2004 yılından bu yana Fa Coach Academy ailesi olarak ICF ve AC onaylı eğitimlerimizden mezun 2000’i aşkın Koç’umuzla hayallerinizin destekçisi olmaya devam ediyoruz.
Yönetim Kurulu Başkanı
Gaye Vildan Öztuna

Mesleki Yeterlilik Belgeli Koç

Ulusal Yeterlilik Adı Koç
Yeterlilik Seviyesi Seviye 6
Mesleki Yeterlilik Belge No YB0077/*******-6/**/9

Akademi ”Advanced Coaching Training” eğitimi program sahibi:

Gaye Vildan Öztuna: Kurum sahibi ve Genel Müdürü, Profesyonel Koç Eğitmeni, PCC (Professional Certified Coach- ICF), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Koç (Seviye 6) Mesleki Yeterlilik Belgeli Koç.

2004 yılında faaliyete geçen kurumumuz, Türkiye’nin ilk koçlarını yetiştiren eğitim kurumu olarak koçluğu meslek edinmek isteyen programa uygun adaylara uluslararası sertifika programları ile eğitim hizmetleri sunmaktadır.

FA Coach Academy, koçluğun etik ve standartlarına bağlı kalarak bilimsel temeller üzerine oturttuğu eğitimlerini uluslararası alanda kabul ettirmiş ülkemizin ilk kurumlarından olma  özelliğini taşımaktadır.Bu kapsamda ülkemizin lider kişi, kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde bulunmakta ve ülkemiz genelinde profesyonel eğitim programları düzenlemektedir.

Türkiye genelinde 2000 kişiden fazla uluslararası sertifikalı mezun koçumuz bulunmaktadır. Amacımız; hem koç adaylarına hem de bu alanda kendisini daha da geliştirmek isteyen koçlara uluslararası standartlarda mükemmel, güçlü ve etkili bir eğitim sunmaktır.

Akademimiz ayrıca  2008 yılında faaliyete geçen Türkiye Koçluk Derneği’nin kurucusudur. Bu dernek, Türkiye’de Koçluğun etik ve standartlarını oluşturmak üzere hayata geçirilmiştir.

2018’de MARMARA ÜNİVERSİTESİ’nin ilk kez Koçluk eğitimi alanında  FA COACH ACADEMY ile işbirliği yaparak MARMARA ÜNİVERSİTESİ Onaylı Yaşam Koçluğu sertifika eğitimini kurumumuzla hayata geçirdi. Akademimiz tarafından hazırlanan Marmara Üniversitesi onaylı Yaşam Koçluğu sertifika eğitimi Nisan 2019 tarihinde başarı ile tamamlandı. Marmara Üniversitesi bünyesinde ilk kez Koç yetiştirerek mezunlarını verdi.

FA Coach Academy tarafından bilimsel tekniklerle  geliştirilen ve sürekli güncellenen 175 saatlik “Advanced Coaching Training”  İleri Düzey Profesyonel Koçluk sertifika eğitimlerimizin tamamı Koçluk mesleğinde en yüksek standartları belirleyen global kurumlar;

International Coach Federation  ICF ’ den  ACTSH ve

Association for Coaching  AC ’den ACCT  akreditasyonuna sahiptir.

“Advanced Coaching Training” Association for Coaching (AC) tarafından kabul edilen Türkiye’nin ilk orijinal programıdır.

Kurumumuz “International & European Coaching Institute” akreditasyon listesinde yer almaktadır.

Akademimiz aynı zamanda Türkiye’de ilk çift akreditasyona sahip program olma özelliğini de taşımaktadır.

Tüm dünyada koçluk mesleğine belli bir kalite standardı getirmeyi amaçlayan ICF; Temel Koçluk Yetkinliklerini tanımlamıştır. Koç eğitim programları için kurallar ve standartlar oluşturmuştur ve eğitimlerin bu standartlar uyarınca ünvanlanmasını sağlayan bir sistem geliştirmiştir.

Misyonumuz Akademi mezunlarımızın hem Türkiye’de hem de Dünya standartlarında mesleklerini mükemmel  yetkinlikle yapan Koçlar olmasıdır.

175 saatlik ICF-ACSTH  ve AC- ACCT onaylı profesyonel Koçluk eğitimlerimizle özellikle ICF (International Coach Federation)’in  11 temel yetkinliğini mükemmel kullanabilen Koçlarımızla mesleğe değer katıyoruz.

Vizyonumuz; her insanın temelde tam ve yeterli olduğu ve diğerleri tarafından da bu kabulü görmesi, birbirleriyle yargısız ve sevecen temas seviyesine ulaşabilmesidir.

ICF ve AC sertifikasyonlu profesyonel koçluk ve ICF lisanslı akademi  eğitmenleri ile FA Coach Academy  koçluk kültürünün organizasyonun her seviyesinde içselleştirilmesini amaçlar.

Mevcut mesleklerine koçluğu ilave ederek değer katmak ya da mevcut mesleklerinden koçluğa yönelmek isteyen mesleğe uygun adaylar, liderler, yöneticiler ve yönetici adayları Uluslararası Profesyonel Koçluk eğitim programlarımızı tamamlayarak Uluslararası sertifikasyon sağlayarak mesleğe geçiş yapabilirler.

Profesyonel Koçluk ve Koçlukta Uzmanlık eğitimlerimizin yanında;

-Kurumsal eğitimler

-Aileler, gençler, sporcular ve antrenörlere yönelik eğitimleri de kurumumuzda bulabilirler.

FA Coach Academy, 2004 yılından bu yana başarısını; yaptığı işe olan inancı ve saygısı ile profesyonel anlayışına borçludur.Bizler; sizlerle birlikte sürekli gelişmeye, yenilenmeye ve ilerlemeye devam etmekten ve koçluk kültürüne değer katmaktan onur duyuyoruz.

Copyright © 2018 FA Koç Akademi. Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım