0539 749 70 50

Online Profesyonel Koçluk Eğitimi 8 Ağustos’ta


PROFESYONEL KOÇLUK EĞİTİMİMİZ (ADVANCED COACHING TRAINING – İLERİ SEVİYE KOÇLUK EĞİTİMİ) ’dir.

ICF ve AC;  tüm Dünyada koçlukla ilgili yetkinlikleri belirleyen en önemli iki federasyondur.

FA COACH ACADEMY “(Advanced Coaching Training Program – İleri Seviye Koçluk Sertifika Programı)”  International Coach Federation (ICF )” ⇒Approved Coach Specific Training Hours (ACSTH)” akreditasyonu ve “Association For Coaching (AC) ”  “Accredited Certificate in Coach Training (ACCT) akreditasyonu ile sertifikalandırılır.

FA Coach Academy  ICF’den ACC ve PCC unvanlı Koç olabilmeniz için tam yetkili olan bir kurumdur.

Tüm modüller alanında uzman ICF ünvanlı Koçlarla online olarak interaktif eğitimler olarak uygulanmakta olup;  Koçluk uygulamaları ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.

Programın tamamı 175 saatten oluşur.

 • 88 saati PROFESYONEL KOÇLUK EĞİTİMİ  (İleri Seviye Koçluk Eğitimi – Advanced Coaching Training)’dir5 modülden ve Temel+İleri+Usta Koçluk becerilerinden oluşur.
 • 87 saati  KOÇLUKTA UZMANLIK EĞİTİMLERİDİR.  6. modülün bölümlerinden oluşur. Seçmeli olarak alabileceğiniz  (Kurum&Yönetici, İlişkiler, Öğrenci, Sporcu Performans ve Motivasyon Koçluğu ve  Kariyer Koçluğu) uzmanlık eğitimleridir. 

ONLINE PROFESYONEL KOÇLUK EĞİTİMİ (88 SAAT)

Zoom platformu üzerinden canlı bağlantı ile yapılır.Program sırasında yapılan Koçluk uygulamalarının yanında program bitiminde eğitim pandemi süreci sonrası örgün Koçluk uygulamaları ile desteklenecektir.

Online eğitimlere katılarak mezun olan Koçlarımız pandemi süreci sonrasında açılan örgün eğitimlerimize 1 yıl boyunca ücretsiz olarak katılabilirler.

Modül 1: Koçluğa Giriş, Modül 2: Temel Koçluk Becerileri,Modül 3: Koçlukta İleri Düzey Beceriler,Bölüm 4: Koçlukta Ustalık Becerileri, Bölüm 5: ICF İlkeleri&Koçluk Mesleğine Geçiştir.

ACC ünvanı başvurusu yapmak isteyen Koçlar en az İleri Seviye Koçluk Eğitimi (Modül 1,2,3,4,5) tamamlamalı; PCC başvurusu yapmak isteyen Koçlar İleri Seviye Koçluk Eğitimi+en az iki uzmanlık Programı tamamlamalıdır. Adaylar bireysel ya da grup mentorluğu aldıktan sonra ICF’den ünvan başvurusu yapabilirler.

EĞİTİM İÇERİĞİ:

Modül 1: KOÇLUĞA GİRİŞ

Bu bölümde koçlukla ilgili temel kavramlarla tanışacak, eğitimin kalan kısmı için ihtiyacınız olan koçluk dünyasına ait genel bilgilerle ilgili bir oryantasyondan geçeceksiniz. Koçluğun tam olarak ne olduğu, tarihi ve diğer prensiplerle arasındaki temel farkları öğrenecek ve bir koç olarak çalışırken içselleştirmeniz gereken etik değerler hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

Modül 2: TEMEL KOÇLUK UYGULAMALARI

Bu bölümde bir koç olarak sahip olmanız ve geliştirmeniz gereken temel özellikleri öğrenecek ve bu özelliklerle ilgili birçok uygulama gerçekleştireceksiniz. Müşteri- koç ilişkisinin temel yapısını ve bu ilişki de “güven”i nasıl oluşturacağınızı ve süreç içerisinde geliştireceğiniz ile ilgili bilgiler kazanacaksınız.

Modül 3: KOÇLUKTA İLERİ DÜZEY BECERİLER

Bu bölümde koçlukla ilgili ileri düzey becerilerinizi geliştirmek için birçok önemli bilgiler alacak ve uygulamalar göreceksiniz. Bir koç olarak adım adım seanslarınızı nasıl yürüteceğinizi, müşterinizi bu süreçte nasıl değerlendireceğinizi öğreneceksiniz.Bir koç olarak müşterinizin ne gibi kör noktaları olabileceği ve bu noktalarla ilgili nasıl koçluk yapılabileceğine yönelik vaka çalışmaları yapma fırsatı yakalayacaksınız.

Modül 4: KOÇLUKTA USTALIK BECERİLERİ

Bu bölümde gerek koçların gerekse müşterilerin tıkanma noktalarını öğrenecek ve bunları aşmanın yöntemlerini uygulamalarla göreceksiniz. Koçluk mesleğinde karşılaşabileceğiniz farklı konularla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Koçluğun psikoloji uygulamaları ile ilgili ne gibi benzerlikleri ve farklılıkları olduğunu öğreneceksiniz.

Modül 5: ICF ILKELERI &KOÇLUK MESLEĞİNE GEÇİŞ

Programın bu son bölümünde akademimiz için çok önemli olan koçluğun etik değerleri ile ilgili bir tekrar yapılacak ve bütün bir programın ana hatları ile ilgili soru-cevap şeklinde bir özet geçilecek ve seans egzersizi yapılacaktır.Ayrıca ICF ünvanlı Eğitmenlerimiz, seanslar esnasında mezunlarımızın sorularını ve potansiyel tıkaçlarını aşmaları konusunda Mentorluk desteği vermektedir.

EĞİTİM ÜCRETİ:

İleri Seviye Koçluk Sertifika Programızda 5 modülün tamamı (kesintisiz) verilir.

Online eğitime özel indirimli ICF/ACSTH ve AC/ACCT akredite eğitimin sertifika bedeli dahil 2 taksitli fiyatı 5500 TL+ KDV’dir.

20 Haziran’da başlayacak eğitim için 31 Mayıs’a kadar erken kayıt peşin ödeme ile eğitim bedeli 5000 TL+KDV’dir.

Programa kesin kayıt için 500 TL ön ödeme ile alınır. Kayıtta bu ücret düşülerek kalan bedel alınır.

Erken dönem indirimlerimiz 60 gün için % 10, 30 gün için % 5’tir. Nakit ödeme indirimleri için bize ulaşabilirsiniz. Tüm ödemeler için Bonus karta %4  vade farkı ile 4 taksit yapılabilmektedir.

Programdan 72 saat öncesine kadar kayıt iptali yapılabilir. Bu durumda adayın ödediği kesin kayıt ücreti dışındaki bedel kendisine iade edilir.

BİZ KİMİZ?

2004 yılında faaliyete geçen FA Coach Academy Türkiye’nin ilk Koçlarını yetiştiren kurum olarak 2500’i aşkın mezunu ile mevcut mesleklerine Koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinden Koçluğa yönelmek isteyen Koçluk mesleğine uygun adaylara sertifika programları sunmaktadır.

Marmara  Üniversitesi  Türkiye’de ilk kez  Koçluk eğitimlerinde FA Coach Academy ile işbirliği yaparak Yaşam Koçluğu eğitimini Marmara Üniversitesi onaylı olarak 2019 Mart ayında Üniversite bünyesinde gerçekleştirdi.

Eğer yaptığınız işten memnun değilseniz ya da daha fazlasını istiyorsanız:

  • Yeni bir meslek edinmek
  • Kariyer değişikliği yapmak
  • Profesyonel bir koç olarak ek gelir sağlamak
  • Bulunduğunuz organizasyonun içinde başkalarına koçluk yapmak
  • Kendinizi geliştirmek için

FA Coach Academy Koçluk Sertifika Programları size bütün hedeflerinize ulaşabileceğiniz yeni bir dünya sunuyor.

  • Eğitim: Uluslararası standartlarda, koçluğa dair bilimsel ve güncel bilgilerle tasarlanmış 5 bölümden oluşan bir eğitim
  • Kurs Materyalleri: Kapsamlı Koçluk eğitimi klasörü, koçluk yaparken kullanılacak formlar
  • Destek ve Danışmanlık: Program süresince ICF ünvanlı eğitmenlerden Koçluk seansları mezun olduktan sonra danışmanlık desteği.
  • Geribildirim: Alanlarında uzman ICF ünvanlı eğitmenlerden eğitim süresinde yapıcı geribildirim
  • Ekstralar: Yalnızca mezunlarımıza özel network ağına üyelik, diğer mezunlarla Koçluk desteği alış verişi ve bilgi alışverişi olanağı
  • Sertifika: ICF ve AC Onaylı Uluslararası  “Advanced Coaching Training”  Sertifikası
  • ACC ve PCC ünvanı almak için Koçluk saatleri

HEDEF KİTLE

  • Mevcut mesleğine ilave yarı zamanlı bir meslek edinerek ek gelir sağlamak isteyenler
  • Kariyer değişikliği yapmak ya da yeni bir meslek edinmek isteyenler
  • Bulunduğu organizasyonun içerisinde başkalarına koçluk yapmak isteyenler
  • CEO, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları, Yöneticiler, İnsan Kaynakları Uzmanları, Eğitmenler, Diyetisyenler, Psikologlar, Yönetici adayları, Liderlik ve Koçluk becerilerini öğrenmek, geliştirmek ve işletme ortamında kullanmak isteyenler
  • Kendisini geliştirmek isteyenler.

MESLEKİ KAZANÇLAR

  1. Dünyanın her yerinde Koç olarak çalışabilme olanağı
  2. Kendi işine sahip olma fırsatı ve ne zaman, nerede, kiminle çalışacağını seçme özgürlüğü
  3. Etkili iletişim becerileri
  4. Yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler
  5. İş ve özel hayatındaki hedeflere ulaşmayı sağlayacak tekniklerin kazanımı
  6. Sürekli gelişim

Canlı – Zoom Eğitim Mezunlarımızdan Görüşler

Melike A. 12.06.2020

Çok profesyonel ve farkındalığı arttıran bir eğitimdi. Online olması, İstanbul dışında yaşayan ama koçluk eğitimi almak isteyenler için de bir avantaj sağlamış oluyor. Bana profesyonel yaşam koçluğunu öğrettiğiniz için teşekkürler 🙂

Ecem Baykuş 12.06.2020

Bir mühendis olarak kariyerim için faydalı olacağını düşündüğüm Profesyonel Koçluk eğitimi için FA Coach Academy’i tercih ettim. Özellikle İstanbul dışında yaşayan birisi olarak pandemi dolayısıyla açılan online eğitim benim için çok verimli geçti. Şehir dışında yaşayan ve bu eğitimi almak isteyenler online eğitimi gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Güzel bir eğitimin yanısıra çok güzel arkadaşlıklar da edindim. Sevgili Gaye Hanım’a emekleri ve bizi tecrübesiyle yetiştirdiği için çok teşekkür ediyorum.

Hande Altun 09.07.2020

“Büyük resimde ne görüyorsun” sorusuyla başladım işe.

Benim için cevap çok basit oldu;

“Danışanlarımın ve işletmelerinin potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmak ve onları harekete geçirmek üzere, kendi özel ve yaratıcı çözümlerini keşfetmeleri için destek olmak, ihtiyaç duydukları her an en etkili danışmanlık ve eğitim çözümleri ile onların yanında olmak.”

Varlık nedenimi bulunca ardından şu soru geldi; “Bu hedef için ne yapmalısın?”

Cevap; “Danışmanlık ve eğitim çözümlerime ek olarak; aslında yıllardır uyguladığım koçluk becerilerini uluslararası standartlar çerçevesinde profesyonelce yürütmek üzere ICF/ACSTH VE AC onaylı İLERİ SEVİYE KOÇLUK eğitimini tamamlamak.”

Hedefim doğrultusunda PROFESYONEL KOÇ olduğum bu süreçte, başta Fa Koç Akademi, Gaye Vildan Öztuna ve Nagehan Ertörer’e, eğitim süresince birbirimize sürekli koçluk yaptığımız tüm yol arkadaşlarıma gönülden teşekkürler…

Mini mini bir not: Bu yola çıkarken sorduğum sorularla aslında kendime koçluk yapmışım 🙂 en değerli olan işte bu güçlü sorulara yanıt bulmak.

Diğer Bireysel Eğitimler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 FA Koç Akademi. Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım