tıkla ara

0539 749 70 50

Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı


[]
1 Step 1
Eğitim Talep Formu

formu doğru bilgiler ile doldurmanız gerekmektedir.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Yetişkin eğitimi prensiplerinin (androgoji) uygulandığı eğitim sürecinde bu alanda tecrübe kazanmak isteyen tüm profesyoneller için geliştirilmiş bir eğitim programıdır. Uzmanlık kazandıran eğitimimiz, konusunda profesyonelleşmiş 15 yılı aşkın bir süredir eğitmen olan usta öğreticiler tarafından hazırlanmıştır.

Eğiticinin Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar? Kimler Katılmalı?

KİMLER İÇİN?

Mevcut mesleklerinin yanında eğitmenliği profesyonel olarak yapmak ve meslek edinmek isteyen bireyler, eğitim alanında daha etkin ve başarılı olmayı amaçlayanlar için uygundur bir programdır. Aynı zamanda; kendi sektöründe eğitimci olmak ve bunu belgelemek isteyen sektör profesyonelleri, eğitim konusunda ekibinin daha etkin olmasını amaçlayanlar da eğitime katılabilir.

 Özel kurumlarda eğitmen olarak yetişen insan kaynakları çalışanları, serbest eğitmenler, kamu birim ve kamu kurslarında eğitmenlik yapmak isteyenler, zorunlu sertifika olarak yangın eğitimi verecek olanlar, iş güvenlik uzmanları, işyeri hekimleri, tarafından yönetmelik gereği eğitici eğitimi belgesinin alınması zorunludur.

Eğitim firmamız 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre yetkilendirilen kurumdur.

İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik

MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen:

 1. b) Eğiticilerin eğitimi belgesi: En az kırkbeş saatlikeğitim sonunda kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler veya 8/2/2007 tarihli ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre yetkilendirilen kurumlar tarafındanverilen eğiticilerin eğitimi belgesini,

İşyeri Hekimi Ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik

Resmi Gazete:20.07.2013 – 28713

 1. c) Eğiticilerin eğitimi belgesi: En az 40 saatlik eğitimsonunda kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler veya 8/2/2007 tarihli ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre yetkilendirilen kurumlar tarafından tek bir program sonucunda verilen eğiticilerin eğitimi belgesini, ifade eder.

EĞİTİM 45 SAAT SÜRELİ VE MEB ONAYLI SERTİFİKALIDIR.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Bir şeyleri öğretmek, karşı tarafa aktarmak büyük bir sorumluluktur. Eğitim sektöründe öğrencilerin hayatlarında iz bırakan, etkili ve yaratıcı, eğitim yöntemiyle fark yaratan eğitmenler geleceğin mimarları olarak daha da önem kazanıyor. Eğitimcilerin deneyimleri, bilgileri, kendilerine özgü anlatım ve yaklaşımları; her öğrencinin olayları çeşitli açılardan değerlendirmelerine ve zihinlerini daha çok keşfetmelerine yardımcı oluyor. Bu programla katılımcıların; eğitmenlikle ilgili yetkinliklerini geliştirmek, eğitim süreçlerini en verimli şekliyle yürütebilir hale  gelmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Meb onaylı eğiticinin eğitimi sertifikası programı, yetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı bir eğitmen olmak isteyenlere, bu hedef için gereken tüm bilgi ve becerileri kazandırmak amacına yönelik bir eğitim programıdır. Eğitimcinin, özgüvenli, sunum tekniklerine vakıf ve interaktif iletişim becerisi yüksek olması gerekmektedir.

Eğitim verirken teknik yetkinlik tek başına hiçbir anlam ifade etmez. Özellikle etkili sunum ve bilgi transferinde yetersiz kalarak çok iyi bildiğimiz konuları bile öğretmekte başarısız oluruz.

Eğitimde sağ duyulu eğitimci olma, zor katılımcıyı kazanma ve motive etme tekniklerine vakıf olmak, sahne duruşu ve başarılı sunum hazırlığı MEB onaylı eğitmenlik sertifikası programında katılımcılarla paylaşılan konuların başında gelmektedir.

Açıklama

Eğiticinin eğitimi, eğitimi verecek veya etkili sunum yapmak isteyecek insanlar için bir rehber konumundadır.

Eğitimimiz 6 bölümden oluşmaktadır;

 • Giriş
 • Yetişkin Eğitimi
 • Eğitimin Planlanması
 • Etkili Sunum Teknikleri
 • Görsel Materyallerin Etkin Kullanımı
 • Etkili Kapanış Nasıl Olur?

Eğiticinin eğitimi eğitimimiz ilerleyen zamanlarda deneme soruları, notlar ve yeni videolarla yenilenecektir. Sorun yaşayanlar veya merak edilenler için sorulara olabildiğince hızlı cevap verilecektir.

Eğitimcinin Eğitimi Kursu Sonunda:

 • Yetişkin eğitiminin temel ilkelerini öğrenecek
 • Yetişkin eğitiminde öğrenme modellerini kavrayacak
 • Etkin bir eğitim programı içeriği ve görsel malzemeleri tasarlayacak
 • Eğitim sunumunda etkinlik sağlayacak
 • Zor katılımcıları yönetebilecek
 • İnteraktif, akılda kalıcı ve zevkli bir eğitim programını oluşturabileceksiniz.
[]
1 Step 1
Eğitim Talep Formu

formu doğru bilgiler ile doldurmanız gerekmektedir.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bireysel Eğitimler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 FA Koç Akademi. Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım