Koçlar İçin Mentorluk Programı

Koçlar İçin Mentorluk Programı’nda ICF Akrediteli MCC Belgeli Profesyonel Koç Gaye Vildan Öztuna ile çalışarak ICF temel koçluk becerilerinizin gelişimini destekleyecek, koçluk ve mentorluk alanında performansınız ile ilgili detaylı geri bildirimler alarak öğrenmenin ve gelişimin verimliliğini sağlayacaksınız.

Mentorluk Programı, koçluk için beceri ve yeteneklerinizin gelişimini sağlarken, mentorluk koçluk hizmeti sürecindeki deneyimleriniz ve kazanımlarınız ile koçluk mesleğinize değer katacaktır.

Mentor Koçluk Nedir?

Mentor Koçluk, danışan tarafından istenilen “koçluk yetkinlik düzeylerine ulaşmak ve koçluk becerilerini sergileyebilmek” talebi doğrultusunda mentor koç tarafından danışana sağlanan profesyonel yardım ve mentorluk hizmetidir.

– Mentor Koçluk, mentor koçluk hizmeti alan kişinin koçluk becerilerinin geliştirilmesi ile alakalı olmayan konularda koç mentorluğu yapmaktan ziyade, koçluk ile ilgili beceri ve yeteneklerin gelişimi konusunda destek sağlamaktadır.

Mentor Koçluuk Programına Kimler Katılmalı?

FA Coach Academy 60 Saatlik veya 88 Saatlik Profesyonel Koçluk Programımızı tamamlayan koçlar 

 – ICF akredite bir koçluk okulunun programını tamamlayan koçlar.  

 – Akredite olmayan koçluk eğitimlerden mezun koçlar (8 temel koçluk yetkinlikleri program öncesinde ölçülerek uygun adaylar programa kabul edileceklerdir.) 

Mentor Koçluk Programının Amacı

– (Koçlara mentorluk) programın amacı, Türkiye’de ve dünyada yüksek öneme tabi tutulan ICF unvanına (ACC, PCC,MCC ) sahip olmaktır.

– Unvan başvurusu öncesinde 10 saatlik Mentor Koçluk Programı ‘nı tamamlamanız gerekmektedir.

– Koçluk yetkinliklerini ve becerilerini geliştirmek isteyen Koçlar katılabilir.

Programın Mentoru

Gaye Vildan Öztuna, MCC belge için lütfen tıklayınız.

Koçlar İçin Mentorluk Programı Seçenekleri

Grup Mentor Koçluk Programı

Yılda sadece 2 kez açılır.

– Grup mentorluk programı Gaye Vildan Öztuna, MCC ile en az 10 saatlik çalışmayı gerektirir.

– Programın 7 saatlik bölümü grupla birlikte Zoom üzerinden , 3 saatlik kısmı bireysel olarak (yüz yüze ya da tercihinize göre Zoom üzerinden) mentorluk hizmeti alırlar.

– Kendi ajandanıza göre randevu alabileceğiniz birebir mentorluk sürecinde ICF’e göndermek için uygun olan kayıtlar seçilecektir. 3 saatlik birebir çalışmaya kayıt aldığınız koçluk seanslarının ACC ya da PCC başvurusuna uygun olup olmadığı belirlenir.

– Grup kontenjanımız ICF kurallarına göre maksimum 10 kişi ile sınırlıdır.

– Program ücreti 7800TL + KDV’dir.

Bireysel Mentor Koçluk Programı

– Bu çalışma aday koçun ACC veya PCC ünvanını alma sürecinde mentor koçluk verilmesini kapsamaktadır.

– Birebir seanslar olarak planlanacak olan bireysel mentor koçluk programı Gaye Vildan Öztuna, MCC ile yüz yüze 10 saatlik çalışmayı içerir. Kayıt aldığınız koçluk seanslarının ACC ya da PCC başvurusuna uygun olup olmadığının belirlenmesi sürece dahildir.

– Bireysel mentor koçluk seanslarınız için her zaman başvuruda bulunabilirsiniz.

– Program ücreti KDV hariç: MCC mentor ile 35000 TL, PCC mentor ile 20000 TL dir.

Ayrıntılı bilgi için

Yorumlar devredışı