ICF Level 2 Akredite Kariyer Koçluğu Eğitimi

Kariyer, kişinin sadece iş hayatında değil hayatındaki bütünsel hedefleri, arzuları ve amacı doğrultusundaki gelişimini de kapsar. Kariyer Koçluğu Eğitimi ile kendinize koçluk yaparken amacınızı, vizyonu, değerleri, iş geliştirme veya değiştirme süreçlerinizi etkili yönetebilir daha başarılı bir geleceğe yol alabilirsiniz.

Kariyer Koçluğu, kişiye iş yaşamında hedeflerine ulaşabilmesi için ihtiyacı olan strateji ve planlamaları kurmayı öğretir, profesyonel hayatınızda gerçek potansiyelinizi ve hedefinizi ortaya çıkarır. Kazandığınız farkındalık ile iş hayatınızda yönetmeye ve stratejik çalışmaya daha hakim olabileceğiniz gibi, bu programla kendinizi geliştirebileceğiniz ve potansiyelinizi maksimuma çıkaracağınız yöntemlere de sahip olacaksınız.

Kariyer Koçluğu Eğitiminin Hedefi

 • Kariyer Koçluğu, kişilerin kariyer yolculuğunda ulaşmak istedikleri hedeflerine ulaşmaları, kariyerleri ile ilgili yeni bir bakış açısı geliştirmeleri ve varmak istedikleri noktaya ulaşmaları amacıyla oluşturulmuş bir koçluk programıdır.
 • Kişiler kariyerlerini geliştirip planlarken kendilerini o yolda kaybolmuş hissedebilirler. Kariyer Koçluğu, bu yolda ilerlerken, kişilerin kendilerini tanımalarının yanında yetkinliklerini, becerilerini, ilgi alanlarını ve değerlerini fark etmelerini sağlayarak, motivasyonla ilerlemelerini sağlar.
 • İş ve sosyal yaşam arasındaki dengeyi kurarak, ulaşmak istenilen kariyer hedefinin netleştirilmesi ile kariyer yolculuğunda önünüze çıkan zorluklarla başa çıkmanız için güçlü yönlerinizi aktive eden bir programdır.

Kariyer Koçluğu Eğitimine Kimler Katılmalı?

Kariyerine yeni başlayan gençler veya iş hayatında değişiklik yapmak, yeni bir iş, terfi, iş geliştirme veya işini zenginleştirmek isteyen kişilerle çalışmak isteyen tüm koçlar, insan kaynakları yöneticileri, üst/orta düzey yöneticiler, ebeveynler, öğretmenler, eğitimciler ve koçluk becerilerini etkin kullanmak isteyen tüm profesyonel koçlar için uygun bir eğitim programıdır.

Kariyer Koçluğu Eğitim İçeriği

Bölüm 1: Kariyer Tanımları

 • Kariyer Nedir?
 • Kariyer Gelişimi & Geliştirme nedir?
 • Kariyer Planlama nedir? Kariyer planlama İhtiyaçları Nasıl Tespit Edilir?
 • Kariyer Yönetimi.
 • Bireysel Kariyer oluşturmadaki önemli unsurlar.

Bölüm 2: Kariyer Koçluğu

 • Kariyer Koçluğu nedir?
 • Çalışma Alanları
 • Kariyer Koçluğunda seanslar ve performans sorgulama çalışmaları.

Bölüm 3: Kariyer Koçluğunda Danışmanlık Becerileri

 • Kariyerinizde düşlediğiniz geleceği nasıl gerçeğe dönüştürebilirsiniz?
 • Kariyeri Geliştirirken: Yola çıkanlarla yolculuğa başlarken bilmeniz gereken konular.

Eğitim Yeri, Süre, Sertifika ve Tarihler

Uluslararası bilimsel ve güncel bilgilerle harmanlanarak geliştirilmiş, seanslar ve uygulamalarla tamamlanan 15 saat süreli bir eğitim olan Kariyer Koçluğu eğitimi, Zoom üzerinden on-line, canlı sınıf ve tamamı uygulamalı olarak gerçekleşir. Eğitimi tamamlayan adaylara ICF Level 2 Akredite Kariyer Koçluğu sertifikası verilir.

 

Eğitim tarihlerine  eğitim takvimimizden ulaşabilirsiniz.

Fiyat, İptal ve İade Koşulları

Programlara kesin kayıt için 1.500,-TL ön kayıt bedeli alınır. Ödenen ön kayıt bedeli iade edilmez. Programa kayıt olan adaylar, eğitim bedelinin tamamını ödemekle yükümlüdür. Eğitim programının başlama tarihine 3 gün kala, mücbir sebep nedeniyle devam edemeyecek olan adaylara ödenen ücret iadesi yapılır. Eğitim notları paylaşıldıktan ve eğitim başladıktan sonra ödenen ücret iade edilmez. Eğitime devamsızlık yapan veya devam edemeyecek adaylar, aynı eğitime 1 yıl içinde katılım sağlayabilirler.

Detaylı Bilgi ve Kayıt

Canân Töre Petekçi, Akademi Koordinatörü ve Eğitmen
0539 749 7050 / 0216 346 0930
canan.fakoc@yandex.com

Yorumlar devredışı