ICF Level 2 Akredite İlişkiler Koçluğu Eğitimi

Profesyonel Koçlukta tüm uzmanlık alanlarına destek olan Transaksiyonel Analiz temelli İlişkiler Koçluğu Eğitimi, kişinin kendisi ile iletişiminden başlayarak tüm iletişim ve ilişki durumlarını en doğru şekilde yönetmeyi hedefleyen bir içeriğe sahiptir.

Profesyonel koçlara uzmanlık alanlarının tamamında ustalıkla koçluk yapabilme konusunda bilgi ve beceri kazandırmak üzere Transaksiyonel Analiz ve Gestalt koçluk yapısı ile hazırlanmış zengin bir içeriğe sahiptir. Eğitimde müşterinin; kendisi ve iş, özel hayatındaki ilişkiler temel konulardır.

ICF Level 2 akredite ve ZOOM üzerinden gerçekleşen İlişki Koçluğu Eğitimi ile hayatın her alanındaki tüm ilişki modellerine dair çok özel bilgilerle profesyonel koçluk yapabilecek, koçluk beceri ve tecrübenizi üst seviyeye taşıyacaksınız.

İlişkiler Koçluğu Eğitim Programının Hedefi

İlişkiler koçluğu, müşterinin yaşamının tüm alanlarındaki ilişkilerin kalitesini yükseltmeye yardımcı olur. Bu özel koç/müşteri ortaklığında, seansların odak noktası öncelikle kişinin hem kendisi ile ilişkisi, hem de işi- iş ilişkileri ve aile yaşamındaki ilişkileridir.

Profesyonel koçlukta hangi alanla çalışılırsa çalışılsın geliştirmeye ihtiyaç duyduğu mutlaka bir ya da birkaç ilişki alanı vardır. Gestalt temelli İlişki Koçluğu Eğitim Programı ilişkilerinizi çok daha kaliteli yaşamanızı ve iletişiminize “farkındalıklarla” dolu bir bakış açısıyla gözlemlemenizi ve yapılandırmanızı sağlar.

Kurumsal yapının içinde ilişkiler üzerine de çalışılabilir. Koçlar için hatırlanması gereken bir konu da; kişilerin sadece kişilerle ilişkileri yoktur; aynı zamanda yaşamın tümüyle ilişkisi vardır. İlişkiler Koçluğunda ele alınacak ilişkiler; kişinin işiyle, kariyeriyle ilişkisi, parayla ilişkisi, ya da yaşamdaki duruşuyla ve kendisiyle ilişkisi gibi çok geniş yelpazede değerlendirilebilir.

İlişkiler Koçluğu Eğitimine Kimler Katılmalı?

Profesyonel koçluk becerilerinde ustalaşmak isteyen koç için en uygun uzmanlık alanıdır. Çünkü Profesyonel koçlukta hangi koçluk türünü çalışırsanız çalışın her zaman ilişkiler üzerinde ilerleyeceksiniz. Örneğin; İş ilişkileri, özel hayattaki ilişkiler, okul ve ebeveyn ile ilişki, aile içi ilişki, müşterinin kendisi ile ilişkisi…

İlişkiler koçluğu eğitimine, en az 60 saat süreli ICF onaylı Profesyonel Koçluk eğitimi tamamlamış olmak, tüm ilişki ve iletişim alanında çalışmak isteyen profesyonel koçlar, ebeveynler, öğretmen, akademisyen ve eğitimciler, okul ve kurum yöneticileri ve koçluk becerilerini etkin kullanmak isteyen koçlar içindir.

İlişkiler Koçluğu Eğitim İçeriği

(İlişki Koçluğu Sertifika Programı), her tür koçluk alanında ilişkiler ile çalışacağınız üzere (iş ilişkileri, özel hayatta ilişkiler, danışanın kendisi ile ilişkisi…) koçluk becerilerinde ustalaşmak ve profesyonel olmak isteyen her koç için uygundur.

Eğitim Yeri, Süre, Sertifika ve Tarihler

Uluslararası standartlarda bilimsel ve güncel bilgilerle tasarlananan, Gestalt ve Transaksiyonel Analiz temelli ilişkiler koçluğu eğitimimiz, seanslar ve uygulamalarla tamamlanan 16 saat süreli bir eğitimdir.

Zoom üzerinden on-line, canlı sınıf ve tamamı uygulamalı olan eğitimi tamamlayan adaylara ICF Level 2 Akredite İlişkiler Koçluğu sertifikası verilir.

Eğitim tarihlerine  eğitim takvimimizden ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi ve Kayıt

Canân Töre Petekçi, Akademi Koordinatörü ve Eğitmen
0539 749 7050 / 0216 346 0930
canan.fakoc@yandex.com

Fiyat, İptal ve İade Koşulları

Programlara kesin kayıt için 1.500,-TL ön kayıt bedeli alınır. Ödenen ön kayıt bedeli iade edilmez. Programa kayıt olan adaylar, eğitim bedelinin tamamını ödemekle yükümlüdür. Eğitim programının başlama tarihine 3 gün kala, mücbir sebep nedeniyle devam edemeyecek olan adaylara ödenen ücret iadesi yapılır. Eğitim notları paylaşıldıktan ve eğitim başladıktan sonra ödenen ücret iade edilmez. Eğitime devamsızlık yapan veya devam edemeyecek adaylar, aynı eğitime 1 yıl içinde katılım sağlayabilirler.

Mezunlarımızdan Görüşler

Yorumlar devredışı