fbpx

PROFESYONEL KOÇLUK PROGRAMIMIZ ADVANCED COACHING TRAINING (ACT – İLERİ SEVİYE KOÇLUK EĞİTİMİ)’dir.

FA COACH ACADEMY “Advanced Coaching Training Program – ACT (İleri Seviye Koçluk Sertifika Programı)” International Coach Federation (ICF )”Approved Coach Specific Training Hours (ACSTH)” akreditasyonu ve “Association For Coaching (AC)Accredited Certificate in Coach Training (ACCT) akreditasyonu ile sertifikalandırılır.

ICF ve AC;  tüm Dünyada koçlukla ilgili yetkinlikleri belirleyen en önemli iki federasyondur.FA Coach Academy  ICF’den ACC ve PCC unvanlı Koç olabilmeniz için tam yetkili olan bir kurumdur.

Tüm modüller alanında uzman ICF ünvanlı Koçlarla interaktif eğitimler olarak uygulanmakta olup;  Koçluk uygulamaları ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.

ICF ve AC akredite programın tamamı 175 saatten oluşur.

 • 88 saati Profesyonel Koçluk yetkinliklerini kazanacağınız İLERİ SEVİYE KOÇLUK EĞİTİMİDİR.  Temel+İleri+Usta Koçluk Becerilerinden oluşur.
 • 87 saati seçmeli KOÇLUKTA UZMANLIK EĞİTİMLERİDİR.  Kurum&Yönetici, İlişkiler, Öğrenci, Sporcu, Kariyer Koçluğu uzmanlık eğitimleridir. 

 

 • PROFESYONEL KOÇLUK EĞİTİMİMİZ Modül 1-2-3-4-5‘den oluşan 88 saatlik ICF/ ACSTH ve AC/ ACCT akredite Profesyonel Koçluk eğitimidir.Modüllerimiz:

Modül 1: Koçluğa Giriş, Modül 2: Temel Koçluk Becerileri,Modül 3: Koçlukta İleri Düzey Beceriler,Bölüm 4: Koçlukta Ustalık Becerileri, Bölüm 5: ICF İlkeleri&Koçluk Mesleğine Geçiştir.

 • KOÇLUKTA UZMANLIK EĞİTİMLERİMİZ Modül 6.1 – 6.2 – 6.3 – 6.4 – 6.5‘den oluşan toplam 87 saatlik ICF/ ACSTH ve AC/ ACCT akredite 5 farklı seçmeli Koçlukta uzmanlık eğitimidir. Seçmeli modüllerimiz;

Modül 6.1: Kurum ve Yönetici Koçluğu, Modül 6:2: İlişkiler Koçluğu, Modül 6.3: Öğrenci/Eğitim Koçluğu, Modül 6.4: Sporcu Performans Koçluğu, Modül 6.5: Kariyer Koçluğu’dur. Eğitimlerin üzerine tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Transaksiyonel Analiz ile Koçluk sertifika programımız ICF/ CCE onaylı olarak ayrıca verilmektedir.

 • ACC ünvanı başvurusu yapmak isteyen Koçlar en az Profesyonel Koçluk Eğitimi (Modül 1,2,3,4,5) tamamlamalı; ICF-PCC başvurusu yapmak isteyen Koçlar İleri Seviye Koçluk Eğitimi+en az iki uzmanlık Programı tamamlamalıdır. Adaylar bireysel ya da grup mentorluğu aldıktan sonra ICF’den ünvan başvurusu yapabilirler.

EĞİTİM İÇERİĞİ:

Modül 1: KOÇLUĞA GİRİŞ

Bu bölümde koçlukla ilgili temel kavramlarla tanışacak, eğitimin kalan kısmı için ihtiyacınız olan koçluk dünyasına ait genel bilgilerle ilgili bir oryantasyondan geçeceksiniz. Koçluğun tam olarak ne olduğu, tarihi ve diğer prensiplerle arasındaki temel farkları öğrenecek ve bir koç olarak çalışırken içselleştirmeniz gereken etik değerler hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

Modül 2: TEMEL KOÇLUK UYGULAMALARI

Bu bölümde bir koç olarak sahip olmanız ve geliştirmeniz gereken temel özellikleri öğrenecek ve bu özelliklerle ilgili birçok uygulama gerçekleştireceksiniz. Müşteri- koç ilişkisinin temel yapısını ve bu ilişki de “güven”i nasıl oluşturacağınızı ve süreç içerisinde geliştireceğiniz ile ilgili bilgiler kazanacaksınız.

Modül 3: KOÇLUKTA İLERİ DÜZEY BECERİLER

Bu bölümde koçlukla ilgili ileri düzey becerilerinizi geliştirmek için birçok önemli bilgiler alacak ve uygulamalar göreceksiniz. Bir koç olarak adım adım seanslarınızı nasıl yürüteceğinizi, müşterinizi bu süreçte nasıl değerlendireceğinizi öğreneceksiniz.Bir koç olarak müşterinizin ne gibi kör noktaları olabileceği ve bu noktalarla ilgili nasıl koçluk yapılabileceğine yönelik vaka çalışmaları yapma fırsatı yakalayacaksınız.

Modül 4: KOÇLUKTA USTALIK BECERİLERİ

Bu bölümde gerek koçların gerekse müşterilerin tıkanma noktalarını öğrenecek ve bunları aşmanın yöntemlerini uygulamalarla göreceksiniz. Koçluk mesleğinde karşılaşabileceğiniz farklı konularla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Koçluğun psikoloji uygulamaları ile ilgili ne gibi benzerlikleri ve farklılıkları olduğunu öğreneceksiniz.

Modül 5: ICF ILKELERI &KOÇLUK MESLEĞİNE GEÇİŞ

Programın bu son bölümünde akademimiz için çok önemli olan koçluğun etik değerleri ile ilgili bir tekrar yapılacak ve bütün bir programın ana hatları ile ilgili soru-cevap şeklinde bir özet geçilecek ve seans egzersizi yapılacaktır.Ayrıca ICF ünvanlı Eğitmenlerimiz, seanslar esnasında mezunlarımızın sorularını ve potansiyel tıkaçlarını aşmaları konusunda Mentorluk desteği vermektedir.

profesyonel-kocluk-sertifika-egitimi-zoom

EĞİTİM ÜCRETİ:

İleri Seviye Koçluk Sertifika Programızda 5 modülün tamamı (kesintisiz) verilir.

ICF/ACSTH ve AC/ACCT akredite eğitimin sertifika bedeli dahil 4 taksitli fiyatı 5750 TL+KDV’dir.

Programa kesin kayıt 500 TL+KDV’lik ödeme ile alınır. Kayıtta bu ücret düşülerek kalan bedel alınır.

Erken dönem indirimlerimiz 60 gün için % 10, 30 gün için % 5’tir. Nakit ödeme indirimleri için bize ulaşabilirsiniz. Tüm ödemeler için Bonus karta %4  vade farkı ile 4 taksit yapılabilmektedir.

Programdan 72 saat öncesine kadar kayıt iptali yapılabilir. Bu durumda adayın ödediği kesin kayıt ücreti dışındaki bedel kendisine iade edilir.

BİZ KİMİZ?

2004 yılında faaliyete geçen FA Coach Academy Türkiye’nin ilk Koçlarını yetiştiren kurum olarak 2500’i aşkın mezu ile mevcut mesleklerine Koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinden Koçluğa yönelmek isteyen Koçluk mesleğine uygun adaylara sertifika programları sunmaktadır.

Marmara  Üniversitesi  Türkiye’de ilk kez  Koçluk eğitimlerinde FA Coach Academy ile işbirliği yaparak Yaşam Koçluğu eğitimini Marmara Üniversitesi onaylı olarak 2019 Mart ayında Üniversite bünyesinde gerçekleştirdi.

Eğer yaptığınız işten memnun değilseniz ya da daha fazlasını istiyorsanız:

  • Yeni bir meslek edinmek
  • Kariyer değişikliği yapmak
  • Profesyonel bir koç olarak ek gelir sağlamak
  • Bulunduğunuz organizasyonun içinde başkalarına koçluk yapmak
  • Kendinizi geliştirmek için
22

FA Coach Academy Koçluk Sertifika Programları size bütün hedeflerinize ulaşabileceğiniz yeni bir dünya sunuyor.

 • Eğitim: Uluslararası standartlarda, koçluğa dair bilimsel ve güncel bilgilerle tasarlanmış 5 bölümden oluşan bir eğitim
 • Kurs Materyalleri: Kapsamlı Koçluk eğitimi klasörü, koçluk yaparken kullanılacak formlar
 • Destek ve Danışmanlık: Program süresince ICF ünvanlı eğitmenlerden Koçluk seansları mezun olduktan sonra danışmanlık desteği.
 • Geribildirim: Alanlarında uzman ICF ünvanlı eğitmenlerden eğitim süresinde yapıcı geribildirim
 • Ekstralar: Yalnızca mezunlarımıza özel network ağına üyelik, diğer mezunlarla Koçluk desteği alış verişi ve bilgi alışverişi olanağı
 • Sertifika: ICF ve AC Onaylı Uluslararası  “Advanced Coaching Training”  Sertifikası
 • ICF’den ACC ve PCC ünvanı almak isteyen Koçlar için gerekli Koçluk saatlerine uygun bir programdır.

HEDEF KİTLE

  • Mevcut mesleğine ilave yarı zamanlı bir meslek edinerek ek gelir sağlamak isteyenler
  • Kariyer değişikliği yapmak ya da yeni bir meslek edinmek isteyenler
  • Bulunduğu organizasyonun içerisinde başkalarına koçluk yapmak isteyenler
  • CEO, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları, Yöneticiler, İnsan Kaynakları Uzmanları, Eğitmenler, Diyetisyenler, Psikologlar, Yönetici adayları, Liderlik ve Koçluk becerilerini öğrenmek, geliştirmek ve işletme ortamında kullanmak isteyenler
  • Kendisini geliştirmek isteyenler.

MESLEKİ KAZANÇLAR

  1. Dünyanın her yerinde Koç olarak çalışabilme olanağı
  2. Kendi işine sahip olma fırsatı ve ne zaman, nerede, kiminle çalışacağını seçme özgürlüğü
  3. Etkili iletişim becerileri
  4. Yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler
  5. İş ve özel hayatındaki hedeflere ulaşmayı sağlayacak tekniklerin kazanımı
  6. Sürekli gelişim

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir