Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MÜSEM) ve FA Coach Academy işbirliği ile hazırlanan Yaşam Koçluğu Sertifika Programı, yeni bir meslek edinmek isteyenler, mevcut mesleklerine koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinden koçluğa yönelmek isteyenler uygun adaylar için uluslararası standartlarda hazırlanmış 60 saatlik bir programdır. Kontenjanın 25 kişi ile sınırlı olduğu programı başarı ile tamamlayanlara MÜSEM Eğitim Sertifikası verilecektir.

Marmara Üniversitesi’nin “köklü geçmiş, güçlü gelecek” sloganını sürekli eğitim alanında en iyi şekilde temsil etmek için birçok farklı alanda faaliyet gösteren MÜSEM ile sektörel bilgi ve tecrübesini birleştiren FA Coach Academy, 15 yıldan bugüne süregelen başarısını; yaptığı işe olan inanç ve saygısının yanında profesyonel anlayışına borçlu olan bir koçluk firmasıdır. FA Coach Academy, Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun (International Coach Federation / ICF) ACSTH onayına ve Koçluk Derneği’nin (Association for Coaching / AC) ACCT onayına sahiptir.

Programın Amacı

Koçluk, performans geliştirmede ve her türlü öğretinin kazanılmasında en hızlı yöntemdir. Koçluk süreci müşterilerin  daha iyi hedefler belirlemesini, daha iyi kararlar alarak daha fazla aksiyonda bulunmasını ve potansiyelini maksimum düzeyde kullanmasını sağlayan sistematik bir süreçtir. Bu süreç birlikte kararlaştırılan sonuçlara ulaşmak amacıyla koç ve müşterinin gerçekleştirdiği planlı bir yolculuktur.

Programın Kazanımları

29 Haziran 2013 tarih ve 28692 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanan, “Koç Ulusal Meslek Standardı (Standart Kodu: 13UMS0318-6)” ile koçluk meslek olarak resmen tanınmış olup, 22 Temmuz 2015 tarihinde “Mesleki Yeterlilik” kriterlerinin belirlenmesi ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylanmıştır.

Kazanımlar; her sektörde koç olarak çalışabilme imkanı, kendi işine sahip olma fırsatı ile ne zaman, nerede ve kiminle çalışacağını seçebilme özgürlüğü; etkili iletişim becerilerine sahip olarak genel manada çevre ya da yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler kurabilme yeteneği ile kişinin iş ve özel hayatındaki hedeflerine ulaşmasını sağlayacak tekniklerin kazanımı ve sürekli gelişim olarak özetlenebilir.

Programın Gün ve Saatleri

Her hafta sonu Pazar günleri 10.00 – 18:30 saatleri arasındadır.

Program Yeri
Zoom üzerinden PCC ünvanlı eğitmenlerle tamamı canlı – etkileşimli ve uygulamalı verilir.

Program Ücreti

Ücret bilgisi için bizi 0539 749 7050 numaralı hattımızdan arayınız.

Marmara Üniversitesi Onaylı Yaşam Koçluğu Sertifika Eğitimi Programımızda Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezince yapılan bazı eğitimlerde uygulanan indirim oranları geçerli değildir.

Kimler Katılabilir ?

  • Mevcut işinden memnun olmayan ya da daha fazlasını isteyenler,
  • Yeni bir meslek edinmek isteyenler,
  • Kariyer değişikliği yapmak isteyenler,
  • Profesyonel bir koç olarak ek gelir sağlamak isteyenler,
  • Bulunduğu organizasyonun içinde başkalarına koçluk yapmak isteyenler ve
  • Kendini geliştirmek isteyenler katılabilirler.

Eğitmen Kadrosu

  • Efkan Marım (PCC-ICF) (Marmara Üniversitesi / Akademisyen – Koordinatör)
  • Gaye Vildan Öztuna (PCC – ICF, Mesleki Yeterlilik Belgeli Koç- FA Coach Academy Yönetim Kurulu Başkanı)

Ayrıntılı bilgi için;

  • 0216 346 09 30 /0539 749 7050
  • savniye@fakocakademi.com

Kayıt İşlemleri

Programa kayıt olmak için; 1 adet vesikalık fotoğraf ve kimlik fotokopiniz ile birlikte kayıt formu doldurmanız gerekmektedir. İşlemlerinizi havale ya da EFT yoluyla FA Coach Academy hesap numaralarına ücreti yatırarak, işlem sonunda kayıt formu ile birlikte dekontu eğitim danışmanına gönderebilirsiniz.

Program İçeriği

Bölüm 1 · Yaşam Koçluğuna Giriş

Koçluk Nedir? Koçlar Ne Yapar? Koçluk Süreci Hakkında Bilgiler

Bölüm 2 · Temel Koçluk Becerileri

Koçların Becerileri (Teknik Beceriler – Kişisel Beceriler) · Dinlemenin 7 Yolu –  Beden Dili –  Tam Anlamıyla İletişimde Var Olmanın 4 Adımı – Filtreleri Yakalamak – Duyma, Anlama ve Sezgi

Duygusal Zeka ve Koçluk – Duygusal Zeka (EQ) Neden Bu Kadar Önemli? – Duygusal Zekanın Başarıya Etkisi –  Sağ Beyni Aktive Edin

Bölüm 3 · Koçluk Araçları ve Teknikleri

Müşteriyi Yapılandırmak –  Müşteriyi Yapılandırmada Kullanılan Koçluk Becerileri · Seanslar – Müşterinin Dış Kaynakları ile Uyumu Yakalamak · Koçluk Haritası – Kritik Gedik Nasıl Görülür · Müşterinin İş Becerileri ile Uyumu Yakalamak – Temel ve İleri Düzey Yapılanma Becerileri · Müşteriyi Geliştirmek – Müşteriyi Geliştirmek için Koçun Kim ve Nerede Olması Gerekir?

Hedef Belirlemenin 4 Adımı – Alan Taraması / Yaşam Çarkı · Yaşam Alanları –  Koçluk Araçları –  Koçluk Döngüsü · Koçluk Becerisi: Güçlü Sorular – Güçlü Soru Tipleri

Bölüm 4 · Koçlukta İleri Düzey Beceriler

Müşterinin  Hedeflerini Gerçekleştirmeyi Başarmak – Değişime Koçluk Yapmak – Denge Yaratmak – Müşteriye Yaşantısı İçin Kurallar Geliştirmek için Nasıl Koçluk Yapmalı ?- Koçluk Seansları – Koçluk Süreci – GROW Model –  Atalet – SWOT Analizi – Beyin Fırtınası –  Koçlukta Çalışılan Konulardan Örnekler – Özgüven · Koç Olarak En Çok Yapılan 5 Hata – Koçun Kendini Sınırlayan İnançları – Koç’un Kendini Değerlendirmesi

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir