Yoğun Profesyonel Koçluk Eğitimi

FA Koç Akademi Profesyonel Koçluk Eğitimi, temel seviye ileri seviye ve ustalık becerilerinden oluşan zengin içeriğe sahiptir. ‘İleri Seviye Koçluk Eğitimi (Advanced Coaching Training)’ aynı zamanda da tüm dünyada koçlukla ilgili yetkinlikleri belirleyen, ICF/ACSTH onaylı bir eğitimdir.

Yoğun Profesyonel Koçluk Eğitimi Nedir?

(ADVANCED COACHING TRAINING – İLERİ SEVİYE KOÇLUK EĞİTİMİ)’dir.

ICF; tüm Dünyada koçlukla ilgili yetkinlikleri belirleyen en önemli federasyondur.

FA COACH ACADEMY “(Advanced Coaching Training Program – İleri Seviye Koçluk Sertifika Programı)”

International Coach Federation (ICF)” ⇒“Approved Coach Specific Training Hours (ACSTH)” akreditasyonu ile sertifikalandırılır.

FA Coach Academy ICF’den ACC ve PCC unvanlı Koç olabilmeniz için tam yetkili olan bir kurumdur.

Tüm modüller alanında uzman ICF ünvanlı Koçlarla online olarak interaktif eğitimler olarak uygulanmakta olup; Koçluk uygulamaları ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.

Koçluk eğitimimiz 175 saattir ve ICF /ACSTH onaylıdır.

– 175 saatin 60 saati YAŞAM KOÇLUK EĞİTİMİ (İleri Seviye Koçluk Eğitimi – Advanced Coaching Training)’dir. 3,5 modülden ve Temel +İleri +Usta Koçluk becerilerinden oluşur.

– 87 saati KOÇLUKTA UZMANLIK EĞİTİMİ. 6. modülün bölümlerinden oluşur. Seçmeli olarak alabileceğiniz

 • Kurum & Yönetici Koçluğu.
 • İlişkiler Koçluğu.
 • Öğrenci Koçluğu.
 • Sporcu Performans ve Motivasyon Koçluğu.
 • Kariyer Koçluğu uzmanlık eğitimleridir.

Yoğun Profesyonel Koçluk Eğitimi Hakkında

Zoom platformu üzerinden tamamı canlı bağlantı ile yapılan Online Koçluk eğitimimiz de Zoom odaları kullanılarak mentorluk desteği de verilmektedir.

Online ve örgün eğitimlere katılarak mezun olan Koçlarımız hem online hem de örgün olarak aynı programlara 1 yıl boyunca ücretsiz olarak katılabilirler.

– 60 saatlik ICF/ACSTH ve AC onaylı sertifikalı Koçluk eğitim içeriği:

Modül 1: Koçluğa Giriş

Modül 2: Temel Koçluk Becerileri

Modül 3: Koçlukta İleri Düzey Beceriler

Bölüm 4: Koçlukta Ustalık Becerileri Modülünün %50 sinden oluşur.

ACC unvanı başvurusu yapmak isteyen Koçlar en az İleri Seviye Koçluk Eğitimi (Modül 1,2,3,4,5) tamamlamalı; PCC başvurusu yapmak isteyen Koçlar İleri Seviye Koçluk Eğitimi + en az iki uzmanlık Programı tamamlamalıdır. Adaylar bireysel ya da grup mentorluğu aldıktan sonra ICF’den unvan başvurusu yapabilirler.

Yoğun Profesyonel Koçluk Eğitimi'nde Sertifikanın Önemi

Profesyonel Koçluk Eğitimini başarıyla tamamladığınızda ICF/ ACSTH onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimi sertifikası almaya hak kazanırsınız.

Koçluk eğitimi ile profesyonel koçluğa dair tüm yetkinliklerin kazanımını sağlayarak yeni bir mesleğe adım atacaksınız. Profesyonel koçluk eğitimi sertifikası ile kendi yerinizi açabilirsiniz.

Yoğun Koçluk Eğitimi Modülleri

Modül 1: KOÇLUĞA GİRİŞ

Bu bölümde koçlukla ilgili temel kavramlarla tanışacak, (koçluk eğitimi)’mizin kalan kısmı için ihtiyacınız olan koçluk dünyasına ait genel bilgilerle ilgili bir oryantasyondan geçeceksiniz. Koçluğun tam olarak ne olduğu, tarihi ve diğer prensiplerle arasındaki temel farkları öğrenecek ve bir koç olarak çalışırken içselleştirmeniz gereken etik değerler hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

Modül 2: TEMEL KOÇLUK UYGULAMALARI

Bu bölümde bir koç olarak sahip olmanız ve geliştirmeniz gereken temel özellikleri öğrenecek ve bu özelliklerle ilgili birçok uygulama gerçekleştireceksiniz. Müşteri – koç ilişkisinin temel yapısını ve bu ilişki de “güven”i nasıl oluşturacağınızı ve süreç içerisinde geliştireceğiniz ile ilgili bilgiler kazanacaksınız.

Modül 3: KOÇLUKTA İLERİ DÜZEY BECERİLER

Bu bölümde koçlukla ilgili ileri düzey becerilerinizi geliştirmek için birçok önemli bilgiler alacak ve uygulamalar göreceksiniz. Bir profesyonel koç olarak adım adım seanslarınızı nasıl yürüteceğinizi, müşterinizi bu süreçte nasıl değerlendireceğinizi öğreneceksiniz. Bir koç olarak müşterinizin ne gibi kör noktaları olabileceği ve bu noktalarla ilgili nasıl profesyonel koçluk yapılabileceğine yönelik vaka çalışmaları yapma fırsatı yakalayacaksınız.

Modül 4: KOÇLUKTA USTALIK BECERİLERİ

Bu bölümde gerek koçların gerekse müşterilerin tıkanma noktalarını öğrenecek ve bunları aşmanın yöntemlerini uygulamalarla göreceksiniz. Koçluk mesleğinde karşılaşabileceğiniz farklı konularla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Koçluğun psikoloji uygulamaları ile ilgili ne gibi benzerlikleri ve farklılıkları olduğunu öğreneceksiniz.

ICF ünvanlı Eğitmenlerimiz, seanslar esnasında mezunlarımızın sorularını ve potansiyel tıkaçlarını aşmaları konusunda mentorluk desteği vermektedir.

Eğitim Ücreti İptal ve İade Koşulları

İleri Seviye Koçluk Sertifika Programında ilk 3 bölüm ve 4. bölümün %50’si verilir.

Online eğitime özel indirimli ICF/ACSTH akredite ilk 3 bölüm ve 4. bölümün %50’si (60 saat) sertifika bedeli dahil 2 taksitli fiyatı 8000 TL+ KDV’dir.

Eğitime başlama tarihinden 30 gün öncesine kadar peşin ödeme yapıldığında eğitim bedeli 6900 TL+ KDV’dir.

Programa kesin kayıt için 1500 TL ön ödeme ile alınır. Kayıtta bu ücret düşülerek kalan bedel alınır. Ödenen ön kayıt ve eğitim bedeli iade edilmez. Programa mücbir sebep nedeniyle devam edemeyecek olan adaylar 1 yıl boyunca açılan eğitimlere katılabilirler. Taksitli ödeme yapan adaylar kayır formunda da belirtildiği gibi taksitlerin tamamını ödemekle yükümlüdürler.

Biz Kimiz?

2004 yılında faaliyete geçen FA Coach Academy Türkiye’nin ilk Koçlarını yetiştiren kurum olarak 3000’i aşkın mezunu ile mevcut mesleklerine Koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinden Koçluğa yönelmek isteyen Koçluk mesleğine uygun adaylara sertifika programları sunmaktadır.

Marmara Üniversitesi 2019 yılında Türkiye’de ilk kez Koçluk eğitimlerinde FA Coach Academy ile iş birliği yaptı. Profesyonel Koçluk eğitimini Yaşam Koçluğu eğitimi ile birleştirerek Marmara Üniversitesi onaylı olarak Üniversite bünyesinde gerçekleştirdi ve Marmara Üniversitesi onaylı koçlar mezun etti.

Eğer yaptığınız işten memnun değilseniz ya da daha fazlasını istiyorsanız:

 • Yeni bir meslek edinmek.
 • Kariyer değişikliği yapmak.
 • Profesyonel koç olarak ek gelir sağlamak.
 • Bulunduğunuz organizasyonun içinde başkalarına koçluk yapmak.
 • Kendinizi geliştirmek için.

FA Coach Academy Koçluk Sertifika Programları size bütün hedeflerinize ulaşabileceğiniz yeni bir dünya sunuyor.

 • Eğitim: Uluslararası standartlarda, koçluğa dair bilimsel ve güncel bilgilerle tasarlanmış 5 bölümden oluşan bir eğitim.
 • Kurs Materyalleri: Kapsamlı Koçluk eğitimi klasörü, koçluk yaparken kullanılacak formlar.
 • Destek ve Danışmanlık: Program süresince ICF unvanlı eğitmenlerden Koçluk seansları mezun olduktan sonra danışmanlık desteği.
 • Geri bildirim: Alanlarında uzman ICF unvanlı eğitmenlerden eğitim süresinde yapıcı geri bildirim.
 • Ekstralar: Yalnızca mezunlarımıza özel network ağına üyelik, diğer mezunlarla Koçluk desteği alışverişi ve bilgi alışverişi olanağı.
 • Sertifika: ICF /ACSTH onaylı Uluslararası “Advanced Coaching Training” Sertifikası.
 • ACC ve PCC unvanı almak için Koçluk saatleri.

Hedef Kitle

 • Mevcut mesleğine ilave yarı zamanlı bir meslek edinerek ek gelir sağlamak isteyenler.
 • Kariyer değişikliği yapmak ya da yeni bir meslek edinmek isteyenler
 • Bulunduğu organizasyonun içerisinde başkalarına koçluk yapmak isteyenler.
 • CEO, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları, Yöneticiler, İnsan Kaynakları Uzmanları, Eğitmenler, Diyetisyenler, Psikologlar, Yönetici adayları, Liderlik ve Koçluk becerilerini öğrenmek, geliştirmek ve işletme ortamında kullanmak isteyenler.
 • Kendisini geliştirmek isteyenler.
 • Profesyonel koçluk yapmak isteyenler.

Mesleki Kazançlar

1- Dünyanın her yerinde Koç olarak çalışabilme olanağı.

2- Kendi işine sahip olma fırsatı ve ne zaman, nerede, kiminle çalışacağını seçme özgürlüğü.

3- Etkili iletişim becerileri.

4- Yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler.

5- İş ve özel hayatındaki hedeflere ulaşmayı sağlayacak tekniklerin kazanımı.

6- Sürekli gelişim.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için;

Canan Töre Petekçi ( Akademi Koordinatörü / Eğitmen)
0539 749 7050 / 0216 346 09 30
canan.fakoc@yandex.com

Diğer Koçluk Hizmetlerimizi İncelemek İçin; Tıklayın

Çeşitli koçluk eğitimlerinden mezun olan koçlarımızın fikirleri sizin için önemliyse; Mezunlardan Görüşler

Eğitim kadromuza bakmak isterseniz; Tıklayın

Eğitim takvimine de çizelge halinde Buradan ulaşabilirsiniz…

Canlı - Zoom Eğitim Mezunlarımızdan Görüşler

Melike A. 12.06.2020

Çok profesyonel ve farkındalığı arttıran bir eğitimdi. Online olması, İstanbul dışında yaşayan ama koçluk eğitimi almak isteyenler için de bir avantaj sağlamış oluyor. Bana profesyonel yaşam koçluğunu öğrettiğiniz için teşekkürler. 🙂

Ecem Baykuş 12.06.2020

Bir mühendis olarak kariyerim için faydalı olacağını düşündüğüm Profesyonel Koçluk Eğitimi için FA Coach Academy’i tercih ettim. Özellikle İstanbul dışında yaşayan birisi olarak pandemi dolayısıyla açılan online eğitim benim için çok verimli geçti. Şehir dışında yaşayan ve bu eğitimi almak isteyenler online eğitimi gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Güzel bir eğitimin yanı sıra çok güzel arkadaşlıklar da edindim. Sevgili Gaye Hanım’a emekleri ve bizi tecrübesiyle yetiştirdiği için çok teşekkür ediyorum.

Hande Altun 09.07.2020

“Büyük resimde ne görüyorsun” sorusuyla başladım işe.

Benim için cevap çok basit oldu ;”Danışanlarımın ve işletmelerinin potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmak ve onları harekete geçirmek üzere, kendi özel ve yaratıcı çözümlerini keşfetmeleri için destek olmak, ihtiyaç duydukları her an en etkili danışmanlık ve eğitim çözümleri ile onların yanında olmak.

“Varlık nedenimi bulunca ardından şu soru geldi; “Bu hedef için ne yapmalısın?”

Cevap; “Danışmanlık ve eğitim çözümlerime ek olarak; aslında yıllardır uyguladığım koçluk becerilerini uluslararası standartlar çerçevesinde profesyonelce yürütmek üzere ICF/ACSTH VE AC onaylı İLERİ SEVİYE KOÇLUK eğitimini tamamlamak.”

Hedefim doğrultusunda PROFESYONEL KOÇ olduğum bu süreçte, başta Fa Koç Akademi, Gaye Vildan Öztuna ve Nagehan Ertörer’e, eğitim süresince birbirimize sürekli koçluk yaptığımız tüm yol arkadaşlarıma gönülden teşekkürler…

Mini mini bir not: Bu yola çıkarken sorduğum sorularla aslında kendime koçluk yapmışım 🙂 en değerli olan işte bu güçlü sorulara yanıt bulmak.

Doç. Dr. Rıdvan Ekmekçi 07.09.2020

Yaşamımızı ve yaşamları değiştiren bu güzel programa katıldığım için çok mutluyum. Yaşamında ve yaşamlarda değişiklik yapmak isteyen herkese tavsiye ederim.

Sezin Ardanuç 07.09.2020

İçinden geçtiğimiz bu 10 günlük yaşam dönüştürücü sürecin her anı uygulamalar ile her öğrendiğimizi pekiştirdi. Hem kendimize dair farkındalık kazandık, hem de koçluk becerilerini tüm uygulamalarını deneyimlemiş olduk.

Gaye Hoca’nın eğitmenliği eşliğinde hem incilerle dolu koçluk seansları gözledik hem de en ideal gözden geri bildirimler ile kendimize değerler katabildik.

Bu sürecin sonunda en güzeli, koçluk yapmaya hazır nasıl çalışacağımız biliyor bir halde programı tamamlıyor olmak.

Tüm katılımcı arkadaşlarıma ve güzel niyetleriyle bizi bir araya getiren sevgili Gaye Vildan Öztuna’ya sonsuz teşekkürlerimle!

Deniz Başoğlu 07.09.2020

Advanced Coaching eğitimi, katıldığım en değerli eğitimdi. Bir dakikası bile boş geçmeyen bu 88 saat hem teorik, hem bilimsel hem de interaktif çalışmalarla bizi başarılı birer koç olmak için gereken tüm bilgi ve becerilerle donattı. Koçluğun pozitif gücünü öğretti, hatta kanıtladı.

Rukiye Emine Özakat 07.09.2020

FA Koçluk Akademi’den almış olduğum Profesyonel Koçluk Eğitimi, güçlü bir alt yapıya sahip ve birçok uygulama içermekte. Bu eğitim koçluk mesleğini daha profesyonelce devam edebilmem için çok önemli bir katkı sağladı. Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.

Tuğçe Çetin 07.09.2020

Kendimi daha iyi tanımama yardımcı oldu, insanların hayatına dokunabilmek adına çok keyifli bir yolculuk yaşadık. Hocalarıma ve eğitimdeki arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum, eğitimin yanında güzel ve başarılı insanlarla tanışma fırsatım oldu.🙏🏻

Şeyma Ayın 07.09.2020

Gaye Hocam’a pozitif iletişimi ve sabrı için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Gaye Hocam’ın anlatım tarzı ve bilgiyi aktarma becerisi katılım açısından bizi de çok motive etti. Son derece verimli ve interaktif bir eğitimdi.
Teşekkürler…

Ümmü Gülsün Turan 07.09.2020

Bana verdiği meslek yetkinliği ve ahlakıyla bireysel gelişimimi ve toplumsal gelişimdeki katkımı arttıracak bir eğitim oldu. Teşekkür ederim.

Prof. Dr. Dilek Çolak 03.02.2021

Çok keyif aldığım bir eğitim oldu. Çok şey öğrendim. Sorunlara yaklaşımım değişti, güçlü soruları hayatımın her alanında kullanmaya başladım. Başlarken on hafta nasıl geçecek diyordum, şimdi bittiğine üzülüyorum. İlişkiler Koçluğu ile eğitimime devam edeceğim. Gaye hocanın güler yüzlü, pozitifliği ve enerjisi derslerin çok zevkli geçmesini sağladı, bize bol bol uygulama yaptırdı, onu da anmak ve teşekkür etmek isterim. Pandemi döneminde öğrencilerime koçluk yapabilecek olmam beni çok heyecanlandırıyor.

Seher Ataklı / 01.07.2021

Koçluk eğitimi almaya karar verdiğimde detaylı araştırma yaptım. Fa Coach Academy’ yi internet üzerinden buldum ve eğitim programlarını aynı zamanda yorumları okudum. Muhteşemdi… Biraz da sezgilerimi kullanarak benim için doğru kurumu bulduğumu hissettim. Savniye hanımın tüm detayları ile yaptığı bilgilendirmeler ve pozitif enerjisi karar verme sürecimi hızlandırdı. Eğitimin başladığı ilk gün Gaye hocamla tanıştığımız anda ne kadar doğru bir yerde olduğumdan artık emindim. Anlatım tarzı, pozitif enerjisi, bizlere yaptırdığı pratikler bana büyük ölçüde katkı sağladı. Derslerin her biri eğitimci ve kurumun kalitesini yansıtan mükemmellikte geçti. Koçluk kariyerimde gelecekte alacağım eğitimlerle ilgili ilk ve tek tercihimdir. Gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Şebnem Sezen 03.06.2021

88 saat çok verimli, dolu dolu geçti. Zengin teorik bilginin yanında ilk günden itibaren bolca pratik yaptık. Ayrıca 88 saat diyoruz ancak bunun çok ötesinde çünkü başladığımız gün itibari ile her günümüzde ya pratik vardı aslen ya da bir kitap okuma çabası. Doğrudan hayatımızın her gününe nüfuz etti. O yüzden 88 saat söyleminin çok ötesinde bir saat eğitimden geçmiş olduk ve bu şahane yolculuk aslında devam da ediyor. Gaye Hoca şimdiye kadar gördüğüm, karşılaştığım en iyi eğitmenlerin başında geliyor. Derin bilgisi, konuya hakimiyeti, iletişimi ve samimiyeti ile hepimizin hayranlığını kazandı. Ne mutlu ki sizlerle birlikte bu yola çıktık. Her zaman yanımızda olacağınıza da eminiz. Çok teşekkürler her şey için…

Burçak Atak 08 Haziran 2021

Ben üniversite onaylı farklı bir koçluk okulundan belgemi almıştım ve ne yazık ki yeterli bulmamıştım. Unvanlama yolculuğumda sevgili Gaye’nin tecrübesi, eğitimci olarak donanımı beni kendisine hayran bıraktı. Mentorluk devam ederken, temel eğitimlerimi de yeniden tekrarladım. Teknolojiyi eğitimlerinde öylesine güzel kullandı ki, her eğitim gününde bolca pratik yapma şansı yakaladım. İçeriklere gelince, standartın oldukça üzerindeydi. Seanslarda kullanabileceğim farklı araçlara girizgah yapması harikaydı. Katılımcı profili ise gelişim odaklı ve mesleki olarak yollarını seçmiş olan çok güzel insanlardan oluşuyordu. Kendimi bu açıdan da şanslı hissettim. ICF belgelendirmesi yapan kurumların eğitimlerine katılmadan evvel FA koç Akademi ile mutlaka tanışmalısınız.

Gülcan Işık 10.06.2021

İlk haftadan itibaren aldığım izlenim bana dedirtti ki Gülcan iyi ki acele edip de başka yerlerden almamışsın böyle ciddi bir eğitimi. Daha ilk günden buram buram tecrübe kokan, nitelikli ve alanında en iyileri de mezun etmiş bir kurumda olmak bana gururlu ve mutlu hissettirdi. Kurumsallığı bu kadar özümsemiş ve bunu eğitimlerine yansıtmış olması hem eğitime hem eğitmene ayrı bir profesyonellik katmış. Öğrencilerimden bir çoğu benim nerelerden kimlerden hangi eğitimleri aldığımı hep merak eder ve sorarlar. Bu aşamada gönül rahatlığı ile referans olacağım nadir kurumlar arasında ilk sıralarda Fa Koçluk yerini aldı bile. Gaye hocamızın özverili yaklaşımı, anlatımı, örneklemeler ve iletişimi müthişti, onunla devam edecek daha çok serüvenimiz olacağını ümit ediyorum. Gemiye yeni bindim ve inmeyi düşünmüyorum açıkçası 🙂 Henüz Fa Koçluk ile yeni başladık 🙂 Bir çok başarılı Koç arkadaşla birlikte eşsiz bir yolculuk bizi bekliyor. Deniz fenerleri ekibi ışığınız hep açık olsun 🙂 … Her şey için sonsuz teşekkürler. Sevgi ve saygılarımla. Gülcan Işık

2 Yorumlar

 • Çok profesyonel ve farkındalığı arttıran bir eğitimdi. Online olması, İstanbul dışında yaşayan ama koçluk eğitimi almak isteyenler için de bir avantaj sağlamış oluyor. Bana profesyonel yaşam koçluğunu öğrettiğiniz için teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir