NEDEN ICF ONAYLI EĞİTİM?

Eğitimlerimiz Koçlukta en önemli federasyonunun; ICF’in  (ACTP- Accredited Certified Training Program-Yetkilendirilmiş Koç Eğitim Programı)  onayına sahiptir.

2004 Yılından bu yana eğitimlerimizde; Uluslararası Koçluk Fedarasyonu (ICF)’in 8 temel yetkinliğini etkin ve doğru kullanabilen mesleğinde başarılı 3000’ün üzeride mezun Koçumuz ile ailemizi genişletmekten gururluyuz.

Uluslararası Onayımız International Coaching Federation       175 Saat ICF/ACTP

ICF Hakkında

ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder. ICF, koçluğun toplumun bütünleyici bir parçası olacağına inanarak; ICF üyelerinin en yüksek kalitede profesyonel koçluğu temsil edeceği bir geleceği tasarlamaktadır.

ICF’in tanımı ile koçluk, koçluk alanların, kişisel ve profesyonel potansiyelleri en üst seviyeye çıkarmak için esinleneceği, düşündürücü ve yaratıcı bir ortaklıktır.

25 yıl önce kurulmuş olan ICF Global’in (Uluslararası Koçluk Federasyonu) amacı, profesyonel koçluk sanatını, ilmini ve mesleğini ilerletmektir. ICF’in tüm dünyada tanınmasının ve kabul görmesinin nedenlerini söyle özetleyebiliriz;

  • Tüm dünyada koçluk mesleğine belli bir kalite standardı getirmeyi amaçlayan ICF Temel Koçluk Yetkinliklerini tanımlayarak Koçluk Mesleğinde gözetilmesi önerilen profesyonel, etik kural ve standartlar oluşturmuştur;
  • Üyelerini küresel bir koçluk topluluğunda birleştirmektedir; aynı zamanda üyelerine fayda sağlayacak stratejik ve kaynak oluşturan ortaklıklar ve birliktelikler yaratır.
  • Koç eğitim programları için kurallar ve standartlar oluşturmuştur ve eğitimlerin bu standartlar uyarınca Uluslararası kabul görmüş bir unvanlama programı geliştirmiştir.
  • Bölgesel ve uluslararası konferanslar düzenleyerek Koçluk araştırmaları yürütür ve bunları paylaşır;

Kaynak : ICF Türkiye

FA COACH ACADEMY eğitim programlarının tamamı (175 saat) ICF / ACTP** Onaylıdır. 

 *  ICF /ACTP(Approved Coach Specific Training Hours)  onay belgesi için tıklayınız.

ICF Global’in web sayfasında görebileceğiniz FA Coach Academy ICF / ACTP onayımıza aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://apps.coachfederation.org/eweb/DynamicPage.aspx?webcode=TPSS


 2013 yılında resmi gazetede de yayınlandığı üzere Türkiye’de Koçluk meslek olarak kabul edildi. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Eğitim programlarımız Gaye Vildan Öztuna,MCC ve ACC, PCC ve MCC eğitmenlerle verilmektedir.


Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir