ICF Onaylı Sertifikalı Profesyonel Koçluk Eğitimi

FA Koç Akademi Profesyonel Koçluk Eğitimi, temel seviye ileri seviye ve ustalık becerilerinden oluşan zengin içeriğe sahiptir. ‘İleri Seviye Koçluk Eğitimi (Advanced Coaching Training)’ aynı zamanda da tüm dünyada koçlukla ilgili yetkinlikleri belirleyen, ICF/ACSTH onaylı bir eğitimdir.

  International Coaching Federation (ICF )”   ⇒“Approved Coach Specific Training Hours (ACSTH)” akreditasyonu ile sertifikalandırılır.

⦁ FA Koç Akademi ICF’den ACC ve PCC ünvanlı koç olabilmeniz için tam yetkili bir kurumdur.

⦁ Tüm modüller, Koçluk uygulamaları ve profesyonel koçluk çalışmaları ile alanında uzman ICF ünvanlı koçlarla online olarak interaktif olarak uygulanır. Eğitimimiz toplamda,175 saattir ve ICF /ACSTH onaylıdır.

⦁ 175 saatin tamamını online koçluk eğitimi olarak alabileceğiniz programın 88 saatlik bölümü; Profesyonel Koçluk Eğitimi’dir88 saatlik bu bölüm, 5 modülden ve Temel – İleri – Usta koçluk becerilerinden oluşur. Kalan 87 saatlik bölüm ise Koçlukta Uzmanlık Eğitimleri’ dir Seçmeli olarak alabileceğiniz;

⦁ Kurum & Yönetici Koçluğu,
⦁ İlişkiler Koçluğu,
⦁ Öğrenci Koçluğu,
⦁ Sporcu Performans ve Motivasyon Koçluğu,
⦁ Kariyer Koçluğu uzmanlık eğitimleridir.

icf-acsth-profesyonel-kocluk1

Online Profesyonel Koçluk Eğitimi

Online koçluk eğitimi örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak koç adaylarının istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılan son derece yoğun ve verimli bir programdır.
Zoom programında buluşacağımız ICF Onaylı Online Koçluk Eğitimi, 26 Aralık itibari ile yeniden sizlerle!

Online Koçluk Eğitimini Nasıl Yapılandırıyoruz?

Program, Zoom platformu üzerinden tamamı canlı bağlantı ile yapılır. Program sırasında yapılan Koçluk uygulamaları Zoom odaları kullanılarak ve mentorluk desteği ile yapılmaktadır.

⦁ Online ve örgün olarak tüm koçluk eğitimi programlarımıza katılarak mezun olan koçlarımız, online olarak aynı programlara 1 yıl boyunca ücretsiz olarak katılabilirler.

Program Seçenekleri

Seçenek 1

88 Saatlik ICF/ACSTH onaylı sertifikalı Profesyonel Koçluk Eğitimi içeriği;

Modül 1: Koçluğa Giriş
Modül 2: Temel Koçluk Becerileri
Modül 3: Koçlukta İleri Düzey Beceriler
Bölüm 4: Koçlukta Ustalık Becerileri
Bölüm 5: ICF İlkeleri & Koçluk Mesleğine Geçiş modülleridir.

Seçenek 2

⦁ 88 Saatlik program içerisinden 60 saatlik bölümü alınarak sertifikalandırılabilir.

60 Saatlik ICF/ACSTH Onaylı Sertifikalı Koçluk Eğitimi (Profesyonel Koçluk Eğitimi) içeriği;

Modül 1: Koçluğa Giriş
Modül 2: Temel Koçluk Becerileri
Modül 3: Koçlukta İleri Düzey Beceriler
Bölüm 4: Koçlukta Ustalık Becerileri Modülünün %50 sinden oluşur.

⦁ Ayrıca, ACC ünvanı başvurusu yapmak isteyen koçlar, en az İleri Seviye Koçluk Eğitimi (Modül 1,2,3,4,5) tamamlamalıdır. PCC başvurusu yapmak isteyen koçlar ise, İleri Seviye Koçluk Eğitimi ve en az iki uzmanlık programı tamamlamalıdır.
Adaylar bireysel ya da grup mentorluğu aldıktan sonra ICF’ den ünvan başvurusu yapabilirler.

Profesyonel Koçluk Eğitimi İçeriği

Modül 1: KOÇLUĞA GİRİŞ

Bu bölümde, koçlukla ilgili temel kavramlarla tanışacak, eğitimin kalan kısmı için ihtiyacınız olan koçluk dünyasına ait genel bilgilerle ilgili bir oryantasyondan geçeceksiniz. Koçluğun tam olarak ne olduğu, tarihi ve diğer prensiplerle arasındaki temel farkları öğrenecek, bir koç olarak çalışırken içselleştirmeniz gereken etik değerler hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

Modül 2: TEMEL KOÇLUK UYGULAMALARI

Bu bölümde, bir koç olarak sahip olmanız ve geliştirmeniz gereken temel özellikleri öğrenecek ve bu özelliklerle ilgili birçok uygulama gerçekleştireceksiniz. Müşteri – koç ilişkisinin temel yapısını ve bu ilişkide ‘güven’ duygusunu nasıl oluşturacağınızı ve süreç içerisinde nasıl geliştireceğiniz ile ilgili bilgiler edineceksiniz.

Modül 3: KOÇLUKTA İLERİ DÜZEY BECERİLER

Bu bölümde, koçlukla ilgili ileri düzey becerilerinizi geliştirmek için birçok önemli bilgiler ve uygulamalar göreceksiniz. Bir koç olarak, seanslarınızı adım adım nasıl yürüteceğinizi, müşterinizi bu süreçte nasıl değerlendireceğinizi öğreneceksiniz. Bir koç olarak, müşterinizin ne gibi kör noktaları olabileceği ve bu noktalarla ilgili nasıl koçluk (profesyonel koçluk) yapılabileceğine yönelik vaka çalışmaları yapma fırsatı yakalayacaksınız.

Modül 4: KOÇLUKTA USTALIK BECERİLERİ

Bu bölümde gerek koçların gerekse müşterilerin tıkanma noktalarını öğrenecek ve bunları aşmanın yöntemlerini uygulamalarla göreceksiniz. Profesyonel Koçluk mesleğinde karşılaşabileceğiniz farklı konularla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Koçluğun psikoloji uygulamaları ile ilgili ne gibi benzerlikleri ve farklılıkları olduğunu öğreneceksiniz.

Modül 5: ICF İLKELERİ & KOÇLUK MESLEĞİNE GEÇİŞ

Programın bu son bölümünde akademimiz için çok önemli olan koçluğun, etik değerleri ile ilgili bir tekrar yapılacak, bütün bir programın ana hatları ile ilgili soru-cevap şeklinde bir özet geçilecek ve seans egzersizi yapılacaktır. Ayrıca ICF ünvanlı eğitmenlerimiz, seanslar esnasında mezunlarımızın sorularını ve potansiyel tıkaçlarını aşmaları konusunda mentorluk desteği vermektedir.

ICF Onaylı Koçluk Eğitimi Ücretleri, İptal ve İade Koşulları

İleri Seviye Koçluk Sertifika Programı’nda 5 modülün tamamı (kesintisiz) verilir.
Online eğitime (Online Koçluk Eğitimi), özel indirimli olarak ICF/ACSTH akredite ve 5 modülün tamamı sertifika bedeli dahil, 2 taksitli fiyatı 5750 TL + KDV’dir.

19 Şubat’ta Zoom üzerinden başlayacak eğitime olan (ICF Onaylı Online Koçluk Eğitimi) için, 2 Şubat tarihine kadar peşin ödeme yapıldığı takdirde, 5 modülün tamamının eğitim bedeli 5500 TL + KDV’dir.

Programa kesin kayıt için 1000 TL ön ödeme ile alınır. Kayıtta bu ücret düşülerek kalan bedel alınır. Ödenen ön kayıt ve eğitim bedeli iade edilmez. Programa mücbir sebep nedeniyle devam edemeyecek olan adaylar 1 yıl boyunca açılan eğitimlere katılabilirler. Taksitli ödeme yapan adaylar kayıt formunda da belirtildiği gibi taksitlerin tamamını ödemekle yükümlüdürler.

Biz Kimiz?

2004 yılında faaliyete geçen FA Koç Akademi, 3000’i aşkın mezunu ile Türkiye’nin ilk koçlarını yetiştiren kurum olarak, mevcut mesleklerine koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinden koçluğa yönelmek isteyen koçluk mesleğine uygun adaylara sertifika programları sunmaktadır.

FA Koç Akademi, Türkiye’de ilk kez koçluk eğitimi için Marmara Üniversitesi’nin onayını ve referansını alan profesyonel koçluk hizmeti veren kurum oldu. FA Koç Akademi, Marmara Üniversitesi onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimi‘ni yazarak ilk defa 2019 Mart ayında, 22 Marmara üniversitesi onaylı koç mezun ederek üniversite tarihinde ilk kez bunu gerçekleştirdi.

Güçlü ve profesyonel Eğitim Kadromuzu Keşfetmek İçin:

Marmara Üniversitesi Onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimi’ ne de göz atmak isterseniz:

Önce kendinize koçluk yaparak kendi hayatınızda fark yaratmak
⦁ Türkiye’de Koçluk meslek olduğu üzere yeni bir meslek edinmek. Kariyer değişikliği yapmak,
⦁ Profesyonel bir koç olarak ek gelir sağlamak,
⦁ Bulunduğunuz organizasyonun içinde başkalarına koçluk yapmak,
⦁ Koçluk eğitimi ile alanında en yetkin ve Türkiye’nin en eski kurumu olan Fa koç akademi programlarımıza katılım sağlayabilirsiniz.

FA Coach Academy Koçluk Sertifika Programları size, bütün hedeflerinize ulaşabileceğiniz yeni bir dünya sunuyor.

⦁ Eğitim: Uluslararası standartlarda, koçluğa dair bilimsel ve güncel bilgilerle tasarlanmış 5 bölümden oluşan bir eğitim

⦁ Kurs Materyalleri: Kapsamlı Koçluk eğitimi klasörü, koçluk (profesyonel koçluk) yaparken kullanılacak formlar

⦁ Destek ve Danışmanlık: Program süresince ICF ünvanlı eğitmenlerden koçluk seansları, mezun olduktan sonra danışmanlık desteği, mezun olduktan sonra eş değer programa 1 yıl katılabilme imkanı

⦁ Geribildirim: Alanlarında uzman ICF ünvanlı eğitmenlerden eğitim süresinde yapıcı geribildirim

⦁ Ekstralar: Yalnızca mezunlarımıza özel network ağına üyelik, diğer mezunlarla Koçluk desteği alışverişi ve bilgi alışverişi olanağı

⦁ Sertifika: ICF ve AC Onaylı Uluslararası “Advanced Coaching Training” Sertifikası

⦁ ACC ve PCC unvanı almak için gerekli Koçluk saatleri

Aşağıdakilerden En Az Birine Evet Diyorsan; Uygun Bir Adaysın!

⦁ Mevcut mesleğine ilave yarı zamanlı bir meslek edinerek ek gelir mi sağlamak

⦁ Kariyer değişikliği yapmak ya da yeni bir meslek mi edinmek

⦁ Bulunduğunuz organizasyonun içerisinde başkalarına koçluk yapmak

⦁ CEO, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları, Yöneticiler, İnsan Kaynakları Uzmanları, Eğitmenler, Diyetisyenler, Psikologlar, Yönetici adayları, Liderlik ve Koçluk becerilerini öğrenmek, geliştirmek ve işletme ortamında kullanmak
⦁ Kendini geliştirmek

Bu maddelerden en az birine evet diyorsan, çok uygun bir adaysın ve tam olarak doğru adrestesin. Vakit kaybetme! Hemen Başvur

Mesleki Kazançlar

⦁ Dünyanın her yerinde koç olarak çalışabilme olanağı

⦁ Kendi işine sahip olma fırsatı ve ne zaman, nerede, kiminle çalışacağını seçme özgürlüğü

⦁ Etkili iletişim becerileri

⦁ Yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler

⦁ İş ve özel hayatındaki hedeflere ulaşmayı sağlayacak tekniklerin kazanımı

⦁ Sürekli gelişim

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İçin;

Savniye Bilgen/PCC ( FA Coach Academy Eğitim Koordinatörü)

0539 749 7050 / 0216 346 09 30

savniye@fakocakademi.com

CANLI - ZOOM KOÇLUK EĞİTİMİ MEZUNLARIMIZDAN GÖRÜŞLER

Melike A. 12.06.2020

Çok profesyonel ve farkındalığı arttıran bir eğitimdi. Online olması, İstanbul dışında yaşayan ama koçluk eğitimi almak isteyenler için de bir avantaj sağlamış oluyor. Bana profesyonel yaşam koçluğunu öğrettiğiniz için teşekkürler 🙂

Ecem Baykuş 12.06.2020

Bir mühendis olarak kariyerim için faydalı olacağını düşündüğüm Profesyonel Koçluk eğitimi için FA Coach Academy’i tercih ettim. Özellikle İstanbul dışında yaşayan birisi olarak pandemi dolayısıyla açılan online eğitim benim için çok verimli geçti. Şehir dışında yaşayan ve bu eğitimi almak isteyenler online eğitimi gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Güzel bir eğitimin yanı sıra çok güzel arkadaşlıklar da edindim. Sevgili Gaye Hanım’a emekleri ve bizi tecrübesiyle yetiştirdiği için çok teşekkür ediyorum.

Hande Altun 09.07.2020

“Büyük resimde ne görüyorsun” sorusuyla başladım işe.
Benim için cevap çok basit oldu;”Danışanlarımın ve işletmelerinin potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmak ve onları harekete geçirmek üzere, kendi özel ve yaratıcı çözümlerini keşfetmeleri için destek olmak, ihtiyaç duydukları her an en etkili danışmanlık ve eğitim çözümleri ile onların yanında olmak.
“Varlık nedenimi bulunca ardından şu soru geldi; “Bu hedef için ne yapmalısın?”
Cevap; “Danışmanlık ve eğitim çözümlerime ek olarak; aslında yıllardır uyguladığım koçluk becerilerini uluslararası standartlar çerçevesinde profesyonelce yürütmek üzere ICF/ACSTH VE AC onaylı İLERİ SEVİYE KOÇLUK eğitimini tamamlamak.”
Hedefim doğrultusunda PROFESYONEL KOÇ olduğum bu süreçte, başta Fa Koç Akademi, Gaye Vildan Öztuna ve Nagehan Ertörer’e, eğitim süresince birbirimize sürekli koçluk yaptığımız tüm yol arkadaşlarıma gönülden teşekkürler…
Mini mini bir not: Bu yola çıkarken sorduğum sorularla aslında kendime koçluk yapmışım 🙂 en değerli olan işte bu güçlü sorulara yanıt bulmak.

Doç. Dr. Rıdvan Ekmekçi 07.09.2020

Yaşamımızı ve yaşamları değiştiren bu güzel programa katıldığım için çok mutluyum. Yaşamında ve yaşamlarda değişiklik yapmak isteyen herkese tavsiye ederim.

Sezin Ardanuç 07.09.2020

İçinden geçtiğimiz bu 10 günlük yaşam dönüştürücü sürecin her anı uygulamalar ile her öğrendiğimizi pekiştirdi. Hem kendimize dair farkındalık kazandık, hem de koçluk becerilerini tüm uygulamalarını deneyimlemiş olduk.
Gaye Hoca’ nın eğitmenliği eşliğinde hem incilerle dolu koçluk seansları gözledik hem de en ideal gözden geri-bildirimler ile kendimize değerler katabildik.
Bu sürecin sonunda en güzeli, koçluk yapmaya hazır nasıl çalışacağımız biliyor bir halde programı tamamlıyor olmak.
Tüm katılımcı arkadaşlarıma ve güzel niyetleriyle bizi bir araya getiren sevgili Gaye Vildan Öztuna’ ya sonsuz teşekkürlerimle!

Deniz Başoğlu 07.09.2020

Advanced Coaching eğitimi, katıldığım en değerli eğitimdi. Bir dakikası bile boş geçmeyen bu 88 saat hem teorik, hem bilimsel hem de interaktif çalışmalarla bizi başarılı birer koç olmak için gereken tüm bilgi ve becerilerle donattı. Koçluğun pozitif gücünü öğretti, hatta kanıtladı.

Rukiye Emine Özakat 07.09.2020

FA Koçluk Akademi’den almış olduğum Profesyonel Koçluk Eğitimi, güçlü bir alt yapıya sahip ve bir çok uygulama içermekte. Bu eğitim koçluk mesleğini daha profesyonelce devam edebilmem için çok önemli bir katkı sağladı. Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.

Tuğçe Çetin 07.09.2020

Kendimi daha iyi tanımama yardımcı oldu, insanların hayatına dokunabilmek adına çok keyifli bir yolculuk yaşadık. Hocalarıma ve eğitimdeki arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum, eğitimin yanında güzel ve başarılı insanlarla tanışma fırsatım oldu🙏🏻

Şeyma Ayın 07.09.2020

Gaye Hocam’a pozitif iletişimi ve sabrı için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Gaye Hocam’ın anlatım tarzı ve bilgiyi aktarma becerisi katılım açısından bizi de çok motive etti. Son derece verimli ve interaktif bir eğitimdi.
Teşekkürler…

Ümmü Gülsün Turan 07.09.2020

Bana verdiği meslek yetkinliği ve ahlakıyla bireysel gelişimimi ve toplumsal gelişimdeki katkımı arttıracak bir eğitim oldu. Teşekkür ederim.

Prof. Dr. Dilek Çolak 03.02.2021

Çok keyif aldığım bir eğitim oldu. Çok şey öğrendim. Sorunlara yaklaşımım değişti, güçlü soruları hayatımın her alanında kullanmaya başladım. Başlarken on hafta nasıl geçecek diyordum, şimdi bittiğine üzülüyorum. İlişkiler Koçluğu ile eğitimime devam edeceğim. Gaye hocanın güler yüzlü, pozitifliği ve enerjisi derslerin çok zevkli geçmesini sağladı, bize bol bol uygulama yaptırdı, onu da anmak ve teşekkür etmek isterim. Pandemi döneminde öğrencilerime koçluk yapabilecek olmam beni çok heyecanlandırıyor.

Seher Ataklı / 01.07.2021

Koçluk eğitimi almaya karar verdiğimde detaylı araştırma yaptım. Fa Coach Academy’ yi internet üzerinden buldum ve eğitim programlarını aynı zamanda yorumları okudum. Muhteşemdi… Biraz da sezgilerimi kullanarak benim için doğru kurumu bulduğumu hissettim. Savniye hanımın tüm detayları ile yaptığı bilgilendirmeler ve pozitif enerjisi karar verme sürecimi hızlandırdı. Eğitimin başladığı ilk gün Gaye hocamla tanıştığımız anda ne kadar doğru bir yerde olduğumdan artık emindim. Anlatım tarzı, pozitif enerjisi, bizlere yaptırdığı pratikler bana büyük ölçüde katkı sağladı. Derslerin her biri eğitimci ve kurumun kalitesini yansıtan mükemmellikte geçti. Koçluk kariyerimde gelecekte alacağım eğitimlerle ilgili ilk ve tek tercihimdir. Gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Şebnem Sezen 03.06.2021

88 saat çok verimli, dolu dolu geçti geçti. Zengin teorik bilginin yanında ilk günden itibaren bolca pratik yaptık. Ayrıca 88 saat diyoruz ancak bunun çok ötesinde çünkü başladığımız gün itibari ile her günümüzde ya pratik vardı aslen ya da bir kitap okuma çabası. Doğrudan hayatımızın her gününe nüfuz etti. O yüzden 88 saat söyleminin çok ötesinde bir saat eğitimden geçmiş olduk ve bu şahane yolculuk aslında devam da ediyor. Gaye Hoca şimdiye kadar gördüğüm, karşılaştığım en iyi eğitmenlerin başında geliyor. Derin bilgisi, konuya hakimiyeti, iletişimi ve samimiyeti ile hepimizin hayranlığını kazandı. Ne mutlu ki sizlerle birlikte bu yola çıktık. Her zaman yanımızda olacağınıza da eminiz. Çok teşekkürler her şey için…

Burçak Atak 08 Haziran 2021

Ben üniversite onaylı farklı bir koçluk okulundan belgemi almıştım ve ne yazık ki yeterli bulmamıştım. Unvanlama yolculuğumda sevgili Gaye’nin tecrübesi, eğitimci olarak donanımı beni kendisine hayran bıraktı. Mentorluk devam ederken, temel eğitimlerimi de yeniden tekrarladım. Teknolojiyi eğitimlerinde öylesine güzel kullandı ki, her eğitim gününde bolca pratik yapma şansı yakaladım. İçeriklere gelince, standartın oldukça üzerindeydi. Seanslarda kullanabileceğim farklı araçlara girizgah yapması harikaydı. Katılımcı profili ise gelişim odaklı ve mesleki olarak yollarını seçmiş olan çok güzel insanlardan oluşuyordu. Kendimi bu açıdan da şanslı hissettim. ICF belgelendirmesi yapan kurumların eğitimlerine katılmadan evvel FA koç Akademi ile mutlaka tanışmalısınız.

Gülcan Işık 10.06.2021

İlk haftadan itibaren aldığım izlenim bana dedirtti ki Gülcan iyi ki acele edip de başka yerlerden almamışsın böyle ciddi bir eğitimi. Daha ilk günden buram buram tecrübe kokan, nitelikli ve alanında en iyileri de mezun etmiş bir kurumda olmak bana gururlu ve mutlu hissettirdi. Kurumsallığı bu kadar özümsemiş ve bunu eğitimlerine yansıtmış olması hem eğitime hem eğitmene ayrı bir profesyonellik katmış. Öğrencilerimden bir çoğu benim nerelerden kimlerden hangi eğitimleri aldığımı hep merak eder ve sorarlar. Bu aşamada gönül rahatlığı ile referans olacağım nadir kurumlar arasında ilk sıralarda Fa Koçluk yerini aldı bile. Gaye hocamızın özverili yaklaşımı, anlatımı, örneklemeler ve iletişimi müthişti, onunla devam edecek daha çok serüvenimiz olacağını ümit ediyorum. Gemiye yeni bindim ve inmeyi düşünmüyorum açıkçası 🙂 Henüz Fa Koçluk ile yeni başladık 🙂 Bir çok başarılı Koç arkadaşla birlikte eşsiz bir yolculuk bizi bekliyor. Deniz fenerleri ekibi ışığınız hep açık olsun 🙂 … Her şey için sonsuz teşekkürler. Sevgi ve saygılarımla Gülcan Işık

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir