İlişkiler Koçluğu Eğitimi (ICF/ACSTH Onaylı)

İlişkiler Koçluğu Eğitimi, sadece kişiler ve kişi iletişimlerini değil; kişilerarası ilişkileri yönetebilme ve hayatın her alanında geçen tüm ilişkilere profesyonel şekilde ilişkiler koçluğu yapabilme konusunda bilgi ve becerileri kazandırmak üzere hazırlanmış bir koçluk alanıdır.

İlişki koçluğu her tür ilişkiyi kapsar. Kişinin kendisi ile ilişkisi iş ve özel hayatındaki ilişkiler başlıca konulardır. Bundan dolayı FA Koç Akademi İlişki Koçluğu Eğitimi’ni çok daha kapsamlı bir şekilde İlişkiler Koçluğu Eğitimi olarak yapılandırmaktadır.

ICF onaylı ve ZOOM üzerinden gerçekleşecek olan Online İlişki Koçluğu Eğitimi ile hayatın her alanındaki tüm ilişki modellerine dair çok özel bilgilerle ilişkiler koçluğu yapabilecek, koçluk kalitenizi yukarıya taşıyacaksınız.

İlişkiler Koçluğu Sertifika Programı’nın Hedefi

İlişki koçluğu ya da İlişkiler Koçluğu müşterinin yaşamının tüm alanlarındaki geliştirmek istediği ilişkilerin kalitesini yükseltmeye yardımcı olacaktır. Bu kaliteyi yükseltmeye yardımcı olacak yollardan biri de, kişinin kendisiyle ve başkalarıyla olan etkileşimini ve iletişim becerilerini geliştirmek için çalışmaktadır. Bu özel koç/müşteri ortaklığında, seansların odak noktası öncelikle kişinin iş ve aile yaşamındaki ilişkileridir. İlişkiler bir insanın hayatının tümünde vardır ve geliştirmeye ihtiyaç duyduğu mutlaka bir ya da birkaç ilişki alanı vardır. İlişki Koçluğu Sertifika Programı ilişkilerinizi dününüze kıyasla çok daha kaliteli ve problemlere farkındalıklarla dolu bir bakış açısıyla bakmanıza yardımcı olur.

● Koçlar için hatırlanması gereken bir konu da; kişilerin sadece kişilerle ilişkileri yoktur; aynı zamanda yaşamın tümüyle ilişkisi vardır. İlişkiler Koçluğu’nda ele alınacak ilişkiler; kişinin işiyle, kariyeriyle ilişkisi, parayla ilişkisi, ya da yaşamdaki duruşuyla ve kendisiyle ilişkisi gibi çok geniş yelpazede değerlendirilebilir.

● Koçlar, bu özel alanda çalışırken daha spesifik alanlar seçme eğilimi gösterirler. Sadece duygusal alanda çalışılacağı gibi kurumsal yapının içinde de ilişkiler konu edilebilir.

● Hemen Başvur ya da Bilgi Al!

İlişkiler / İlişki Koçluğu Nedir, Neler Sunar, Programın İçeriği Nedir?

İlişki koçluğu, hayatın tüm alanındaki ilişkilerin kalitesini geliştirmeye yönelik çalışır.

İlişkiler Koçluğu Eğitimi Program İçeriği

Konu 1: İlişkiler Koçluğuna Giriş

● İlişkiler Koçluğu nedir? İlişkiler Koçluğu’nun diğer koçluklardan farkı nedir?
● Terapi mi? Koçluk mu?
● İlişkiler Koçluğu’nun yaklaşımı
● İlişkiler koçluğunun ya da İlişkileri temel alan koçluğun çalışma alanları her tür ilişkiyi içine alan ilişki modelleri üzerine kuruludur.
● Transaksiyonel Analizle İlişkiler Koçluğu
● İlişki Koçluğu’nda vizyon ve hedef belirlemek

Konu 2: İlişki Yönetiminin Temel Kavramları

● Transaksiyonel analizle ilişki yönetimi
● Sağlıklı ilişkiler için 5 prensip, ilişki tuzakları
● Kişiler arası anlaşmazlıklar
● Bir ilişkide karşılaşabilecek “İlişki Fenomenleri”
● İlişkilerde gelişmiş iletişim araçları

Konu 3: İlişkiler Koçluğu Araçları

● Diyaloğu değiştirmek
● İlişkiler koçluğunda İlişkilere yönelik koçlukta kullanılacak teknikler
● Karakterlere göre iletişim modelleri
● Resimlerle kişilik analizi

Konu 4: Romantik İlişkilerde Koçluk

● Aşık olmak; sevmeyi öğrenmek, çekim yasası.

İlişkiler Koçluğu Eğitimi’ne Kimler Katılmalı?

(İlişki Koçluğu Sertifika Programı), her tür koçluk alanında ilişkiler ile çalışacağınız üzere (iş ilişkileri, özel hayatta ilişkiler, danışanın kendisi ile ilişkisi…) koçluk becerilerinde ustalaşmak ve profesyonel olmak isteyen her koç için uygundur.

Programın Süresi ve Sertifikası

ICF/CCE  Onaylı İlişkiler Koçluğu Sertifikalı 16 saatlik bir eğitimdir. , Zoom uygulaması üzerinden akşam dersleri olarak haftada bir kez devam ederek  uygulamalı biçimde verilir.

iliskiler-koclugu-size-sunacaklari

İlişkiler Koçluğu Sertifika Programının Size Sunacakları

1. Eğitim: Uluslararası standartlarda, koçluğa dair bilimsel ve güncel bilgilerle tasarlanmış ICF ve AC onaylı eğitimdir. Koçluk belgeli profesyonel koçlar katılabilir.

2. Kurs Materyalleri: Eğitim klasörü, İlişkiler Koçluğu profilleri

3. Destek ve Danışmanlık: Program süresinde koçluk hizmeti ve program içerisinde koçluk uygulamaları

4. Geribildirim: Alanlarında uzman eğitmenlerden eğitim süresinde yapıcı geribildirim

5. Egzersiz ve rol oyunları

Canlı – Zoom İlişki Koçluğu Eğitimi Mezunlarımızdan Görüşler

Selin Kalay 16.09.2020

Sevgili hocam Gaye Vildan Öztuna’nın muhteşem anlatımları ile keyifli ve etkili geçen 46 saatlik eğitim sonunda kendime kattığım farkındalıkları ihtiyacı olan insanlarla paylaşabilmek için sabırsızlanıyorum. Bu alana ilk adımı Fa Coach Academy ailesi ile attığım ve artık bu ailenin bir üyesi olduğum için kendimi çok şanslı görüyorum.
Başta Gaye Vildan Öztuna olmak üzere Başak hocama, Nagihan Hocama ve değer katan tüm katılımcı arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Farklı eğitimlerde görüşmek üzere, sevgiyle kalın.

Şehnaz Orhan 16.09.2020

Temel koçluk ve İlişkiler Koçluğunda çok yeterli bir eğitime katıldım. Sevgili Gaye hocam koçluk hakkında çok kıymetli bilgiler verdi . Nagehan hocamın da Temel Koçluk eğitiminde katkıları çok yüksekti. Fa Coach Academy’ye teşekkürlerimi sunuyorum…

Ayrıca Mezunlardan Görüşler kısmına göz atarak videoları izleyebilirsiniz.

2 Yorumlar

  • İlişki koçluğu sertifikası ile ilgileniyorum. Eğitimin nasıl ve hangi ortamda yapılacağı ile ilgili bilgiyi sitede bulamadım. Kurs ücreti ve kurs programı hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istiyorum. Teşekkürler.

    • Eğitim Kadıköyde yapılacak olup ödeme şekli ve diğer konularda bilgi için 0535 680 0016 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.Rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir