Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MÜSEM) ve FA Coach Academy işbirliği ile hazırlanan Yaşam Koçluğu Sertifika Programı, yeni bir meslek edinmek isteyenler, mevcut mesleklerine koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinden koçluğa yönelmek isteyenler uygun adaylar için uluslararası standartlarda hazırlanmış 60 saatlik bir programdır. Kontenjanın 30 kişi ile sınırlı olduğu programı başarı ile tamamlayanlara Marmara Üniversitesi Profesyonel Koçluk ve ICF/ACSTH onaylı FA Koç Akademi Eğitim Sertifikası verilecektir.

Marmara Üniversitesi’nin “köklü geçmiş, güçlü gelecek” sloganını sürekli eğitim alanında en iyi şekilde temsil etmek için birçok farklı alanda faaliyet gösteren MÜSEM Koçluk alanında ilk kez FA Koç Akademi ile işbirliği yapmıştır. Sektörel bilgi ve tecrübesini üniversite eğitimi ile birleştiren FA Coach Academy, 17 yıldan bugüne süregelen başarısını; yaptığı işe olan inanç ve saygısının yanında profesyonel anlayışına borçlu olan bir koçluk firmasıdır. FA Coach Academy, Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun (International Coach Federation / ICF) ACSTH onayına sahiptir.

Programın Amacı

Koçluk, performans geliştirmede ve her türlü öğretinin kazanılmasında en hızlı yöntemdir. Koçluk süreci müşterilerin  daha iyi hedefler belirlemesini, daha iyi kararlar alarak daha fazla aksiyonda bulunmasını ve potansiyelini maksimum düzeyde kullanmasını sağlayan sistematik bir süreçtir. Bu süreç birlikte kararlaştırılan sonuçlara ulaşmak amacıyla koç ve müşterinin gerçekleştirdiği planlı bir yolculuktur.

Programın Kazanımları

29 Haziran 2013 tarih ve 28692 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanan, “Koç Ulusal Meslek Standardı (Standart Kodu: 13UMS0318-6)” ile koçluk meslek olarak resmen tanınmış olup, 22 Temmuz 2015 tarihinde “Mesleki Yeterlilik” kriterlerinin belirlenmesi ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylanmıştır.

Kazanımlar; her sektörde koç olarak çalışabilme imkanı, kendi işine sahip olma fırsatı ile ne zaman, nerede ve kiminle çalışacağını seçebilme özgürlüğü; etkili iletişim becerilerine sahip olarak genel manada çevre ya da yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler kurabilme yeteneği ile kişinin iş ve özel hayatındaki hedeflerine ulaşmasını sağlayacak tekniklerin kazanımı ve sürekli gelişim olarak özetlenebilir.

Kimler Katılabilir?

· Mevcut işinden memnun olmayan ya da daha fazlasını isteyenler,
· Yeni bir meslek edinmek isteyenler,
· Kariyer değişikliği yapmak isteyenler,
· Profesyonel bir koç olarak ek gelir sağlamak isteyenler,
· Bulunduğu organizasyonun içinde başkalarına koçluk yapmak isteyenler ve
· Kendini geliştirmek isteyenler katılabilirler.

Program Tarihleri
Kış dönemi başvuruları için bizi 0539 749 7050 numaralı hattan arayınız.

Programın Günü

Haftada tek gün ve her Pazar günü yapılacaktır. Başvurular devam ediyor!

Program Saati

10.00 ve 16.30 saatleri arasında yapılacaktır.

Program Yeri
Zoom üzerinden tamamı canlı ve uygulamalı olarak ICF Koçluk yetkinlikleri kazandırılarak MCC eğitmenlerle yapılmaktadır.

Program Ücreti

Program ücreti için lütfen bizi 0539 749 7050 numaralı hattan arayınız.

Sertifika

Katılımcılarımıza;

Marmara Üniversitesi Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifikası

FA Coach Academy ICF /ACSTH Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifikası verilecektir.

Kontenjan

30 kişi ile sınırlıdır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar kapatılır.

Sertifika programı yılda sadece 2 kez açılır. Haziran eğitimimiz bu yıl açılan 2. sertifika programıdır.

Eğitmen Kadrosu

Dr. Efkan Marım ( MCC-ICF, Marmara Üniversitesi Akademisyen- Program Koordinatörü)
Gaye Vildan Öztuna (MCC – ICF, Mesleki Yeterlilik Belgeli Koç- FA Coach Academy Yönetim Kurulu Başkanı)

*MCC (Master Certified Coach – International Coaching Federation)

Programın içerisinde yapılacak Koçluk performans atölye çalışmalarının yanında; eğitimin bitiminde program eğitmeni Gaye Vildan Öztuna – MCC  Koç adaylarına ücretsiz mentorluk çalışması armağan edecektir.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için;

Savniye Bilgen

0539 749 7050 / 0216 346 09 30

savniye@fakocakademi.com

Kayıt İşlemleriniz

Programa kayıt olmak için; 1 adet vesikalık fotoğraf ve kimlik fotokopiniz ile birlikte kayıt formu doldurmanız gerekmektedir. İşlemlerinizi havale ya da EFT yoluyla FA Coach Academy hesap numaralarına ücreti yatırarak, işlem sonunda kayıt formu ile birlikte dekontu eğitim danışmanına gönderebilirsiniz. 

Program İçeriği

Bölüm 1 · Yaşam Koçluğuna Giriş
Koçluk Nedir? Koçlar Ne Yapar? Koçluk Süreci Hakkında Bilgiler

Bölüm 2 · Temel Koçluk Becerileri
Koçların Becerileri (Teknik Beceriler – Kişisel Beceriler) · Dinlemenin 7 Yolu –  Beden Dili –  Tam Anlamıyla İletişimde Var Olmanın 4 Adımı · Filtreleri Yakalamak – Duyma, Anlama ve Sezgi
Duygusal Zeka ve Koçluk – Duygusal Zeka (EQ) Neden Bu Kadar Önemli · Duygusal Zekanın Başarıya Etkisi –  Sağ Beyni Aktive Edin

Bölüm 3 · Koçluk Araçları ve Teknikleri
Müşteriyi Yapılandırmak –  Müşteriyi Yapılandırmada Kullanılan Koçluk Becerileri · Seanslar – Müşterinin Dış Kaynakları ile Uyumu Yakalamak · Koçluk Haritası – Kritik Gedik Nasıl Görülür · Müşterinin İş Becerileri ile Uyumu Yakalamak – Temel ve İleri Düzey Yapılanma Becerileri · Müşteriyi Geliştirmek – Müşteriyi Geliştirmek için Koçun Kim ve Nerede Olması Gerekir
Hedef Belirlemenin 4 Adımı – Alan Taraması / Yaşam Çarkı · Yaşam Alanları –  Koçluk Araçları –  Koçluk Döngüsü· Koçluk Becerisi: Güçlü Sorular – Güçlü Soru Tipleri

Bölüm 4 · Koçlukta İleri Düzey Beceriler
Müşterinin  Hedeflerini Gerçekleştirmeyi Başarmak – Değişime Koçluk Yapmak · Denge Yaratmak – Müşteriye Yaşantısı için Kurallar Geliştirmek için Nasıl Koçluk Yapmalı · Koçluk Seansları – Koçluk Süreci – GROW Model –  Atalet – SWOT Analizi · Beyin Fırtınası –  Koçlukta Çalışılan Konulardan Örnekler – Özgüven · Koç Olarak En Çok Yapılan 5 Hata – Koçun Kendini Sınırlayan İnançları · Koç’un Kendini Değerlendirmesi

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir