Marmara Üniversitesi İş Birliği ile Profesyonel Koçluk Eğitimi ve FA Koç Akademi

Profesyonel koçluk eğitimi; kişisel ve mesleki potansiyeli en üst düzeye çıkarmak için   hayatımıza denge, farkındalık ve proaktif çözümler sunar. Koçluk eğitimi alarak kendinize koçluk yapabilirsiniz. Koçluk süreci, kişiyi düşünmeye teşvik eden, hedefine doğru ilerlemesini sağlayan ve destekleyen müşteriyle kurulan yapıcı bir ortaklık ilişkisidir. 

“Köklü geçmiş, Güçlü Gelecek” sloganını sürekli eğitim alanında en iyi şekilde temsil etmeyi amaç edinen, birçok farklı alanda faaliyet gösteren Marmara Üniversitesi Koçluk alanında ilk kez FA Koç Akademi ile iş birliği yaparak koçluk eğitimlerini Marmara Üniversitesi onaylı olarak gerçekleştirdi. 

FA Koç Akademi, 17 yıldan bugüne süregelen başarısını; yaptığı işe olan inanç ve saygısıyla sürdüren profesyonel koçluk firmasıdır. 

Koçluk alanında sektörel bilgi ve tecrübesini Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MÜSEM) ile birleştirerek tecrübeli ve yetkin eğitim kadrosu ile Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim merkezinde hizmet vermeye devam etmektedir. 

FA Koç Akademi, Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun (International Coaching Federation / ICF) ACSTH onayına sahiptir.   

Profesyonel Koçluk Sertifika Programı Nedir? Kimler İçin Bir İhtiyaçtır?

Program yeni bir meslek edinmek isteyen, mevcut mesleklerine koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinden koçluğa yönelmek isteyen uygun adaylar için tercihinize göre Marmara Üniversitesi Profesyonel Koçluk sertifikası da alarak mesleğe bir adım önde başlamak isteyen adaylara yönelik titizlikle hazırlanmış olup tüm programlar ICF/ACSTH akreditasyonuna da sahip ve ICF/ACSTH sertifikalıdır. 

 

MÜSEM ve FA Koç Akademi iş birliği ile hazırlanan Profesyonel Koçluk Sertifika Programı içeriğinde yaşam koçluğu sertifika programı bilgilerini de kapsar. Uluslararası ICF Temel Koçluk Yetkinlikleri baz alınarak hazırlanan eğitimin tamamı canlı Zoom üzerinden ICF- MCC Ünvanlı Marmara Üniversitesi akademisyenleri ve MCC ünvanlı sektör profesyonelleri tarafından verilecektir. 60 saatlik program her Pazar 10.00 – 16:30 saatleri arasında 10 hafta boyunca devam edecektir.  

Profesyonel Koçluk becerilerinin yanında yaşam koçluğu eğitimi bilgilerinin de paylaşılacağı programı başarı ile tamamlayan adaylara  MÜSEM Profesyonel Koçluk Eğitim Sertifikası ve FA Koç Akademi ICF/ACSTH onaylı sertifika verilecektir. 

Profesyonel Koçluk Sertifikası Sahibi Olmak

Koçluk sertifikası sahibi olmak, hem iş hem özel hayatınızda farkındalık ve çözüm alternatifleri sunacaktır.Marmara Üniversitesi ve ICF onaylı  Profesyonel Koçluk Sertifikanız ile  Koçluk mesleğinize yetkinlik açısından en üst seviyede ve Türkiye’nin en iyi standartlarında, çift sertifika ile  mesleğe 1-0 önde başlayabilirsiniz.  

Programın Amacı

Türkiye’nin köklü geçmişi ve güçlü geleceği Marmara Üniversitesinin, ilk kez FA Koç Akademi  ile iş birliği yaparak düzenlediği Marmara Üniversitesi onaylı  Profesyonel Koçluk ve Yaşam Koçluğunu da kapsayan sertifika programının amacı, Türkiye’nin en iyi koçlarını yetiştirmektir.  

Koçluk Mesleği , 2013 yılından bu yana meslek olarak kabul edildiği üzere mesleğin gerektirdiği uluslararası yeterlilik ve standartlara uygun olarak hazırlanan Profesyonel Koçluk Sertifika Programı sayesinde kazanacağınız profesyonel bilgi ve becerilere ek olarak , iç dünyanızı tanıyacak, farkındalığınızı ve potansiyelinizi maksimum düzeyde arttıraracaksınız.  

Profesyonel Koçluk Eğitimi ‘ni tamamladığınızda mesleki ve özel hayatınızda pozitif değişimlerin farkına varacaksınız. Yaşam Koçluğu Sertifika Programı – Profesyonel Koçluk Eğitimi ‘ni tamamladıktan sonra yaşayacağınız değişim ile alakalı bilgi almak isterseniz   Mezunlardan Görüşler sayfamıza  bakabilirsiniz.  

marmara-fakoc-yasam-koc

Programın Kazanımları

Profesyonel Koçluk Sertifika Programı ’nın Kazanımları; 

 Her sektörde koç olarak çalışabilme imkanı, 

 Kendi işine sahip olma fırsatı ile ne zaman, nerede ve kiminle çalışacağını seçebilme özgürlüğü,  

Etkili iletişim becerilerine sahip olunarak, genel manada çevre ya da yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler kurabilme yeteneği, 

 Kişinin, iş ve özel hayatındaki hedeflerine ulaşmasını sağlayacak tekniklerin kazanımı ve sürekli gelişimidir.. (Burası siteden bilgiler, düzene soktum sadece) 

 • Ayrıca, 29 Haziran 2013 tarih ve 28692 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanan, “Koç Ulusal Meslek Standardı (Standart Kodu: 13UMS0318-6)” ile koçluk meslek olarak resmen tanınmış olup, 22 Temmuz 2015 tarihinde “Mesleki Yeterlilik” kriterlerinin belirlenmesi ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylanmıştır. 

Programa Kimler Katılabilir?

Mevcut işinden memnun olmayan ya da daha fazlasını isteyenler, 

 Yeni bir meslek edinmek isteyenler, 

 Kariyerine değişiklik yapmak isteyenler, 

 (Koçluk sertifikası) alıp, profesyonel bir koç olarak ek gelir sağlamak isteyenler, 

 Bulunduğu organizasyonun içinde başkalarına koçluk (Profesyonel Koçluk) yapmak isteyenler, 

 Kendisini geliştirmek, potansiyelini maksimum düzeye ulaştırmak isteyenler programımıza katılabilirler. 

koçluk sertifikası sahibi olabilmek için başvurunuzu 0539 749 70 50 numaralı hattan bizi arayarak yapabilirsiniz! 

Ayrıca bütün İletişim Bilgilerimize de buradan ulaşabilirsiniz.  

Programın Süresi

Program haftada tek gün Cumartesi ya da Pazar günü yapılır ve 60 saatlik program olup 10 gün sürelidir.  

 • Eğitimde (Profesyonel Koçluk Eğitimisürecinde yapılan uygulamalarla öğrendiğiniz teorik bilgiler, koçluk pratiklerine dönüştürülerek koçluk yetkinlikleri ve becerileri kazanmanızı sağlayacaktır.

Programın Gün ve Saatleri

Programımız, her hafta sonu Pazar günleri 10.00 – 16:30 saatleri arasındadır. 

Program Yeri

Zoom üzerinden  MCC Ünvanlı Dr.Ph.D Efkan Marım ile tamamı canlı – etkileşimli ve uygulamalı  olarak verilir. 

Program Ücreti

 Profesyonel Koçluk / Yaşam Koçluğu ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için,0539 749 7050 numaralı hattımızdan bizi arayabilirsiniz.    

 Marmara Üniversitesi Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programı (Yaşam Koçluğu Sertifika Programı bilgilerini de içerir) için Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezince yapılan bazı eğitimlerde uygulanan indirim oranları geçerli değildir. 

 

Sertifika

Katılımcılarımıza;  

MARMARA ÜNİVERSİTESİ ONAYLI  PROFESYONEL KOÇLUK SERTİFİKASI VE FA KOÇ AKADEMİ  ICF ONAYLI SERTİFİKA verilecektir. 

Katılımcılar arzu ederlerse, Marmara Üniversitesi Onaylı  Profesyonel Koçluk Sertifika programını (Profesyonel Koçluk Eğitimi ‘ni ( Yaşam koçuğu eğitimini de kapsar)  Bu eğitimi tamamladıktan sonra ICF Onaylı ;  

Kurum ve Yönetici Koçluğu, 

İlişkiler Koçluğu, 

Öğrenci/ Eğitim Koçluğu, 

Kariyer Koçluğu, 

Sporcu Performans Koçluğu, 

Transaksiyonel Analiz 

gibi uzmanlık alanları ile devam ederek, uluslararası geçerliliğe sahip Koçlukta uzmanlık alanları ile mesleklerini geliştirebilirler. 

Kontenjan

Program,minimum 15 maksimum  30 kişi ile sınırlıdır. 

 • Sertifika programı yılda sadece 2 kez açılır, program öncesinde sınırlı sayıda kontenjan nedeni ile kayıtlar kapanır.

Eğitmen Kadrosu

*MCC( Master Certified Coach)  

*ICF ( International Coach Federation- Uluslararası Koçluk Federasyonu) 

 • Programın içerisinde yapılacak koçluk performans çalışmalarının yanında; eğitimin bitiminde program eğitmeni Gaye Vildan Öztuna – PCC / Mesleki Yeterlilik Belgeli Koç, (Profesyonel Koçluk Eğitimi) alan koç adaylarına ücretsiz mentorluk çalışması armağan edecektir. 

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İçin;

Program İçeriği

 • Bölüm 1 · Programa Giriş Bölüm 2 · Temel Koçluk Uygulamaları Bölüm 3 · Koçlukta İleri Düzey Beceriler 

  Bölüm 3 · Koçlukta Ustalık Becerileri 

   Kayıt için bizi 0 539 749 70 50 numaralı hattan arayabilirsiniz.  

   Tebrikler, Artık Profesyonel Koçluk Yolunda İlk Adımı Başarıyla Attınız! 

18 Yorumlar

 • Günümüzün mesleği yaşam koçluğu, ciddi bir eğitim programı ile bireysel gelişmeyi ve eğitimi sağlayabiliyorsunuz. Eğitimlere katılmadan önce doğru firma, doğru eğitim programı çok önemlidir.

  • Merhaba,

   Size en uygun hafta içi ya da hafta programlar için bize 0535 680 0016 numaralı hattan ulaşabilrsiniz.

   • Lise mezunu olarak eğitim ve öğrenci koçluğu sertifikası alabilir miyim. Ve aldığım sertifika ile iş yeri (büro ) açabilir miyim?

 • kac saat egitim.alacaz.egitimin sonunda sinav varmi. sertifika alinca kendi isyerimizi acabillmeye yetiyormu..

  • Merhaba Ali Bey,
   60 saatlik Marmara Üniversitesi onaylı Yaşam Koçluğu eğitimidir.Koçluk Türkiye’de 2013 yılından bu yana meslek olarak kabul edildiği üzere kendi işinizi üniversiteden aldığınız sertifikanızla kurabilirsiniz.

 • Merhaba,
  Dersler hala devam ediyor mu en yakın ders tarihlerini öğrenebilir miyim?
  Teşekkürler.

  • Pandemi nedeniyle yapılan örgün eğitime ara verilmiş durumdadır. ICF ve AC akredite eğitimlerimiz canlı Zoom bağlantılar ile devam etmektedir.

 • Merhaba başvuru yapmak için eğitim düzeyinin önemi varmı yaş sınırı varmı birde bunu profesyonel meslek olarak yapabilir miyiz eğer yapabilirsek burdan aldığımız sertifika yeterlimi en yakın eğitim programınız ne zaman başlıyor şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Saniye Hanım,
   En az Lise mezunu olma şartı bulunmaktadır. 18 yaş üzeri adaylarla çalışıyoruz. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır:) Koçluk 2013 yılından bu yana Türkiye’de meslek olarak yapıldığı üzere ICF/ACSTH ve AC/ACCT onaylı Uluslararası sertifikanızla bu mesleği yapabilirsiniz.
   En yakın eğitim programımız 21 Kasım 2020’de başlıyor ve kayıtlarımız kapanmak üzere.. Detaylı bilgi için bize 0539 749 7050 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

 • Merhabalar,
  bir sonraki egitiminiz ne zaman basliyor bilgi alabilir miyim ?
  Tesekkürler, Sevgiler

 • Bir sonrakieğitim yüzyüze mi online mı olacak şehir dışından katılmak istemekteyiz.

  • Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir