NEDEN ICF ONAYLI EĞİTİM?

Eğitimlerimiz dünyanın en geçerli kabul edilen koçluk federasyonu olan Uluslararası Koçluk Fedarasyonu (ICF)’in  Level 2 akreditasyonuna sahiptir.

2004 Yılından bu yana eğitimlerimizde ICF’in 8 temel yetkinliğini etkin ve doğru kullanabilen mesleğinde başarılı 3000’ün üzeride mezun Koçumuz ile ailemizi genişletmekten gururluyuz.

ICF Hakkında

ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. ICF koçluk meslek standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren yetkin koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder. ICF, koçluğun toplumun bütünleyici bir parçası olacağına inanarak ICF üyelerinin en yüksek kalitede profesyonel koçluğu temsil edeceği bir geleceği tasarlamaktadır.

ICF’in tanımı ile koçluk, koçluk alanların, kişisel ve profesyonel potansiyelleri en üst seviyeye çıkarmak için esinleneceği, düşündürücü ve yaratıcı bir ortaklıktır.

25 yıl önce kurulmuş olan ICF’in  amacı, profesyonel koçluk sanatını, ilmini ve mesleğini ilerletmektir. ICF’in tüm dünyada tanınmasının ve kabul görmesinin nedenlerini söyle özetleyebiliriz;

  • Tüm dünyada koçluk mesleğine belli bir kalite standardı getirmeyi amaçlayan ICF Temel Koçluk Yetkinliklerini tanımlayarak Koçluk Mesleğinde gözetilmesi önerilen profesyonel, etik kural ve standartlar oluşturmuştur;
  • Üyelerini küresel bir koçluk topluluğunda birleştirmektedir; aynı zamanda üyelerine fayda sağlayacak stratejik ve kaynak oluşturan ortaklıklar ve birliktelikler yaratır.
  • Koç eğitim programları için kurallar ve standartlar oluşturmuştur ve eğitimlerin bu standartlar uyarınca Uluslararası kabul görmüş bir unvanlama programı geliştirmiştir.
  • Bölgesel ve uluslararası konferanslar düzenleyerek Koçluk araştırmaları yürütür ve bunları paylaşır;

Kaynak : ICF Türkiye

Fa Coach Academy “Advanced Coaching Training” Koçluk  Eğitim Programlarımız 175 saat ICF Level 2 Akreditedir. ICF Level 2 Akreditasyon belgemiz.

ICF Global’in web sayfasından sorgulyabileceğiniz ICF Level 2 Akreditasyonumuz.

 


29 Haziran 2013 tarihli 28692 sayılı Resmi Gazete ‘de yayınlanan, “Koç Ulusal Meslek Standardı (Standart Kodu : 13UMS0318-6)” ile Koçluk meslek olarak resmen tanındı. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Eğitim programlarımız Gaye Vildan Öztuna, MCC ile ekibimizdeki MCC ve PCC ünvanlı eğitmenler tarafından verilmektedir.


Yorumlar devredışı