Eğitim Duyuruları

 

 

 

Yaşam ve Öğrenci Koçluğu (Advanced Coaching Training) + Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı
Uluslararası Yaşam Koçluğu (88 saat) + Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı (24 saat) Paket Program

Eğitim tarihleri;
19-20-21-22-23 Kasım 2018

26-27-28-29-30 Kasım 2018

3-4-5 Aralık  2018 ( Öğrenci Koçluğu Eğitimi)

Eğer yaptığınız işten memnun değilseniz ya da daha fazlasını istiyorsanız:

 • Yeni bir meslek edinmek
 • Kariyer değişikliği yapmak
 • Profesyonel bir koç olarak ek gelir sağlamak
 • Bulunduğunuz organizasyonun içinde başkalarına koçluk yapmak
 • Kendinizi geliştirmek için

Uluslararası Yaşam Koçluğu Sertifika Programı size bütün hedeflerinize ulaşabileceğiniz yeni bir dünya sunuyor.

Mesleki Kazançlar

 1. Dünyanın her yerinde koç olarak çalışabilme imkanı
 2. Kendi işine sahip olma fırsatı
 3. Ne zaman, nerede, kiminle çalışacağını seçme özgürlüğü
 4. Etkili iletişim becerileri
 5. Yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler
 6. Kişinin iş ve özel hayatındaki hedeflerine ulaşmasını sağlayacak tekniklerin kazanımı
 7. Sürekli gelişim

FA Coach Academy Türkiye’de ilk Koçları yetiştiren kurum olarak, koçluğu meslek edinmek isteyen herkese uluslararası standartlarda programlar sunmaktadır. Bu programlarla, koçlar dünya standartlarında yetiştirilmekte ve bilinen koçlar olarak alanlarında dünya çapında hizmet vermektedirler.

2004 yılında faaliyete geçen FA Coach Academy, mevcut mesleklerine Koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinden Koçluğa yönelmek isteyen kişiler için sertifika programları sunmaktadır. 800 civarında uluslararası sertifikalı mezun koçu bulunan akademimiz, Türkiye’de bu alanda tercih edilen bir numaralı firmadır. FA Coach Academy, Avrupa’nın yönetici, iş, kişisel ve takım koçluğu alanlarında faaliyet gösteren koçlar ve kurumların önde gelen derneği Association for Coaching’ in (AC) resmi kurumsal üyesidir ve eğitim programları AC’ye onaylıdır. Advanced Coaching Eğitim programı ayrıca Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’ın ACSTH onayına da sahiptir.

Advanced Coaching Training Intensive Programı’nın Size Sunacakları

 1. Eğitim: Uluslararası standartlarda, koçluğa dair bilimsel ve güncel bilgilerle tasarlanmış 5 bölümden oluşan bir eğitim
 2. Kurs Materyalleri: Kapsamlı bir ders kitabı, bloknot, koçluk yaparken kullanılacak formlar
 3. Destek ve Danışmanlık: Program süresinde koçluk hizmeti
 4. Geribildirim: Alanlarında uzman eğitmenlerden eğitim süresinde yapıcı geribildirim
 5. Ekstralar: Yalnızca mezunlarımıza özel network ağına üyelik, diğer mezunlarla canlı bilgi alışverişi olanağı
 6. Sertifika: Uluslararası  “Advanced Coaching Training”  Sertifikası

Program  İçeriği

Bölüm 1: Koçluğa Giriş

Bu bölümde koçlukla ilgili temel kavramlarla tanışacak, eğitimin  kalan kısmı için ihtiyacınız olan  koçluk dünyasına ait genel bilgilerle ilgili bir oryantasyondan geçeceksiniz. Koçluğun tam olarak ne olduğu, tarihi ve diğer prensiplerle arasındaki temel farkları öğrenecek ve bir koç olarak çalışırken içselleştirmeniz gereken etik değerler hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

Bölüm 2:  Temel Koçluk Uygulamaları                

Bu bölümde bir koç olarak sahip olmanız ve geliştirmeniz gereken temel özellikleri öğrenecek  ve bu özelliklerle ilgili bir çok uygulama gerçekleştireceksiniz. Müşteri- koç ilişkisinin temel yapısını ve bu ilişki de “güven” i nasıl oluşturacağınızı ve süreç içerisinde geliştireceğiniz ile ilgili bilgiler kazanacaksınız.

Bölüm 3: Koçlukta İleri Düzey Beceriler

Bu bölümde koçlukla ilgili ileri düzey becerilerinizi geliştirmek için bir çok önemli bilgiler alacak  ve uygulamalar  göreceksiniz. Bir koç olarak adım adım seanslarınızı  nasıl yürüteceğinizi, müşterinizi bu süreçte nasıl değerlendireceğinizi öğreneceksiniz. Koçluk mesleğinde de diğer mesleklerde olduğu gibi bazı önemli ipuçları ve farkındalıklar bulunmaktadır. Bunlarla ilgili eğitmenimizin sizlere aktaracağı deneyimleri sonrası farklı bir bakış açısı kazanmış olacaksınız. Bir koç olarak müşterinizin ne gibi kör noktaları olabileceği ve bu noktalarla ilgili nasıl koçluk yapılabileceğine yönelik vaka çalışmaları yapma fırsatı yakalayacaksınız.

Bölüm 4: Ustalık Becerileri

Bu bölümde gerek koçların gerekse müşterilerin tıkanma noktalarını öğrenecek ve bunları aşmanın yöntemlerini uygulamalarla göreceksiniz. Koçluk mesleğinde karşılaşabileceğiniz farklı konularla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Koçluğun psikoloji uygulamaları ile ilgili ne gibi benzerlikleri ve farklılıkları olduğunu öğreneceksiniz.

Bölüm 5: Meslek Olarak Koçluk 

Bireysel olarak koçlukta hangi konuda uzmanlaşabileceğiniz ile ilgili ve bunun önemi ile ilgili konulara değinilecektir. Bir koç olarak koçluk mesleğine nasıl giriş yapacağınız, kendinizi nasıl tanıtacağınız ve nasıl müşteri bulacağınız ile ilgili canlı örnekler üzerinden birçok önemli bilgiye sahip olacaksınız. Başarılı koçların sırları ve önlerindeki engelleri nasıl aştıkları ile ilgili önemli bilgiler ve yöntemler öğreneceksiniz.

Bölüm 6.3 Öğrenci Koçluğu

Öğrenciler okul hayatı ve dersleriyle ilgili kendilerini hedefsiz ve isteksiz hissedebilirler. Ya da birçok mantıksız ve sınırlayıcı inançları onların geleceklerini şekillendirecek en önemli yılları verimsiz geçirmelerine neden olabilir. Öğrenci koçluğu eğitimi öğrencilerinin ihtiyaçlarını algılar ve onların öncelikli olarak kendi gelişimlerini destekleyecek programlarla eğitimlerine devam etmelerini ve adım adım hedeflerine ulaşmalarını sağlar. Böylelikle öğrenciler eğitim sonunda kendi potansiyellerini ortaya çıkararak, hayatlarını değiştirebilecek anahtarın ve başarının sahibi olurlar.
 Öğrenci Koçluğuna Giriş
 Öğrenci koçluğunda gelişmiş seans yöntemleri
 Öğrenci Koçluğu nasıl işler?
 Öğrenci koçluğu ilişkisini geliştirmek
 Öğrenci Koçluğunda danışmanlık becerileri
24 saat ve 3 tam gün süreli sertifika eğitimidir.

 

Program Süresi

Advanced Coaching Training Programı 112 saattir.

Bazı Mezunlardan Görüşler 

Yaşam koçu olmak için Türkiye’deki en doğru kursu tercih ettiğim için çok şanslıyım. FA Coach Academy eğitimleri bilimsel ilkeler temeline oturan, güncel kalmayı başarabilen, Türkiye’de koçluk mesleğine saygınlık kazandıran ve etik değerlerden kesinlikle ödün vermeyen saygın bir kuruluş. Eğitimlerde koç duruşu kazanmamı, kendimi keşfetmemi sağlayan Fatoş Ayvaz’a çok teşekkür ederim. Koç olmaya karar verdiyseniz, güçlü teorik eğitimi ve gerçekçi pratik uygulamaları ile kesinlikle FA Coach Academy’i tavsiye ediyorum.

– Gizem Tutar, Diyetisyen 

İşletmelere danışmanlık hizmeti veren bir kişi olarak koçluğu kavramak başlangıçta pek de kolay olmadı. Ne farkı vardı danışmanlık hizmetinden? Kullanılacak bilgiyi verdikten ve de ne yapmaları gerektiğini söyledikten sonra kişi veya işletme başka neye ihtiyaç duyabilirdi ki?

Sonuçta koçluğu kavradığımda gerçekten etkilendim. Koçluk bambaşka bir şeydi…

Karşındakine kendi kaynak ve yeteneklerini kullandırarak yaşamında daha etkin yol almasını sağlıyorsun. Ve bunu koç olarak sen yapıyorsun. Müşterin senden aldığı destekle hedefini ve değişim isteklerini başarıyor.

Koç olarak sen sadece veren değilsin, aynı zamanda alansın… Müşterinin dünyasında yürürken bazen de koşarken, değişimlerini başarılarını ve iç dünyasındaki hareketleri izliyor ve aynı zamanda müşterinin kendisindeki bu değişimlere şaşkınlığını da görüyorsun. Ve tabii sen de pek çok kez şaşırıyor ve bu şaşkınlıktan keyif alıyorsun.

Koçluğun bana bu kadar çok şey öğreteceğini öngörmemiştim. Koçluğun insanlara bu kadar faydalı olabileceğini de öngörmemiştim. Koçluk kavramını gerçekten öğrendiğimde “keşke koçlukla beş yıl önce tanışsaydım, koçluk eğitimini yıllar önce alsaydım!” dedim.

– Humral Tan,  Avukat

Eğitim sırasında, uygulama yapmak verilen eğitimin temelini oluşturduğundan, kendimi bir yaşam koçu gibi hissettim. Benzer amaçlara sahip insanlarla birlikte son derece keyifli anlar ve paylaşımlar yaşadım. Öğrendiğim teknikleri önce kendimde uygulayarak, kendimin koçu

oldum. Kendime ve başkalarına sorduğum yargılayıcı sorular, kendini öğrenmeye odaklı ve ileri götüren sorulara bıraktı ki bu da, hem daha verimli düşünmemi hem de başkaları ile kaliteli bir iletişim kurmamı sağladı.

Eğitim sonrasında öğrendiğim teknikleri uygulayarak hedeflerime ulaşabilmek adına strateji ve eylem planları oluşturdum. Bunun sonuçlarından biri olarak timurdogruoz.com sitesini kurarak, yaşam ile ilgili düşüncelerimi insanlarla paylaşabilme olanağına sahip oldum.

Fa Coach Academy’den mezun bir yaşam koçu olarak, koçluğun kişinin yaşamına yaptığı harika etkileri; “öğüt vermeden, tavsiyede bulunmadan sadece dinleyerek ve uygun teknikleri kullanarak”, yani koçluğun temel prensiplerine bağlı kalarak deneyimliyorum.  Koçluğun, değişimi yani gelişimi gerçekleştirmekteki hızı inanılmaz.

– Timur Doğrusöz,  Satış Direktörü

Koçluk eğitimine, bunun  bana kişisel gelişim anlamında faydalı olacağını

düşünerek başlamıştım. Ama bunun böyle olmadığını anlamam uzun sürmedi. Çünkü koçluk;

insana ve hayata o kadar mucizevi bir dokunuş. Bunun etkilerini  kendi hayatımda fark ettikten sonra, çevremdeki insanlarla paylaşma isteğim her geçen gün daha da arttı. Koçluğun yaşamın her alanında nasıl kullanılabileceğini çevremle paylaştıkça ve sonuçlarını gördükçe, koçluk hayatımın olmazsa olmazı oldu. Çünkü koçluk ile yaşamımın yol haritasını ben çiziyorum ve sonuca ulaşıyorum ve bu  yaşamımın  ta kendisi oluyor. Sonunda  yıllardır çalıştığım özel sektördeki kariyerimi bitirmeye ve koçluğu profesyonel anlamda meslek olarak yapmaya karar verdim.

– Suzan Öz  – Yaşam Koçu

Koçluk eğitimi benim için sihirli anahtar oldu.Yaşadığım en güzel değişiklik ise farkındalık. İnsanların konuşma ve davranışlarında “satır aralarını okumak”, söylenenle anlatılmak istenenin ne olduğunu algılamak ve ona göre insanlara yardımcı olmak… Hiç emekliliği ve yaşı olmayan bir mesleğe sahip olmak harika bir duygu.Yaşam koçluğu; benim paha biçilmez kaşıkcı elmasım, barış, huzur ve güven içinde yaşamak ve bunu insanlarla paylaşmak,dünya vatandaşı olmak.

– Nermin Genç, Banka Şube Müdürü

FA Coach Academy’de uygulanan eğitim sistemi teori yanında pratik çalışmaya yer veren bir eğitim sistemi. Bu sistem sayesinde hem kendimiz hem de sınıf içindeki diğer arkadaşlarımız büyük bir gelişme gösterdiler. Öğrendiğimiz teorik bilgileri pratiğe geçirmeye çalışarak  yaptığımız seans örneklerinde, kendi hayatımızda sorun olan şeyleri çözmeye uğraşırken aynı zamanda kendimizi de eleştirdik ve tam olarak bu hayatta ne istediğimizin farkına vardık. Bu durum da gün içindeki yaşantımızda ne kadar atalet içinde bulunduğumuzu, aslında istediğimiz şeylerin bilincinde olmamıza rağmen birçok farklı nedenle bunları gerçekleştirmeye yeterli gücümüzün olmadığını hatta istediklerimizi gerçekleştirmekten kaçtığımızı ortaya koydu.

FA Coach Academy’de aldığım koçluk eğitimi bu yönüyle benim vizyonumu genişlettiği gibi aynı zamanda bana bir güven ve güç de verdi, kendimi tanımamı sağladı. Burada öğrendiğim teknikler başkalarının koçu olma yanında kendi hayatımın koçu olma gereğini idrak etmeme neden oldu. Bu sayede yıllardır başkalarının yanında çalışırken kendi iş yerimi açma konusunda önemli bir adım attım ve Ekim 2009 ayında kendi iş yerimde çalışmaya başlayacağım. Koçluk, bu hedefimin gerçekleşmesi yanında vizyonumun da genişlemesine yardımcı oldu, şimdiki hedefim, mesleğim olan avukatlık ile birlikte yurt dışında örneklerine rastlanan “arabuluculuk” alanında da kendimi geliştirmek ve husumeti yargıya taşımadan uzlaşma ile tarafların çözmesine yardımcı olmak. Koçluk eğitiminin bir başka faydası doğuştan getirdiğim yeteneklerimin farkına varmamı ve bunları geliştirmemi de sağlamasıydı. Bu sayede yıllardır ertelediğim bir kitap çalışmamı baskıya hazır hale getirdim ve bu sene içerisinde bastıracağım.

– M. Fatih Güçlü, Avukat

Şimdi Önbaşvuru Yapın!

Gaye Vildan Öztuna

Gaye Vildan Öztuna:  Yönetici, Koç Eğitmeni. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji (İnsan Bilimi) bölümünü Demografik Yapı Lisans Tezi ile bitirdi. İnşaat ve sağlık sektöründe çalıştı. 2010 yılında birikimlerine koçluk bilgi ve becerilerini de ilave ederek FA Coach Academy’ de ICF ve AC onaylı “Uluslararası Üst Düzey Koçluk ” ile “Kurumsal ve Yönetici Koçluğu”, ”Eğiticinin Eğitimi” uzmanlık programlarını tamamladı. Profesyonel Yaşam Koçluğunun yanında öğrenci, kurumsal ve ilişkiler koçluğu uzmanlık alanlarında da aktif koçluk seansları yapmaktadır. ICF Global ve ICF Türkiye üyesidir.Kurucumuz Fatoş Ayvaz ile birlikte FA Coach Academy eğitimlerinin ICF ve AC program ortağıdır. FA Coach Academy yöneticiliği ile birlikte “Profesyonel Koç Eğitmenliği” yapmakta, 2012 yılından itibaren ve halen Kişisel Gelişim alanında yetişkinlere eğitim vermektedir. Koçluk alanındaki tecrübelerini eğitmenlik ve danışmanlık yoluyla geniş kitlelerle paylaşmaktadır. ICF’den PCC (Profesyonel Sertifikalı Koç) ünvanlı ve ÇSGB Koç Seviye-6 (MYK) belgeli eğitmendir. Koçluk, Yöneticilik, Eğitmenlik, Mentorluk ve Kişisel Gelişim kariyerini başarı ile sürdürmektedir.

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Özet
Eğitim
Yaşam ve Yönetici Koçluğu
Lokasyon
FA Koç Akademi,Kadıköy,İstanbul
Başlangıç
19 Kasım 2018
Bitiş
5 Aralık 2018