Grubu ve Digiturk ile devam etmiştir.
Kişisel gelişim alanında 2009’da profesyonel bir koç ile çalışarak kendi yolunu belirlemiş ve eğitimlere katılarak yaşamında ve çevresinde uygulamalarını ilerletmiştir. Sahip olduğu sertifikalar NLP Master Practitioner, Reiki Master, ICF Profesyonel Koçluk , Yönetici ve Kurumsal Koçluk, İlişkiler Koçluğu, National Guilt of Hypnosis den Hipnotis, TA 101 TA 202 (Bogdan Serbanescu,PhDP,TSTA), Peryön-Rıza Kadılar- Mentorluk Proje Yöneticiliği
Kamil Murat Özlen , 1998 yılında İstanbul Üniversitesi iktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2018’ de EMCC Türkiye’nin (Mentorluk ve Koçluk Derneği) katkılarıyla ilk defa açılan uluslararası onaya sahip Türkiye’nin ilk Yönetici Koçluğu ve Mentorluk İşletme Yüksek Lisans programına devam etmektedir.

Kamil Murat Özlen ICF ve ICF Türkiye, IARP (International Association of Reiki ) Reiki Master üyesidir.

Nuray Tamer, Yönetim Danışmanı, Koç Eğitmeni. 1966 doğumludur. 1987 yılında Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve aynı dalda 1989-1992 yılları arasında Purdue Universitesi/Amerika’da Yüksek Lisans eğitimi aldı.  Profesyonel iş yaşamına 1992 de Türk Telekom/Türksat projesinin ilk mühendisleri arasında başladı. 1995 -1998 yılları arasında COMSAT Dijital A.Ş.’de önce Satış Destek ve devamında Satış Müdürlüğü pozisyonuna getirildi. 1998-2004 yıllarında Vestel Grubunda Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. 2005 – 2012 yılları arasında EST (Elektronik Sanal Ticaret A.Ş.)’de Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlendi. 20 yılı aşkın iş hayatı süresince kurumlara yönelik çeşitli eğitimler verdi ve tüm deneyimlerini son 10 yıldır yoğun olarak ilgilendiği kişisel gelişim çalışmaları ile harmanladı. Böylece tecrübelerini eğitmenlik ve danışmanlık kanalıyla kurum ve kurum yöneticileri ile paylaşmaya başladı.

Ağustos 2013’de FA Coach Akademide “Advanced Coaching Training” eğitimini, “Kurumsal ve Yönetici Koçluğu Uzmanlık Programlarını” tamamladı. Geçmiş deneyimlerini koçlukla birleştirerek, Danışmanlık ve Eğitmenlik mesleğine ilave olarak danışanları ile Kariyer, Kurum ve Yönetim Koçluğu alanlarında çalışmakta,  “Profesyonel Koç Eğitmenliği” yapmaktadır.

Filiz Yavuz , Yönetim Danışmanı, Koç Eğitmeni, 1966 yılında İstanbul’da doğdu. 1987’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslar Arası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Aktif iş yaşamına üniversitenin son yılında başlayan Filiz Yavuz ; Girişim Pazarlama, ITT Bilka, Kopaş Kozmetik, Teba Şirketler Grubu ve Audio Elektronik gibi sektöründe öncü firmalarında ürün yönetiminden genel müdürlüğe uzanan çeşitli pozisyonlarda çalıştı.

Doğuş Üniversitesi MYO Halkla İlişkiler Bölümü’nde “İletişim Bilimlerine Giriş” dersi verdi. Kariyeri süresince aldığı yoğun koçluk ve eğitimlerle, çeşitli seminerlerle liderlik ve yönetim becerilerini geliştirirken kişisel gelişim programlarına da katılmayı sürdürdü.

İş deneyimini kişisel gelişim birikimiyle birleştirerek zevkle paylaşmak üzere 2013 yılında FA Coach Academy’de  “Advanced Coaching Training” eğitimini, Kurumsal ve Yönetici Koçluğu Uzmanlık Programlarını tamamladı..Geçmiş deneyimlerini koçlukla birleştirerek, Danışmanlık ve Eğitmenlik mesleğine ilave olarak danışanları ile Kariyer, Kurum ve Yönetim Koçluğu alanlarında çalışmakta,  Profesyonel Koç Eğitmenliği yapmaktadır.

Sumru Gündüz, İzmir Koordinatörü. 1965 İstanbul doğumludur. Lisans öncesi öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümünde Lisans yapmıştır. 1993 yılından itibaren aile şirketi olan Gündüz Trafo Ltd.Şti.’inde İnsan Kaynakları ve KaliteSistem Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Kalite sistemleri kapsamında Baş Denetçi ISO 9000 (IRCA QMSAuditor) belgesine sahiptir. FA Coach Academy’de Koçluk eğitimini tamamladıktan sonra 2009 yılında Suvio Coaching Koçluk ve Eğitim Merkezini ortağı Violet Alalof birlikte İzmir’de kurmuştur. Suvio Coaching bünyesinde bireysel, kurumsal ve yönetici koçluğu yapmaktadır. Aile Şirketleri ve İşletme koçluğu özellikle ilgilendiği alanlardır. FA Coach Academy ile lisans ortağı olan Suvio Coaching kurumunda “Association for Coaching” onaylı uluslararası sertifikalı koç yetiştirmektedir. Halen Davranış Bilimleri bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. Mezun koçlarla birlikte daha çok kişiye ulaşabilmek adına Sosyal Sorumluluk Projelerini de yürütmektedir.

Violet Alalof, İzmir Koordinatörü. 1967, İzmir doğumlu. İzmir Amerikan Kız Koleji 1984 mezunu. Boğaziçi Üniversitesi -Eğitim Fakültesi- Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Guidance and Counselling) bölümünde 3 yıl okuduktan sonra yatay geçiş yaparak İngilizce Öğretmenliği bölümünden (1990) mezun oldu. İngilizce öğretmenliği işini uzun yıllar devam ettirdi. 1996 yılından beri kuru üzüm imalat ve ihracatı ile uğraşan aile şirketinde yönetici ve dış ticaret müdürü olarak görevine halen devam ediyor. 2008 yılında FA Coach Academy’den koçluk eğitimi aldı. 2009 yılında İzmir’de Suvio Coaching’i ortağı Sumru Gündüz ile birlikte kurdu. Bireysel koçluk, grup koçluğu, takım koçluğu, yönetici koçluğu, KOBİ’lere koçluk, kariyer koçluğu, İngilizce koçluk/eğitim çalışmalarının yanında FA Coach Academy ile lisans ortağı olan Suvio Coaching kurumunda “Association for Coaching” onaylı uluslararası sertifikalı İzmir’in ilk koçlarını yetiştirdi ve halen yetiştirmeye devam ediyor. Pek çok kişiye ortağı ile birlikte workshoplar, seminerler sunuyor ve eğitimler veriyor. Mezun ettikleri koçlar ile birlikte toplumsal projelerin içinde koçluğu uyguluyor.