mentor koçluk

2004 yılından bu yana  ICF ve AC onaylı eğitimlerimizle 1000’in üzerinde Uluslararası Sertifikalı mezun koçu olan FA Koç Akademi; ICF ünvanlı Koç olabilmeniz için sizleri Mentor Koçluk hizmeti ile destekliyor.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tüm dünyada kabul gören bağımsız bir unvanlama programı sunmaktadır ve başladığı günden bu yana 20,000 den fazla koç, ICF’in sunduğu bu üç unvandan birine hak kazanmış bulunmaktadır.

ICF Unvanlama programının misyonu 3 madde ile özetlenebilir;

 • Koçluk hizmetinden faydalanan kişleri korumak ve onlara hizmet etmek
 • Koçların yetkinliklerini ölçmek ve onaylamak
 • Koçların sürekli gelişimini desteklemek

Üç farklı ICF Unvanı vardır: Associate Certified Coach (ACC) (Akredite Üye Koç), Professional Certified Coach (PCC) (Akredite Profesyonel Koç) ve Master Certified Coach (MCC) (Akredite Master Koç). Her unvan farklı koçluk deneyimi ve koç eğitim saati içermektedir.

ICF Unvan Programı;

 • Unvan almak isteyen profesyonel koçlar ve unvan veren koç eğitim kurumları için asgari standartları saptar ve yönetir.
 • Programa katılan koçların ve koç eğitim kurumlarının asgari standartları karşıladığını hatta aştığını üçüncü şahıslara temin eder.
 • Profesyonel koçluğu yüksek standartlar ile kendi kendini düzenleyen bir meslek olarak destekler.

ICF Unvanlarının Koça Faydaları:

 • Koç olarak güvenilirliğinizi arttırır ve olası müşterilere sizin tecrübeli ve profesyonel bir koç olduğunuzu gösterir.
 • Meslekte yüksek standartlarınız olduğunu gösterir.
 • Güçlü etik kurallara bağlı olduğunuzu gösterir.
 • Bilgi ve beceri düzeyiniz hakkında fikir verir.
 • Kariyer hedefinde size kişisel tatmin getirir.
 • Ulusal ve uluslararası olarak koçluk mesleğinin bütünlüğünü güçlendirir.
 • Mesleki gelişiminizi ciddi bir şekilde devam ettirdiğinizi gösterir.
 • Sizi profesyonel bir koç olarak geliştirir, becerilerinizi ileri taşır.

ICF’den unvan alan koçlar, ICF’in şart koştuğu standartlarda eğitim almış, belirli bir saat koçluk deneyimine sahip ve bir mentor koçdan koçluk desteği almışlardır.
Mentor Koç ile 10 saat çalışıldığı online başvuru sırasında belgelenmelidir.

ICF Akreditasyonuna Artan Talep

PricewaterhouseCoopers tarafından yapılan ICF Global Koçluk Çalışması’na katılan koçların %52’si, koçluk alan kişilerin çalışacakları koçların unvanlı olması yönünde beklentileri olduğunu söylemişlerdir.
( Bilgiler ICF Türkiye web sayfasından alıntıdır.)

Profesyonel koç olarak; Türkiye’de ve dünyada yüksek öneme sahip ICF akreditasyonuna sahip olabilmek için en az 10 saat mentor koçluk programını tamamlamanız gerekmektedir.

FA Koç Akademi olarak ICF / ACSTH programını tamamlayan ve kariyerinde ilerlemek isteyen tüm koçlarımıza mentor koçluk desteğini sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Bu program, ICF’den akredite koç olmanın bir koşulu olarak koçluk becerilerini geliştirmek ve Koçluk yetkinliklerinizi geliştirmek üzerine yoğunlaşmaktadır

Mentor Koçluk için iki ayrı paket programımız bulunmaktadır.

1. Grup Mentor Koçluk Programı

Grup kontenjanımız ICF kurallarına göre maksimum 10 kişi ile sınırlıdır.Toplamda 12 saatlik mentor koçluk çalışmasını içeren ve  interaktif olarak uygulanacak programın başlangıcında tam günlük grup dersini 10:00-17:30 saatleri arasında 22 Aralık 2018‘de yapacaklardır.
3 saati teorik uygulamalarda danışmanlık içeren lisanslama süreciniz ve ICF yetkinlikleri ile ilgili bilgi verilecek, günün diğer yarısındaki 3 saatte uygulamalarla ICF yetkinlikleri üzerinden Koçluk pratikleri ve geri bildirimler verilecektir.
Devamında grup içinde 3’er kişilik alt gruplar oluşturularak uygulama grupları kendi aralarında kontrol listesi eşliğinde her kişi için en az 3 kayıt alarak çalışacaklardır.

Alt gruplar, yaptıkları pratikler üzerinden geri bildirim almak ve bireysel süreçlerini desteklemek üzere, 3 saatlik bir grup çalışmasını 26 Ocak 2019‘da 10:00-13:00 saatleri arasında alacaklardır.

Grup katılımcıları daha sonra 3 saatlik bire bir mentorluk çalışması ile mentorluk programlarını tamamlayacaklardır. Katılımcılarının her biri 1,5 saatlik ikişer adet bireysel mentorluk desteği alacaklardır.  Kendi ajandanıza göre randevu alabileceğiniz  bu süreçte ICF için uygun olan kayıtlar seçilecektir.3 saatlik çalışmaya kayıtlı koçlukların dinlenmesi ve kaydın ACC veya PCC başvurusuna uygun olup olmadığının belirlenmesi dahildir.
Program ücreti 2100 TL + KDV’dir.

2. Bireysel Mentor Koçluk Programı 

Bire bir seanslar olarak planlanacak olan bireysel mentor koçluk programı en az PCC düzeyinde ünvana sahip bir mentor koç ile 10 saatlik çalışmayı içerir. Bu çalışma aday koçun ACC veya PCC ünvanını alma sürecinde mentor koçluk verilmesini kapsamaktadır.
Bireysel mentor koçluk seanslarınız için her zaman başvuruda bulunabilirsiniz.
Program ücreti 3500 TL + KDV’dir.

Mentor Koçluk Programımızda grup mentorluğu programımız yılda sadece 2 kez açılacaktır.
Bu yılın ikinci grup mentor koçluk programı:
22 Aralık 2018 (10:00-17:30) ve 26 Ocak 2019 (10:00-13:00) tarihleri arasında yapılacaktır.Grup ve mentor koçluk programlarımıza kayıt ve bilgi için info@fakocakademi.com mail adresimizden ya da
0532 221 5816 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
Bireysel mentorluk ya da grup mentorluğu seçeneklerimizden birini tercih ederek bu yolculuğa çıkmaya ,ICF ÜNVANLI KOÇLAR arasına katılmak için hemen başvurun.

          MENTOR KOÇLUK BAŞVURU FORMU

Adınız
Soyadınız
E-mail Adresiniz
Telefonunuz
Mesajınız