Devlet Üniversitesi Profesyonel Koçluk Eğitimi, FA Koç Akademi İşbirliği İle Yapılmaktadır.

Profesyonel koçluk eğitimi; kişisel ve mesleki potansiyeli en üst düzeye çıkarmak için hayatımıza denge, farkındalık ve proaktif çözümler sunar. Koçluk eğitimi alarak kendinize koçluk yapabilirsiniz. Koçluk süreci, kişiyi düşünmeye teşvik eden, hedefine doğru ilerlemesini sağlayan ve destekleyen müşteriyle kurulan yapıcı bir ortaklık ilişkisidir.

“Köklü geçmiş, Güçlü Gelecek” sloganını sürekli eğitim alanında en iyi şekilde temsil etmeyi amaç edinen, birçok farklı alanda faaliyet gösteren Devlet Üniversitesi Koçluk alanında ilk kez FA Koç Akademi ile iş birliği yaparak koçluk eğitimlerini Devlet Üniversitesi onaylı olarak gerçekleştirdi.

FA Koç Akademi, 17 yıldan bugüne süregelen başarısını; yaptığı işe olan inanç ve saygısıyla sürdüren profesyonel koçluk firmasıdır. Koçluk alanında sektörel bilgi ve tecrübesini Devlet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile birleştirerek tecrübeli ve yetkin eğitim kadrosu ile Devlet Üniversitesi Sürekli Eğitim merkezinde hizmet vermeye devam etmektedir.

FA Koç Akademi, Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun (International Coaching Federation / ICF) ACSTH onayına sahiptir.

Profesyonel Koçluk Sertifika Programı Nedir? Kimler İçin Bir İhtiyaçtır?

Program yeni bir meslek edinmek isteyen, mevcut mesleklerine koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinden koçluğa yönelmek isteyen uygun adaylar için tercihinize göre Devlet Üniversitesi Profesyonel Koçluk sertifikası da alarak mesleğe bir adım önde başlamak isteyen adaylara yönelik titizlikle hazırlanmış olup tüm programlar ICF/ACSTH akreditasyonuna da sahip ve ICF/ACSTH sertifikalıdır.

Devlet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve FA Koç Akademi iş birliği ile hazırlanan Profesyonel Koçluk Sertifika Programı içeriğinde yaşam koçluğu sertifika programı bilgilerini de kapsar. Uluslararası ICF Temel Koçluk Yetkinlikleri baz alınarak hazırlanan eğitimin tamamı canlı Zoom üzerinden ICF- MCC Ünvanlı Devlet Üniversitesi akademisyenleri ve MCC ünvanlı sektör profesyonelleri tarafından verilecektir. 60 saatlik program her Pazar 10.00 – 16:30 saatleri arasında 10 hafta boyunca devam edecektir. Profesyonel Koçluk becerilerinin yanında yaşam koçluğu eğitimi bilgilerinin de paylaşılacağı programı başarı ile tamamlayan adaylara Devlet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Profesyonel Koçluk Eğitim Sertifikası ve FA Koç Akademi ICF/ACSTH onaylı sertifika verilecektir.

2612

Profesyonel Koçluk Sertifikası Sahibi Olmak

Koçluk sertifikası sahibi olmak, hem iş hem özel hayatınızda farkındalık ve çözüm alternatifleri sunacaktır. Devlet Üniversitesi ve ICF onaylı Profesyonel Koçluk Sertifikanız ile Koçluk mesleğinize yetkinlik açısından en üst seviyede ve Türkiye’nin en iyi standartlarında, çift sertifika ile mesleğe 1-0 önde başlayabilirsiniz.

Programın Amacı

Türkiye’nin köklü geçmişi ve güçlü geleceği Devlet Üniversitesinin, ilk kez FA Koç Akademi ile iş birliği yaparak düzenlediği Devlet Üniversitesi onaylı Profesyonel Koçluk ve Yaşam Koçluğunu da kapsayan sertifika programının amacı, Türkiye’nin en iyi koçlarını yetiştirmektir.

Koçluk Mesleği , 2013 yılından bu yana meslek olarak kabul edildiği üzere mesleğin gerektirdiği uluslararası yeterlilik ve standartlara uygun olarak hazırlanan Profesyonel Koçluk Sertifika Programı sayesinde kazanacağınız profesyonel bilgi ve becerilere ek olarak , iç dünyanızı tanıyacak, farkındalığınızı ve potansiyelinizi maksimum düzeyde artıracaksınız.

Profesyonel Koçluk Eğitimi‘ni tamamladığınızda mesleki ve özel hayatınızda pozitif değişimlerin farkına varacaksınız. Yaşam Koçluğu Sertifika Programı – Profesyonel Koçluk Eğitimi’ni tamamladıktan sonra yaşayacağınız değişim ile alakalı bilgi almak isterseniz Mezunlardan Görüşler sayfamıza bakabilirsiniz.

Programın Kazanımları

Profesyonel Koçluk Sertifika Programı’nın Kazanımları;

⦁ Her sektörde koç olarak çalışabilme imkanı,

⦁ Kendi işine sahip olma fırsatı ile ne zaman, nerede ve kiminle çalışacağını seçebilme özgürlüğü,

⦁ Etkili iletişim becerilerine sahip olunarak, genel manada çevre ya da yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler kurabilme yeteneği,

⦁ Kişinin, iş ve özel hayatındaki hedeflerine ulaşmasını sağlayacak tekniklerin kazanımı ve sürekli gelişimidir..

⦁ Ayrıca, 29 Haziran 2013 tarih ve 28692 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanan, “Koç Ulusal Meslek Standardı (Standart Kodu: 13UMS0318-6)” ile koçluk meslek olarak resmen tanınmış olup, 22 Temmuz 2015 tarihinde “Mesleki Yeterlilik” kriterlerinin belirlenmesi ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylanmıştır.

Programa Kimler Katılabilir?

⦁ Mevcut işinden memnun olmayan ya da daha fazlasını isteyenler,

⦁ Yeni bir meslek edinmek isteyenler,

⦁ Kariyerine değişiklik yapmak isteyenler,

⦁ (Koçluk sertifikası) alıp, profesyonel bir koç olarak ek gelir sağlamak isteyenler,

⦁ Bulunduğu organizasyonun içinde başkalarına koçluk (Profesyonel Koçluk) yapmak isteyenler,

⦁ Kendisini geliştirmek, potansiyelini maksimum düzeye ulaştırmak isteyenler programımıza katılabilirler.

Koçluk sertifikası sahibi olabilmek için başvurunuzu 0539 749 70 50 numaralı hattan bizi arayarak yapabilirsiniz!
Ayrıca bütün İletişim Bilgilerimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Programın Süresi

Program haftada tek gün Cumartesi ya da Pazar günü yapılır. Eğitim 60 saatlik olup 10 gün sürelidir.

⦁ Eğitimde (Profesyonel Koçluk Eğitimi) sürecinde yapılan uygulamalarla öğrendiğiniz teorik bilgiler, koçluk pratiklerine dönüştürülerek koçluk yetkinlikleri ve becerileri kazanmanızı sağlayacaktır.

Programın Gün ve Saatleri

Programımız, 12 Şubat 2023 tarihinden itibaren her hafta sonu Pazar günleri (10 Pazar) 10.00 – 17:30 saatleri arasındadır.

Program Yeri

Zoom üzerinden Marmara Üniversitesi akademisyeni MCC Ünvanlı Dr.Ph.D Efkan Marım ile tamamı canlı – etkileşimli ve uygulamalı olarak verilir.

Program Ücreti

Profesyonel Koçluk / Yaşam Koçluğu ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için,0539 749 7050 numaralı hattımızdan bizi arayabilirsiniz.

⦁ Devlet Üniversitesi Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programı (Yaşam Koçluğu Sertifika Programı bilgilerini de içerir) için Devlet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezince yapılan bazı eğitimlerde uygulanan indirim oranları geçerli değildir.

Sertifika

Katılımcılarımıza;

DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLI PROFESYONEL KOÇLUK SERTİFİKASI VE FA KOÇ AKADEMİ ICF-ACSTH ONAYLI SERTİFİKA verilecektir.

Devlet Üniversitesi Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika programı (Profesyonel Koçluk Eğitimi ( Yaşam koçluğu eğitimini de kapsar) Katılımcılar bu eğitimi tamamladıktan sonra ICF Onaylı ;

⦁ Kurum ve Yönetici Koçluğu,
⦁ İlişkiler Koçluğu,
⦁ Öğrenci/ Eğitim Koçluğu,
⦁ Kariyer Koçluğu,
⦁ Sporcu Performans Koçluğu,
⦁ Transaksiyonel Analiz

gibi uzmanlık alanları ile devam ederek, uluslararası geçerliliğe sahip Koçlukta uzmanlık alanları ile mesleklerini geliştirebilirler.

Kontenjan

Program, minimum 15 maksimum 30 kişi ile sınırlıdır.

⦁ Sertifika programı yılda sadece 2 kez açılır, program öncesinde sınırlı sayıda kontenjan nedeni ile kayıtlar kapanır.

Eğitmen Kadrosu

Dr. Ph.d Efkan Marım (MCC-ICF) – (Marmara Üniversitesi / Akademisyen – Koordinatör)

Gaye Vildan Öztuna (MCC – ICF) – (FA Koç Akademi Yönetim Kurulu Başkanı)  eğitimde mentörlük katkısı sağlayacaktır.

*MCC( Master Certified Coach)

*ICF ( International Coaching Federation- Uluslararası Koçluk Federasyonu)

⦁ Programın içerisinde yapılacak koçluk performans çalışmalarının yanında; eğitimin bitiminde program eğitmeni Gaye Vildan Öztuna – PCC / Mesleki Yeterlilik Belgeli Koç, (Profesyonel Koçluk Eğitimi) alan koç adaylarına ücretsiz mentorluk çalışması armağan edecektir.

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İçin;

Canan Töre Petekçi ( Akademi Koordinatörü / Eğitmen)

0539 749 7050 / 0216 346 09 30

canan.fakoc@yandex.com

Program İçeriği

Bölüm 1 · Programa Giriş
Bölüm 2 · Temel Koçluk Uygulamaları
Bölüm 3 · Koçlukta İleri Düzey Beceriler
Bölüm 3 · Koçlukta Ustalık Becerileri

Kayıt için bizi 0 539 749 70 50 numaralı hattan arayabilirsiniz.

Tebrikler, Artık Profesyonel Koçluk Yolunda İlk Adımı Başarıyla Attınız!

20 Yorumlar

 • Günümüzün mesleği yaşam koçluğu, ciddi bir eğitim programı ile bireysel gelişmeyi ve eğitimi sağlayabiliyorsunuz. Eğitimlere katılmadan önce doğru firma, doğru eğitim programı çok önemlidir.

 • kac saat egitim.alacaz.egitimin sonunda sinav varmi. sertifika alinca kendi isyerimizi acabillmeye yetiyormu..

  • Merhaba Ali Bey,
   60 saatlik Devlet Üniversitesi onaylı Yaşam Koçluğu eğitimidir.Koçluk Türkiye’de 2013 yılından bu yana meslek olarak kabul edildiği üzere kendi işinizi üniversiteden aldığınız sertifikanızla kurabilirsiniz.

 • Merhaba,
  Dersler hala devam ediyor mu en yakın ders tarihlerini öğrenebilir miyim?
  Teşekkürler.

  • Pandemi nedeniyle yapılan örgün eğitime ara verilmiş durumdadır. ICF ve AC akredite eğitimlerimiz canlı Zoom bağlantılar ile devam etmektedir.

 • Merhaba başvuru yapmak için eğitim düzeyinin önemi varmı yaş sınırı varmı birde bunu profesyonel meslek olarak yapabilir miyiz eğer yapabilirsek burdan aldığımız sertifika yeterlimi en yakın eğitim programınız ne zaman başlıyor şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Saniye Hanım,
   En az Lise mezunu olma şartı bulunmaktadır. 18 yaş üzeri adaylarla çalışıyoruz. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır:) Koçluk 2013 yılından bu yana Türkiye’de meslek olarak yapıldığı üzere ICF/ACSTH ve AC/ACCT onaylı Uluslararası sertifikanızla bu mesleği yapabilirsiniz.
   En yakın eğitim programımız 21 Kasım 2020’de başlıyor ve kayıtlarımız kapanmak üzere.. Detaylı bilgi için bize 0539 749 7050 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

 • Merhabalar,
  bir sonraki egitiminiz ne zaman basliyor bilgi alabilir miyim ?
  Tesekkürler, Sevgiler

 • Bir sonrakieğitim yüzyüze mi online mı olacak şehir dışından katılmak istemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir