2004 yılında faaliyete geçen kurumumuz, Türkiye’nin ilk koçlarını yetiştiren eğitim kurumu olarak koçluğu meslek edinmek isteyen adaylara uluslararası sertifika programları ile eğitimler sunmaktadır. Bu kapsamda ülkemizin lider kişi, kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde bulunmakta ve ülkemiz genelinde profesyonel eğitim programları düzenlemektedir.

Kurumumuz MEB onaylı olup, 3500’ü aşan uluslararası sertifikalı mezun koçumuz bulunmaktadır. Amacımız hem koç adaylarına hem de bu alanda kendisini daha da geliştirmek isteyen koçlara ICF (International Coaching Federation) yetkinlikleri ile mükemmel, güçlü ve etkili bir eğitim sunmaktır.

ICF LEVEL 2 akredite eğitimlerimiz Gaye Vildan Öztuna, MCC ve PCC ünvanlı uzman eğitmenlerimiz tarafından gerçekleşmektedir.

Marmara Üniversitesi 2018 yılında “Koçluk Eğitimi” alanında ilk kez Akademimiz ile işbirliği yaparak Gaye Vildan Öztuna, MCC tarafından hazırlanan Marmara Üniversitesi (MÜSEM) Onaylı Profesyonel Koçluk sertifika eğitimleri gerçekleştirdi.

Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığından onaylıdır ve MEB onaylı sertifika programları vermektedir.

FA Koç Akademi tarafından bilimsel tekniklerle  geliştirilen ve sürekli güncellenen 175 saatlik “Advanced Coaching Training”  İleri Düzey Profesyonel Koçluk sertifika eğitimlerimizin tamamı Şubat 2013’den bu yana Koçluk mesleğinde en yüksek standartları belirleyen global kurum; International Coach Federation Level 2 akreditasyonuna sahiptir.

Fa Coach Academy “Advanced Coaching Training” Koçluk  Eğitim Programlarımız 175 saat ICF Level 2 Akreditedir. ICF Level 2 Akreditasyon belgemiz.

ICF Global’in web sayfasından (Accredited Organization bölümüne FA Coach Academy yazarak) sorgulyabileceğiniz ICF Level 2 Akreditasyonumuz.

“Advanced Coaching Training” Association for Coaching (AC) tarafından 2009 yılında kabul edilen Türkiye’nin ilk orijinal programıdır.

Tüm dünyada koçluk mesleğine belli bir kalite standardı getirmeyi amaçlayan ICF; tüm Dünyada geçerli olan Temel Koçluk Yetkinliklerini tanımlamıştır. Koç eğitim programları için kurallar ve standartlar oluşturmuştur ve eğitimlerin bu standartlar uyarınca ünvanlanmasını sağlayan bir sistem geliştirmiştir.

175 saatlik ICF Level 2 Akredite  Profesyonel Koçluk eğitimlerimizle özellikle ICF (International Coach Federation)’in  8 temel yetkinliğini mükemmel kullanabilen Koçlarımızla mesleğe değer katıyoruz.

Misyonumuz Akademi mezunlarımızın hem Türkiye’de hem de Dünya standartlarında mesleklerini mükemmel  yetkinlikle yapan Koçlar olmasıdır.

Vizyonumuz; her insanın temelde tam ve yeterli olduğu ve diğerleri tarafından da bu kabulü görmesi, birbirleriyle yargısız ve sevecen temas seviyesine ulaşabilmesidir.

FA Koç Akademi Koçluk kültürünün organizasyonun her seviyesinde içselleştirilmesini amaçlar. Akademimizin yaptığı kurumsal eğitimler, projeler ve anlaşmalar ile ülkemizin önde gelen kurum ve kuruluşları ile işbirlikleri mevcuttur.

Mevcut mesleklerine koçluğu ilave ederek değer katmak ya da mevcut mesleklerinden koçluğa yönelmek isteyen mesleğe uygun adaylar, liderler, yöneticiler ve yönetici adayları Uluslararası Profesyonel Koçluk eğitim programlarımızı tamamlayarak Uluslararası sertifikasyon sağlayarak mesleğe geçiş yapabilirler.

FA Koç Akademi, 2004 yılından bu yana başarısını; yaptığı işe olan inancı ve saygısı ile profesyonel anlayışına borçludur. Bizler; sizlerle birlikte sürekli gelişmeye, yenilenmeye ve ilerlemeye devam etmekten ve koçluk kültürüne değer katmaktan onur duyuyoruz.