0539 749 70 50

Neden ICF ve AC Onaylı Eğitim ?


NEDEN ICF VE AC ONAYLI EĞİTİM?

Eğitimlerimiz Koçlukta en önemli iki federasyonunun;ICF’in  (ACSTH- Approved Coach Specific Training Hours) ve AC’nin  (ACCT-Accredited Certificate in Coach Training ) onayına sahiptir. Mezunlarımız ICF ve AC’den çift onaylı sertifikasyon ile Koçluk mesleklerinde fark yaratırlar.

2004 Yılından bu yana eğitimlerimizde; Uluslararası Koçluk Fedarasyonu (ICF)’in 11 temel yetkinliğini etkin ve doğru kullanabilen mesleğinde başarılı 2500’ün üzeride mezun Koçumuz ile ailemizi genişletmekten gururluyuz.

 ULUSLARARASI PROGRAM ONAYLARIMIZ  INTERNATIONAL COACH FEDERATION (ICF) 

ASSOCIATION FOR COACHING (AC)

ICF Hakkında

ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder. ICF, koçluğun toplumun bütünleyici bir parçası olacağına inanarak; ICF üyelerinin en yüksek kalitede profesyonel koçluğu temsil edeceği bir geleceği tasarlamaktadır.

ICF’in tanımı ile koçluk, koçluk alanların, kişisel ve profesyonel potansiyelleri en üst seviyeye çıkarmak için esinleneceği, düşündürücü ve yaratıcı bir ortaklıktır.

25 yıl önce kurulmuş olan ICF Global’in (Uluslararası Koçluk Federasyonu) amacı, profesyonel koçluk sanatını, ilmini ve mesleğini ilerletmektir. ICF’in tüm dünyada tanınmasının ve kabul görmesinin nedenlerini söyle özetleyebiliriz;

  • Tüm dünyada koçluk mesleğine belli bir kalite standardı getirmeyi amaçlayan ICF Temel Koçluk Yetkinliklerini tanımlayarak Koçluk Mesleğinde gözetilmesi önerilen profesyonel, etik kural ve standartlar oluşturmuştur;
  • Üyelerini küresel bir koçluk topluluğunda birleştirmektedir; aynı zamanda üyelerine fayda sağlayacak stratejik ve kaynak oluşturan ortaklıklar ve birliktelikler yaratır.
  • Koç eğitim programları için kurallar ve standartlar oluşturmuştur ve eğitimlerin bu standartlar uyarınca Uluslararası kabul görmüş bir unvanlama programı geliştirmiştir.
  • Bölgesel ve uluslararası konferanslar düzenleyerek Koçluk araştırmaları yürütür ve bunları paylaşır;

Kaynak : ICF Türkiye

FA COACH ACADEMY eğitim programlarının tamamı (175 saat) ICF / ACSTH* Onaylıdır. 

 *  ICF /ACSTH(Approved Coach Specific Training Hours)  onay belgesi için tıklayınız.

ICF Global’in web sayfasında görebileceğiniz FA Coach Academy ICF / ACSTH onayımıza aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://apps.coachfederation.org/eweb/DynamicPage.aspx?webcode=TPSS

 


AC Hakkında

Association for Coaching (AC), en iyi koçluk uygulamalarını yaygınlaştırmaya ve koçluk bilincini ve standartlarını dünya çapında arttırmaya kendini adamış, bağımsız, kar amacı gütmeyen, profesyonel bir kurumdur.Amacımız, koçlukta mükemmelliğe ilham vermek ve koçluğu en yükseğe taşımak, koçluk mesleğini geliştirmek; bireylerde, kurumlarda ve toplumda sürdürülebilir bir fark yaratmaktır.Bu amaçla ile 50’den fazla ülkede yer alan AC, Türkiye’de varlığını genişletmek ve amaçlarına Türkçe konuşan koçlar ile de ulaşmak istemektedir.Türkiye’deki AC üyeleri, AC Global’in değerlerini ve vizyonunu gerçekleştirmek üzere yan yana gelen koçlardan oluşmuştur.

Kaynak : AC Global

FA COACH ACADEMY eğitim programlarının tamamı (144 saat) AC / ACCT* Onaylıdır.

*    AC / (ACCT) Accredited Certificate in Coach Training belgesi için tıklayınız.

AC global’in sayfasında görebileceğiniz FA Coach Academy AC / ACCT onayımıza aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.associationforcoaching.com/members/?id=49208782

 2013 yılında resmi gazetede de yayınlandığı üzere Türkiye’de Koçluk meslek olarak kabul edildi. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Eğitim programlarımız Gaye Vildan Öztuna,PCC tarafından verilmektedir.

 

 

 


Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 FA Koç Akademi. Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım