2004 yılında faaliyete geçen kurumumuz, Türkiye’nin ilk koçlarını yetiştiren eğitim kurumu olarak koçluğu meslek edinmek isteyen programa uygun adaylara uluslararası sertifika programları ile eğitim hizmetleri sunmaktadır.

FA Coach Academy, koçluğun etik ve standartlarına bağlı kalarak bilimsel temeller üzerine oturttuğu eğitimlerini uluslararası alanda kabul ettirmiş ülkemizin ilk kurumlarından olma  özelliğini taşımaktadır.Bu kapsamda ülkemizin lider kişi, kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde bulunmakta ve ülkemiz genelinde profesyonel eğitim programları düzenlemektedir.

Türkiye genelinde 3000 kişiden fazla uluslararası sertifikalı mezun koçumuz bulunmaktadır. Amacımız; hem koç adaylarına hem de bu alanda kendisini daha da geliştirmek isteyen koçlara uluslararası standartlarda mükemmel, güçlü ve etkili bir eğitim sunmaktır.

Akademimiz ayrıca  2008 yılında faaliyete geçen Türkiye Koçluk Derneği’nin kurucusudur. Bu dernek, Türkiye’de Koçluğun etik ve standartlarını oluşturmak üzere hayata geçirilmiştir.

2018’de MARMARA ÜNİVERSİTESİ Koçluk eğitimi alanında ilk kez FA COACH ACADEMY ile işbirliği yaparak MARMARA ÜNİVERSİTESİ Onaylı Yaşam Koçluğu sertifika eğitimini kurumumuzla hayata geçirdi. Kurum sahibimiz Gaye Vildan Öztuna, MCC tarafından yazılan Profesyonel Koçluk sertifika eğitimimizle; FA Koç Akademi – Marmara Üniversitesi işbirliği ile Marmara Üniversitesi Onaylı Koçlar mezun ettik.

Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığından onaylıdır ve MEB onaylı sertifika programları vermektedir.

FA Coach Academy tarafından bilimsel tekniklerle  geliştirilen ve sürekli güncellenen 175 saatlik “Advanced Coaching Training”  İleri Düzey Profesyonel Koçluk sertifika eğitimlerimizin tamamı Şubat 2013’den bu yana Koçluk mesleğinde en yüksek standartları belirleyen global kurum; International Coach Federation (ICF) den ACTP   akreditasyonuna sahiptir.

*  175 Saatlik FA COACH ACADEMY ICF /ACTP onay belgesi için tıklayınız.

“Advanced Coaching Training” Association for Coaching (AC) tarafından 2009 yılında kabul edilen Türkiye’nin ilk orijinal programıdır.

Tüm dünyada koçluk mesleğine belli bir kalite standardı getirmeyi amaçlayan ICF; tüm Dünyada geçerli olan Temel Koçluk Yetkinliklerini tanımlamıştır. Koç eğitim programları için kurallar ve standartlar oluşturmuştur ve eğitimlerin bu standartlar uyarınca ünvanlanmasını sağlayan bir sistem geliştirmiştir.

175 saatlik ICF-ACTP  onaylı profesyonel Koçluk eğitimlerimizle özellikle ICF (International Coach Federation)’in  11 temel yetkinliğini mükemmel kullanabilen Koçlarımızla mesleğe değer katıyoruz.

Misyonumuz Akademi mezunlarımızın hem Türkiye’de hem de Dünya standartlarında mesleklerini mükemmel  yetkinlikle yapan Koçlar olmasıdır.

Vizyonumuz; her insanın temelde tam ve yeterli olduğu ve diğerleri tarafından da bu kabulü görmesi, birbirleriyle yargısız ve sevecen temas seviyesine ulaşabilmesidir.

FA Koç Akademi Koçluk kültürünün organizasyonun her seviyesinde içselleştirilmesini amaçlar. Akademimizin yaptığı  Kurumsal eğitimler, projeler ve anlaşmalar ile ülkemizin önde gelen kurum ve kuruluşları ile işbirlikleri mevcuttur.

Mevcut mesleklerine koçluğu ilave ederek değer katmak ya da mevcut mesleklerinden koçluğa yönelmek isteyen mesleğe uygun adaylar, liderler, yöneticiler ve yönetici adayları Uluslararası Profesyonel Koçluk eğitim programlarımızı tamamlayarak Uluslararası sertifikasyon sağlayarak mesleğe geçiş yapabilirler.

-Profesyonel Koçluk ve Koçlukta Uzmanlık eğitimlerimizin yanında;

-Türkiye’nin önde gelen Kurum ve Kuruluşları ile yaptığı işbirlikleriyle Kurumsal eğitimler

FA Coach Academy, 2004 yılından bu yana başarısını; yaptığı işe olan inancı ve saygısı ile profesyonel anlayışına borçludur. Bizler; sizlerle birlikte sürekli gelişmeye, yenilenmeye ve ilerlemeye devam etmekten ve koçluk kültürüne değer katmaktan onur duyuyoruz.