Yaşamak için en güzel nedenin benim, tahammülsüzlüğün sınırında bana bak, ışık ışık deryaları gösterdiğim zamanları hatırlıyor musun? Yine yaparım çünkü senin sonsuz alternatifin benim. Ben gitmek istediğin yegane yer’im, güneş tependeyken off çektiğin an alplere, sokakta donarken şömine başına.. navigasyonunun her sokağı sadece bana çıkıyor bak.

Acında, kaygında, hayalkırıklığında benim eksikliğim var. Bütün sorunlarının cevabı benim, çözdüğün problemlerin çıkan rakamıyım yüzünü güldüren..

Bazen bir çiçekte beni görürsün, bir kedinin masum bakışında, bir anda yağan yağmurun o senfonik sesinde..

Başını yastığa koyduğunda kalbinde hayalin benim. Bazen rüyanda görürsün uyanmak istemezsin ve sabah anlarsın yokluğumu defalarca sahneleri hatırlamaya çalışırken.. sanki gerçektim değil mi? Gündüz yüzündeki gülüşte ben yine gerçeğim.

Kumsalda gece denize vuran o ay ışığı benim, kafanı kaldırdığında gökte sana göz kırpan yıldızım, burnuna gelen yosun kokusu, tüylerini okşayan rüzgarım ben.
Bensiz bir hayatı düşünmek ızdırap, gündüz kararan güneş gibi.. zevksiz, halsiz ve yorgun

Yediğin yemekle doymazsın tabii, anlamıyor musun miden bile dolmuyor ben içinde dipsiz boşluk olmuşken.. en çok bana açsın sen. İşte böyle dinlediğin coşkulu müzikte bile gözlerin dolar.. olmaz böyle dersin çünkü bilirsin içten içe en büyük eksiğin benim ben!

Çalan telefonda, gelen emailde ben yoksam bilirim içinden bir amann çekersin..
Kandırma kendini gitmek için şeytan dürter, efe görsün cümle alem der gidersin şeytanın verdiği adrese ama ben bilirim sen bensiz bir HİÇSİN.. ve aptal, dönersin işte hala senle olduğumu anlamak için türlü numaralarla.

Kalbin kırılır ben sararım ve hem bakmışsın eskisinden güçlü atar şaşırırsın. İnsanlarla konuşurken hep beni ararsın tavırlarında, baktın ki yok döner gidersin hiç sevmedim dersin arkasından..
İzlediğin filmde hep başroldeyim, okuduğun romanda esas olan benim. Dinlediğin şarkıyı bana söylersin. Aldığın nefes bile benimle güzel, benimle yaşar hayat. Anladın mı şimdi ben varlığınsam sen varsın, ben yok sende yok.

Senin mutluluğun, yaşamak için en güzel nedeninim.. Aptalca dışarda aradığın ama içinde bulmanı sabırla beklediğim…. evet en büyük açlığın, BEN saf SEVGİyim.

Yorumlar devredışı