Kandırma kendini Tanrı başkasına kıyak geçmiyor. Bugün sen acı çekiyosun diye, başkaları da çekmek zorunda değil. Herkes hayatının belli dönemlerinde acı çeker. Aynı zamana denk gelmesini neden istiyorsun? ne saçma..

Herşey sana değil. Ama senin direncin hep sana.

Acıyı doğuran beklentidir. Beklentiler, sonuca duyulan bağımlılık. Unutma olmaması gereken şeyleri sen Tanrıdan daha iyi bilemezsin. Tanrı’nın sunacaklarından çok kendi beklentilerinde diretiyorsan, daha çok beklersin acıyla. Diren direnebildiğin kadar, ne zaman ki direnmekten vazgeçtin, bil ki o zaman herşey düzelecek. Sen bu tür şeyler için “zaman herşeyin ilacı” diyeceksin ama ilaç direnmekten vazgeçtiğin an damarlarına enjekte olur. İlacın şimdiki zaman olsun. Direnerek geçirmeyi arzuladığın acı dolu günlerin/ayların değil. Yazık sana…

Acı varsa bil ki hala beklentidesin ve hala onunla tek bağını(acı ile) koparmak istemediğin için. Acıdan vazgeçince beklentinden de vazgeçeceksin ve sana asıl zor gelen bu. Kendin çok biliyorsun ya, hiç Tanrı aklına gelmiyor. Senin seçeneğin yoksa Tanrı’nın da mı yok sanıyorsun? Sen tek seçenek diye görüyorsun da Tanrı’nın planında seçenekler deryaları var başını çevirip görmüyorsun. İlla sen halleceksin ya herşeyi!

Beklentinden vazgeçtiğin an acı bitecek. Ne istediğini sorgulamak ve daha iyi bir hayat planı için bunu yapmak zorundasın. Tanrının senin için hazırladığı diğer seçeneklerle bir an evvel buluşmak için buna ihtiyacın var. Şöyle düşün, Tanrı diyor ki, bırak onu senin için daha iyi planlarım var, sen olmaz olmaz ben bunu istiyorum diyorsun.. sen kimsin ki Tanrıdan daha iyi bileceksin be çocuk?

Hayat herkese aynı hayat. Böyle bak hayata, kötüde iyilik beklemeye başla, baktın olmuyor de ki; “Tanrım sen benden daha iyi çözersin bu durumu, ben halledemiyorum, lütfen benim yerime sen hallet” de. Ve dön git düşünme bir daha.. Bak nasıl birden herşey renk değiştirecek, renklenecek herşey……..
Heyecanlan bilmediğin geleceğin için, Tanrı’nın “vay bee” dedirtecek sürprizleri için….

Sevgiyle.

Yorumlar devredışı